trasa Półmaraton Warszawski 2023
Już w niedzielę Półmaraton Warszawski! [ZNAMY CAŁĄ TRASĘ]

polecane

Już w niedzielę Półmaraton Warszawski! [ZNAMY CAŁĄ TRASĘ]

Tomasz Wołoćko
24 marca, 2023
Aktualności

Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. W niedzielę 26 marca ulicami Warszawy przebiegnie nawet 13 tys. osób (razem z biegaczami startującymi w New Balance Biegu na Piątkę). Tak dużego zainteresowania startem w zawodach biegowych po pandemii jeszcze nie było. Jaka jest trasa półmaratonu? Gdzie będą utrudnienia w ruchu?

trasa Półmaraton Warszawski 2023

Najbardziej prestiżowe biegi w stolicy Polski w 2023 roku odbędą się jako 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Pierwszy z nich startuje już 26 marca, drugi – 24 września. Na liście startowej do półmaratonu jest ponad 10 tys. chętnych. Do udziału w New Balance Biegu na Piątkę – ponad 3 tys.

trasa Półmaraton Warszawski 2023

W niedzielę 26 marca startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00. Zawodnicy ruszą z ulicy Konwiktorskiej w okolicach stadionu Polonii Warszawa. Na pokonanie całej trasy półmaratonu biegacze mają regulaminowe 3 godz. i 30 min. Natomiast biegacze startujący na krótszym 5-kilometrowym dystansie New Balance Biegu na Piątkę rozpoczną zmagania godzinę wcześniej – o 10:00.

trasa Półmaraton Warszawski 2023

Jaka jest trasa Półmaraton Warszawski? Półmaraton startuje o godz. 11:00 z ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy mierzący się z dystansem 21,0975 km mają 3 godz. i 30 min na pokonanie całej trasy, od startu do mety. START – ul. Konwiktorska. META półmaratonu – w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann, który znajduje się na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na warszawskim Nowym Mieście.

trasa Półmaraton Warszawski 2023

Trasa prowadzi m.in. przez ulice Muranowską, Andersa, Adama Mickiewicz, Plac Wilsona, Rudzką, Lektykarską, Podleśną, Gwiaździstą, Wybrzeżem Gdyńskkim, Krajewskiego, Szymanowską, Zakroczymską, Mostem Gdańskim, Stefana Starzyńskiego, Namysłowską, Ratuszową, Wybrzeżem Helskim, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Okrzei, Jagiellońską, Zamoyskiego, Sokolą, Wybrzeżem Szczecińskim, Mostem Świętokrzyskim, Tamka, Topiel, Bramowa, Karowa i do mety przy Multimedialnym Parku Fontann.

W związku z organizacją 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę w dn. 26 marca 2023 r. (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Zmiany w okolicach startu na ul. Konwiktorskiej zaczną obowiązywać od godziny 18:00 w dniu 25 marca 2023 (sobota), a w okolicach mety na Wybrzeżu Gdańskim od godz. 20:00 w dn. 25 marca 2023 (sobota). Wszystkie utrudnienia w ruchu zakończą się w niedzielę późnym popołudniem.

W tym roku na starcie biegów – 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Biegu na Piątkę – stanie około 13000 zawodników.

trasa Półmaraton Warszawski 2023

Program weekendowy:

New Balance Bieg na Piątkę:

ok. 9:45 – Rozgrzewka dla uczestników New Balance Biegu na Piątkę
9:57 – Start zawodników na wózkach z napędem ręcznym na 5 km
10:00 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 10:15 – Finisz pierwszych zawodników
10:45 – Zamknięcie trasy

17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego:

ok. 10:45 – Rozgrzewka dla uczestników 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem ręcznym na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Sprawdź trasę półmaratonu – ulica po ulicy, tutaj lub tutaj

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/; https://bieganieuskrzydla.pl/trasa-17-nationale-nederlanden-polmaraton-warszawski-analiza/ fot. organizator Fundacja „Maraton Warszawski”

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Mięśnie biegacza. Jak je chronić? Co stosować?

Jak chronić mięśnie biegacza? Co warto stosować, aby unikać spalania mięśni w czasie treningu np. biegania? Spożywanie jakich produktów może nam w tym pomóc? Na te, jak i inne pytania odpowiedzą eksperci firmy SFD -  producenta odżywek i suplementów diety - oraz przedstawią zapobiegawcze metody ochrony mięśni.  (więcej…)