Już w ten weekend Runmageddon Warszawa
Już w ten weekend Runmageddon Warszawa!

polecane

Już w ten weekend Runmageddon Warszawa!

Tomasz Wołoćko
27 lutego, 2020
Aktualności

Runmageddon Warszawa startuje już w najbliższy weekend od 29.02 do 1.03. Wały obronne Garnizonu Modlin, wojskowe tunele, mnóstwo zbiegów i podbiegów – tak wyglądać będą trasy. Miłośnicy biegów ekstremalnych poznają historyczne zakątki nowodworskiej twierdzy. Jakie przeszkody czekają na śmiałków? [HARMONOGRAM]

Już w ten weekend Runmageddon Warszawa

Runmageddon Warszawa to dwa dni biegowych emocji od 29 lutego do 1 marca 2020 roku. Trasy morderczych biegów będą naszpikowane: 15 przeszkodami na jednokilometrowej trasie Intro, 30 – na sześciokilometrowym dystansie Rekrut, 70 – na odcinku 21 kilometrów Hardcore. Start każdej z formuł rozpoczynać się będzie wewnątrz murów Reduty Napoleona, która stanowić będzie centralny punkt Miasteczka Kibica.

Intro – dla debiutantów. Trzykilometrowa trasa Intro poprowadzona będzie dookoła Reduty Napoleona. Dużo będzie się działo zarówno na wałach okalających tę budowlę oraz nad Wisłą. Tuż po rozgrzewce uczestnicy wbiegną na „Dywan z opon”, wspinać się będą na 2,4-metrową ściankę. Następnie ruszą na drewnianą konstrukcję zwaną „Poznańskimi Koziołkami”. Przeskoczą doły i wbiegną na wały prowadzące nad Wisłę. Tam przeciskać się będą przez„Porodówkę” i pokonają „Poręcze Szerokie”. Ta część trasy sprawdzi ich kondycję, a kolejna zwinność i charakter. Gdy wrócą w okolice Reduty staną twarzą w twarz z konstrukcjami Runmageddonu, a na finiszu czekać ich będzie najpierw kąpiel w lodowatej wodzie, a później dla rozgrzania – skok przez „Ogniową”.

Runmageddon Warszawa Rekrut to 6-kilometrowy dystans. Po pokonaniu „Poznańskich Koziołkach” ruszą na iście surwiwalową trasę po wzmocnieniach Garnizonu. Będę przebiegać przez historyczne tunele, wspinać się na wały i z nich zbiegać. Niekiedy przeczołgają się pod zasiekami rozłożonymi na zboczu pagórków. Będą musieli przedzierać się przez zarośla oraz przez sieć „Wdowy”. Przebiegną przez park, nieopodal Bramy Północnej i tam zweryfikują swoją siłę pokonując przeszkody „Ringi” i „Weryfikator”. Kierując się do Wieży Czerwonej, wespną się na „Ścianę z Łańcuchów” oraz przebiegną „Pętlę z Obciążeniem”. Za pomocą lin zejdą nad rzekę, by dalej czołgać się „Jelitami pod górę”. Kiedy wrócą na teren Miasteczka, czekać na nich będzie zimno-ciepłe wyzwania lodu i ognia oraz konstrukcje Runmageddonu.

Hardcore – jeszcze dalej i jeszcze więcej! Osoby pokonujące najdłuższy dystans Runmageddon Warszawa, na początku będą biec odcinkiem Rekruta. Po pajęczych sieciach „Wdowy” ruszą nową, zupełnie inną trasą wiodącą równolegle do ulicy Obwodowej. Dotrą do Bramy Ostrołęckiej, pokonując tunel pod drogą. Następnie czekać ich będzie wodne wyzwanie „Dętki” oraz bieg przez tunel Galerii Strzeleckiej, gdzie towarzyszyć im będą odgłosy strzałów. Ich trasa zostanie poprowadzona wzdłuż budowli Garnizonu. Wtargną oni do ich gmachów. Sprawdzą się m.in. na „Harfie”, będą przerzucać opony. Zbiegną trasą Rekrut nad rzekę, a stamtąd ruszą w stronę Zakroczymia. Miasto gospodarzy przywita ich licznymi krętymi podbiegami i zbiegami oraz przeszkodami takimi jak: „Komandos”, „Drabinka Strażacka”, „Pole Dance”.

Runmageddon Warszawa startuje już w najbliższy weekend od 29.02 do 1.03.

Źródło: informacja prasowa Runmageddon; fot. Kamil Nowak

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Spartan Up! Bądź jak Spartanin – recenzja książki

Książka Spartan Up! Bądź jak Spartanin, to bezkompromisowy przewodnik zarówno po życiu, jak i treningu, nasycona biegowymi ciekawostkami ze szczyptą humoru Joe De Seny – twórcy i siły napędowej legendarnych biegów Spartan Race. Czy warto sięgnąć po nią? (więcej…)