Jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski pobił rekordy
Jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski pobił wszelkie rekordy! [WYNIKI]

polecane

Jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski pobił wszelkie rekordy! [WYNIKI]

Jerzy Stawiński
26 lutego, 2020
Biegi

Jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski przyciągnął rekordową liczbę uczestników. W półmaratonie finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33.

Jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski rekordowy

40. Półmaraton Wiązowski był dla Szymona sprawdzianem formy przed kwietniowym maratonem, gdzie zamierza powalczyć o minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Jako drugi na mecie zameldował się Adam Nowicki z czasem 1:04:15, a zaraz za nim Kamil Jastrzębski (1:04.36). Jeśli zaś chodzi o rywalizację wśród kobiet, jako pierwsza do mety przybiegła Paulina Golec, która uzyskała czas 1:16:44. O drugą pozycję bój stoczyły Angelika Mach (1:18:37) z Anną Łapińską (1:18:38). Ta pierwsza była o sekundę szybsza od swojej rywalki.

Tradycyjnie, oprócz rywalizacji na dystansie 21,097 km, odbył się też bieg na 5 km. Najszybsza na tej trasie była Monika Kaczmarek (16:41) przed Iwoną Bernardelli (16:47) i Mariolą Stasiewicz (16:59). Wśród mężczyzn triumfował Mateusz Kaczor (14:33) przed Aleksandrem Wiąckiem (14:37) i Robertem Głowalą (14:48).

Najlepszą biegaczką z Gminy Wiązowna okazała się Agnieszka Talacha, zaś jeśli chodzi o mężczyzn – Marcin Maksymowicz. W tym roku uhonorowani zostali również rówieśnicy półmaratonu. W tej kategorii zwycięzcami zostali Paulina Golec i Adam Stippa.

Tradycyjnie przed 40. Półmaraton Wiązowski 2020 rozegrano Mały Ćwierćmaraton i Mały Półmaraton. Wzięło w nich udział ponad 430 zawodników i zawodniczek, a ich zwycięzcami zostali: Lena Lesiuk i Bartek Pieniak (300 m), Karolina Kiewra i Jakub Słomiński (600 m), Zuzanna Łukowska i Mikołaj Olejnik, a na trzecim miejscu Adrian Rak z drużyny wystawionej przez szkołę w Wiązownie (1000 m) oraz Aleksandra Borkowska i Piotr Kleczewski (1500 m). W klasyfikacji drużynowej o Puchar Wójta Gminy Wiązowna pierwsze miejsce zajęli Lekkoatleci z Otwocka, drugie – Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Gliniance, a trzecie – Szkoła Podstawowa im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie.

Wisienką na torcie i najbardziej radosnym elementem naszego wydarzenia był Bieg Krasnoludków dedykowany najmłodszym zawodnikom. Wzięło w nim udział 270 małych uczestników wraz ze swoimi opiekunami. Obserwował go Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Po biegu przyznał, że bardzo cieszą go takie momenty, bo dbanie o zdrowie i kulturę fizyczną trzeba zaszczepiać w dzieciach od najmłodszych lat.

Kilka tysięcy uczestników 40. Półmaratonu Wiązowskiego wzięło udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla Poli”. Zaangażowanie uczestników akcji Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę na rzecz dziewczynki.

Źródło: oprac. na podstawie: http://wiazownapolmaraton.pl/40-polmaraton-wiazowski-pobilismy-rekord/; fot. Kamil Nowak

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek z GPS do 1000 złotych. Polar, Garmin, Suunto, TomTom?

Jaki zegarek z GPS do 1000 złotych warto kupić? Jakie dodatkowe funkcje oferują droższe zegarki i którą markę wybrać? Tym razem przygotowaliśmy zestawienie produktów do 1000 zł. Na najważniejsze pytania związane z zakupem zegarka z GPS odpowiadamy w specjalnie przygotowanym raporcie. (więcej…)