14. PKO Poznań Półmaraton
Krystian Zalewski podejmie próbę pobicia rekordu Polski. 14. PKO Poznań Półmaraton

polecane

Krystian Zalewski podejmie próbę pobicia rekordu Polski. 14. PKO Poznań Półmaraton

Edward Królikowski
28 marca, 2022
Aktualności

Reprezentanci 25 państw wezmą udział w 14. PKO Poznań Półmaratonu. Na starcie w niedzielę 3 kwietnia nie zabraknie zawodników z rekordami życiowymi poniżej 1 godziny. W stawce będą się liczyć Norweg Sondre Moen oraz, jak co roku, silne ekipy Etiopczyków i Kenijczyków. Kolejną próbę pobicia rekordu Polski zapowiedział jego aktualny posiadacz Krystian Zalewski. Faworytów organizatorzy biegu przedstawili w poniedziałek 28 marca na konferencji prasowej w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

14. PKO Poznań Półmaraton

Stając na starcie półmaratonu zawsze zakłada się pobicie rekordu życiowego. W moim przypadku jest to także rekord Polski – mówił podczas konferencji prasowej Krystian Zalewski. – Jeżeli będzie szansa pokusić się o zwycięstwo, to na pewno nie będę się zastanawiał – dodał. Krystian Zalewski podkreślił, że szybka poznańska trasa sprzyja uzyskiwaniu dobrych rezultatów i przyciąga do stolicy Wielkopolski znakomitych biegaczy.

Życzymy sobie, żeby oba rekordy Polski w biegu półmaratońskim były ustanowione właśnie w Poznaniu. Mamy zeszłoroczny rekord Karoliny Nadolskiej, teraz czekamy na Krystiana – mówi dyrektor 14. PKO Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko. W przypadku Krystiana Zalewskiego dobrym prognostykiem jest rekord trasy sprzed 3 tygodni na poznańskiej imprezie Recordowa Dziesiątka. Uwaga kibiców powinna skupić się również na drugiej w zeszłorocznym półmaratonie Izabeli Paszkiewicz.

14. PKO Poznań Półmaraton

Poza elitą organizatorzy z niecierpliwością czekają na miłośników biegania. Na liście startowej jest ich blisko 6,5 tysiąca. Wciąż przyjmowane są zapisy. Rejestracja online potrwa do końca marca, a osobiste zapisy będą możliwe w piątek i sobotę (1 i 2 kwietnia) w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jak co roku imprezie towarzyszą akcje charytatywne. Sponsor tytularny poznańskiego półmaratonu – PKO Bank Polski zachęca w tym roku do wsparcia inicjatywy #PomocDlaUkrainy. W tym celu zostało uruchomione specjalnego konto, którego numer dostępny jest na stronie internetowej banku. Od piątku 1 kwietnia wolontariusze i wolontariuszki z poznańskiego oddziału Caritas, będą zbierać pieniądze, które, za pośrednictwem Fundacji In_Spire, zostaną przekazane na wsparcie dla dzieci z ukraińskich rodzin. Warto dodać że na numerach startowych uczestników tegorocznego biegu pojawią się niebiesko-żółte barwy Ukrainy. Będzie to ukłon w stronę mieszkańców naszego sąsiedniego kraju.

Sponsorem Tytularnym Półmaratonu jest PKO Bank Polski.

Impreza odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

Źródło: tekst informacja prasowa; fot. Piotr Rychter

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki bezprzewodowe o otwartej konstrukcji. 3 ciekawe modele dla biegaczy!

Witaj w erze dźwięku, gdzie swoboda i klarowność stają się nowymi imperatywami. Wyobraź sobie trening, podczas którego możesz cieszyć się krystalicznej jakości dziękiem muzyki, który otacza ciebie niczym delikatna mgła i zachwycać się każdym niuansem melodyjnej symfonii. Będziesz jednak bezpieczny, ponieważ dźwięki środowiska zewnętrznego będą docierać do uszu i pozwolą zachować czujność, gdy tego potrzebujesz. To właśnie w tym magicznym świcie rządzą słuchawki bezprzewodowe o otwartej konstrukcji marki Soundcore. W tej podróży przez świat dźwięków, zapomnij o granicach i zanurz się w nieskrępowanej muzyce otaczającej ciebie podczas treningu ze wszystkich stron. Czy jesteś gotowy na tę niezwykłą podróż?  (więcej…)