Końcowe odliczanie do 12. PKO Poznań Półmaraton
Końcowe odliczanie do 12. PKO Poznań Półmaratonu! Są jeszcze wolne miejsca!

polecane

Końcowe odliczanie do 12. PKO Poznań Półmaratonu! Są jeszcze wolne miejsca!

Kamil Nowak
8 kwietnia, 2019
Biegi

Niewiele już brakuje do granicy pojemności ustalonej w regulaminie 12. PKO Poznań Półmaraton 2019! Stolica Wielkopolski szykuje się na przywitanie około 11000 zawodników. W obrębie miasta widać już tablice informacyjne „Trasa biegu”, które obwieszczają, że organizatorzy wkraczają w finalną fazę przygotowań. Już w niedzielę o godzinie 10:00 barwny tłum biegaczy podejmie wyzwanie 21,097 km.

Odliczanie do 12. PKO Poznań Półmaraton

Szczególną uwagę biegaczy przykuł tegoroczny, kolorowy pakiet startowy. W torbie na ramię z napisem „Mój ślad pozostał w Poznaniu”, każdy zawodnik znajdzie: koszulkę techniczną marki 4F, butelkę piwa bezalkoholowego od Browaru Fortuna, napój energetyczny od marki Veroni, 2 Chocko Sticks o smaku mlecznym i gorzkim od firmy Terravita, fit baton od firmy Zeelandia, wielofunkcyjny komin od Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Wzdłuż całej trasy biegaczom kibicować będą tłumy wspierających fanów, którzy niejednokrotnie zdaniem zawodników uzyskali miano najlepszych kibiców w Polsce. Półmaratończykom towarzyszyć będą m.in.: zespoły muzyczne, grupy rekonstrukcyjne upamiętniające 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, niebiesko – biała strefa kibica Lecha Poznań czy żywiołowo dopingujący najbliżsi i rodzina. Po ukończonym półmaratonie biegacze mogą odpocząć i świętować swoje wyniki pijąc piwo, napój izotoniczny, herbatę lub wodę, a także uzupełniając kalorie w postaci makaronu, owoców czy czekoladek.

13 kwietnia na placu Marka, po raz pierwszy odbędzie się festiwal biegowy dla najmłodszych adeptów biegania. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy pełne gadżetów, bezpłatne pakiety startowe. Start biegów zaplanowany jest na godzinę 14.00.

W sobotę od godziny 15.00 wszystkich zainteresowanych biegaczy zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych prelekcjach. Tegorocznymi mówcami będą sportowcy, a także eksperci z różnych dziedzin związanych ze sportem, medycyną i zdrowiem. Posłuchamy m. in. Piotra Sucheni – jedynego polaka, który zwyciężył maratony na biegunie północnym i południowym, autorów projektu 201races.com – Michała Walczewskiego i Sławka Smolińskiego, wielbicieli biegania, startujących w najbardziej odległych zakątkach świata czy dr hab. Sławomira Marszałka – autorytetu w dziedzinie osteopatii w Polsce.

Zapisy na tegoroczny PKO Poznań Półmaraton 2019 trwają! Ostateczny termin dokonania opłaty startowej online, pod warunkiem, że wcześniej nie został osiągnięty limit opłaconych zgłoszeń (tj. 12 tys.) mija 11 kwietnia 2019 r.

Poznański biegowy weekend (12-14 kwietnia) będziemy relacjonować w specjalnie przygotowanej części portalu Bieganie Uskrzydla.

Źródło: informacja prasowa; fot. Adam Ciereszko (otwieracz) + organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Dlaczego warto monitorować tętno? [WIDEO]

Jak ćwiczyć, aby skupić się na spalaniu tkanki tłuszczowej? Jaka intensywność treningu poprawi wydolność tlenową? Jak długo należy odpoczywać po męczących ćwiczeniach fizycznych? Jak trenować, aby poprawić ogólny stan zdrowia i cieszyć się dobrym samopoczuciem? Na te pytania szybko znajdziemy odpowiedzi dzięki monitorowaniu tętna. (więcej…)