Korona Polskich Półmaratonów 2020
Korona Polskich Półmaratonów. Jak zdobyć koronę w 2020 roku?

polecane

Korona Polskich Półmaratonów. Jak zdobyć koronę w 2020 roku?

Tomasz Wołoćko
Luty 6, 2020
Aktualności

Polskie Stowarzyszenie Biegów wybrało 11 biegów, które w 2020 roku tworzyć będą Koronę Polskich Półmaratonów. Zapoznaj się z nowym regulaminem KPP i już dzisiaj zaplanuj, w których biegach wystartujesz.

Korona Polskich Półmaratonów 2020

Korona Polskich Półmaratonów 2020 wystartuje 23 lutego podczas 40. jubileuszowego Półmaratonu Wiązowskiego, a zakończy się w dniu 18 października w trakcie 7. Cracovia Półmaraton Królewski w Krakowie. Jakie nowości w 2020 roku? Warunkiem otrzymania medalu Korony Polskich Półmaratonów jest ukończenie pięciu (5) biegów w ciągu roku kalendarzowego, wśród których znajdować się powinny: co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków; co najmniej jeden z trzech półmaratonów: Wiązowna, Białystok, Piła; oraz co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Sobótka, Gdynia, Grodzisk Wlkp., Gniezno.

Po roku przerwy do cyklu powróci półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim, a z wykazu imprez zniknie Półmaraton Wałbrzych. Poza tym do Korony Polskich Półmaratonów 2020 dołączony został wspomniany już 40. Półmaraton Wiązowna, który wystartuje 23 lutego. Kolejny półmaraton zaliczany do cyklu odbędzie się 21 marca w Sobótce, a tydzień później biegacze kompletujący starty zameldują się na starcie półmaratonu w Gdyni. Na liście startowej tej imprezy w randze Mistrzostw Świata w Półmaratonie znajduje się już ponad 27 tys. zawodników.

Korona Polskich Półmaratonów

Następnie cykl będzie obejmował 13. PKO Poznań Półmaraton (5 kwietnia), 8. PKO Białystok Półmaraton (10 maja) oraz 15. Półmaraton Warszawski, który w przyszłym roku wyjątkowo odbędzie się 23 maja i do tego po raz pierwszy w formule biegu nocnego. Wiosenny sezon biegów zakończy półmaraton w Grodzisku (14 czerwca) oraz 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (20 czerwca).

Jesień rozpocznie 30. jubileuszowy Półmaraton Signify Piła (6 września), a dwa tygodnie później w Gnieźnie odbędzie się Bieg Lechitów. Tak jak w poprzednich latach Korona Polskich Półmaratonów zawita do Krakowa – 7. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, który odbędzie się 18 października.

Zaglądajcie również na Fanpage Polskiego Stowarzyszenia Biegów na Facebooku.

Źródło: oprac. na podstawie: https://psb-biegi.com.pl/regulamin-otrzymania-medalu-korony-polskich-polmaratonow-2020/; fot. Kamil Nowak

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pomiar tętna z nadgarstka. Jak go (nie) zepsuć? [PRAKTYCZNY PORADNIK]

Pomiar tętna z nadgarstka jest jednym z najbardziej wygodnych sposobów rejestracji pracy serca. Ta nieinwazyjna metoda w ciągu kilku ostatnich lat stała się niebywale popularna nie tylko wśród sportowców, ale także w kręgu osób, które chcą zadbać o własne zdrowie. Jest to jednak metoda, która ma pewne ograniczenia. Warto je poznać, aby poprawnie się nią posługiwać. Kluczowym zagadnieniem w tym artykule będzie więc znalezienie odpowiedzi na pytanie: co może zrobić użytkownik, aby optyczny pomiar tętna z nadgarstka był jak najbardziej dokładny? (więcej…)