Korona Polskich Półmaratonów 2020
Korona Polskich Półmaratonów. Jak zdobyć koronę w 2020 roku?

polecane

Korona Polskich Półmaratonów. Jak zdobyć koronę w 2020 roku?

Tomasz Wołoćko
6 lutego, 2020
Aktualności

Polskie Stowarzyszenie Biegów wybrało 11 biegów, które w 2020 roku tworzyć będą Koronę Polskich Półmaratonów. Zapoznaj się z nowym regulaminem KPP i już dzisiaj zaplanuj, w których biegach wystartujesz.

Korona Polskich Półmaratonów 2020

Korona Polskich Półmaratonów 2020 wystartuje 23 lutego podczas 40. jubileuszowego Półmaratonu Wiązowskiego, a zakończy się w dniu 18 października w trakcie 7. Cracovia Półmaraton Królewski w Krakowie. Jakie nowości w 2020 roku? Warunkiem otrzymania medalu Korony Polskich Półmaratonów jest ukończenie pięciu (5) biegów w ciągu roku kalendarzowego, wśród których znajdować się powinny: co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków; co najmniej jeden z trzech półmaratonów: Wiązowna, Białystok, Piła; oraz co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Sobótka, Gdynia, Grodzisk Wlkp., Gniezno.

Po roku przerwy do cyklu powróci półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim, a z wykazu imprez zniknie Półmaraton Wałbrzych. Poza tym do Korony Polskich Półmaratonów 2020 dołączony został wspomniany już 40. Półmaraton Wiązowna, który wystartuje 23 lutego. Kolejny półmaraton zaliczany do cyklu odbędzie się 21 marca w Sobótce, a tydzień później biegacze kompletujący starty zameldują się na starcie półmaratonu w Gdyni. Na liście startowej tej imprezy w randze Mistrzostw Świata w Półmaratonie znajduje się już ponad 27 tys. zawodników.

Korona Polskich Półmaratonów

Następnie cykl będzie obejmował 13. PKO Poznań Półmaraton (5 kwietnia), 8. PKO Białystok Półmaraton (10 maja) oraz 15. Półmaraton Warszawski, który w przyszłym roku wyjątkowo odbędzie się 23 maja i do tego po raz pierwszy w formule biegu nocnego. Wiosenny sezon biegów zakończy półmaraton w Grodzisku (14 czerwca) oraz 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (20 czerwca).

Jesień rozpocznie 30. jubileuszowy Półmaraton Signify Piła (6 września), a dwa tygodnie później w Gnieźnie odbędzie się Bieg Lechitów. Tak jak w poprzednich latach Korona Polskich Półmaratonów zawita do Krakowa – 7. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, który odbędzie się 18 października.

Zaglądajcie również na Fanpage Polskiego Stowarzyszenia Biegów na Facebooku.

Źródło: oprac. na podstawie: https://psb-biegi.com.pl/regulamin-otrzymania-medalu-korony-polskich-polmaratonow-2020/; fot. Kamil Nowak

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Pacer – materiał na twój pierwszy zegarek GPS?

Polar Pacer w dniu premiery kosztuje mniej niż 950 zł. W tej kwocie otrzymamy bardzo czytelny wyświetlacz, dokładny pomiar tętna z nadgarstka i możliwość monitorowania wielu sportów. Zegarek jest lekki, wygodnie leży na nadgarstku i dopasujemy do niego setki pasków. Czy Polar Pacer jest dobrą opcją, gdy myślimy o wyborze pierwszego zegarka GPS? Czy zegarek zaspokoi wszystkie sportowe potrzeby osoby, która dopiero wkracza w świat aktywności fizycznej? Obszerny test poniżej. Będzie także okazja do zakupu tego zegarka w niższej cenie. (więcej…)