42. PZU ORLEN Maraton Warszawski
Już 1500 biegaczy zapisało się na wirtualny 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski!

polecane

Już 1500 biegaczy zapisało się na wirtualny 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski!

Tomasz Wołoćko
wrzesień 15, 2020
Biegi

W następny weekend odbędzie się 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski – wydarzenie, które będzie jedną z nielicznych tego typu imprez biegowych w tym roku w Polsce. Zapisy na tegoroczny bieg stacjonarny, w którym ze względów bezpieczeństwa wystartuje ograniczona liczba 1000 biegaczy, zostały już zamknięte. Wciąż można jednak wziąć udział w tym święcie sportu, zapisując się do biegu wirtualnego na dystansie 42, 21, 10 lub 5 kilometrów.

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski

Na bieg wirtualny zapisało się już 1500 biegaczy. Maraton pobiegnie w tym roku we wszystkich największych miastach Polski, a także w najodleglejszych zakątkach Europy i Azji. Niewykluczone, że grono biegaczy rozleje się jeszcze na pozostałe kontynenty.

– Zainteresowanie udziałem w tegorocznym Maratonie Warszawskim było duże, ale w związku z trwającą na świecie pandemią Covid-19, zmuszeni byliśmy ograniczyć pulę zawodników mogących wystartować w biegu stacjonarnym. Dla tych, dla których zabrakło miejsca na liście startowej przygotowaliśmy alternatywę w postaci biegu wirtualnego, który umożliwia udział w imprezie z każdego miejsca na świecie, co dla nas, jako organizatorów będzie historycznym wydarzeniem. Dokładamy wszelkich starań, aby zawodnicy biegnąc na swoich ulubionych trasach poczuli się prawdziwymi uczestnikami 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Zachęcam do udziału w biegu wirtualnym wszystkich – całe rodziny, w tym także mniej doświadczonych biegaczy, ponieważ oprócz maratonu i półmaratonu, w wirtualnej rywalizacji znalazły się również biegi na dystansie 10 oraz 5 kilometrów – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Większość z Was pobiegnie z nami na odległość. Dziękujemy, że w tym wyjątkowym roku postanowiliście być z nami ❤️❤️❤️ I…

Opublikowany przez Maraton Warszawski Poniedziałek, 14 września 2020

Bieg wirtualny należy odbyć w dniach 26-27 września, a pomoże Wam w tym dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne, dostępna w systemach operacyjnych Android oraz iOS. Zalogować się do niej można używając adresu mailowego i hasła, użytych w panelu rejestracyjnym. Dzięki aplikacji mobilnej każdy z Was będzie miał wszystkie najważniejsze informacje związane z biegiem pod ręką. Z aplikacją będziecie mogli także zarejestrować swój bieg i otrzymać wynik zaraz po pokonaniu wybranego przez siebie dystansu.

Źródło: oprac. na podstawie: http://maratonwarszawski.com/aktualnosci/wy/; fot. Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak przyspieszyć metabolizm? [Skuteczne sposoby]

Dlaczego tak jest, że jedni zjadają dużo i nie tyją, inni zaś z powodu dbałości o figurę muszą odmawiać sobie niemal wszystkiego? Czy regularna aktywność fizyczna, która połączona zostanie z poprawnie zbilansowaną dietą oraz dobrymi nawykami żywieniowymi może odmienić ten proces? Jaką rolę w tym wszystkim pełni przemiana materii? Jak przyspieszyć metabolizm? I na co zwracać uwagę? (więcej…)