10. PKO Białystok Półmaraton
Jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton. Siedem biegów dla wszystkich

polecane

Jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton. Siedem biegów dla wszystkich

Edward Królikowski
4 kwietnia, 2023
Aktualności

Aż siedem różnych biegów na dystansach od 100 m do 21,0975 km czeka na tych, którzy w dniach 13-14 maja 2023 r. pojawią się w Białymstoku. A pretekst, by tam przyjechać jest doskonały – w tym roku odbędzie się jubileuszowa 10. edycja PKO Białystok Półmaraton. W celu uczczenia tej wyjątkowej okazji organizatorzy przygotowali dla biegaczy szereg atrakcji.

10. PKO Białystok Półmaraton

Unikalne medale z wizerunkiem jednej z rzeźb z Ogrodów Branickich, charakterystyczne piękne koszulki będące niemal dziełami sztuki, malownicze trasy z licznymi zielonymi terenami, a do tego niezapomniana, pełna radości i pozytywnej energii, przyjacielska atmosfera. Półmaraton Białystok zdążył już zyskać grono wiernych fanów i wyrobić sobie doskonałą markę. Jej siła została zresztą potwierdzona, kiedy bieg otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Podlaska Marka” w plebiscycie Marszałka Województwa Podlaskiego. Nic w tym dziwnego, wszak wszystkie biegi Fundacji Białystok Biega to prawdziwa wizytówka stolicy Podlasia. A co specjalnego szykują organizatorzy przy okazji jubileuszowej 10. edycji PKO Białystok Półmaratonu?

Ponieważ jednym z wyróżników weekendu z PKO Białystok Półmaratonem jest rodzinna atmosfera, w programie nie może brakować atrakcji skierowanych do wszystkich osób, także tych najmłodszych. Ale chociaż główne punkty imprezy zaplanowane są na 13-14 maja, to zabawa rusza już w piątek 12 maja, kiedy wystartuje Expo. Na nim znajdziecie m.in. stanowiska różnych firm i partnerów biegu, gdzie znajdziecie różne atrakcje, a także będziecie mogli zakupić sprzęt sportowy, odżywki, suplementy diety oraz gadżety i akcesoria dla biegaczy. Expo będzie również okazją do odbioru ciekawych pakietów startowych – o ich zawartości nieco później.

10. PKO Białystok Półmaraton

W sobotę tradycyjnie wszyscy uczestnicy mogą rano wziąć udział w Biegu Śniadaniowym. To aktywność głównie o charakterze integracyjnym, polegająca na tym, by w dużej grupie, wśród innych biegaczy pokonać spokojnym tempem 4 km, rozruszać się i nawiązać ciekawe znajomości. Rejestracja do udziału w Biegu Śniadaniowym nie jest wymagana – każdy jest na nim mile widziany. W Biegu Śniadaniowym nie ma rywalizacji, nikt z nikim się nie ściga. Wszyscy razem ukończą bieg w ogrodach Pałacu Branickich gdzie na uczestników będzie czekał drobny, śniadaniowy, poczęstunek.

Film z mety z 2021 r. (najszybszy biegacz): https://www.youtube.com/shorts/4RrLfoLSE9E

Następny punkt w planie imprezy stanowi PKO Bieg Juniora, czyli biegi dla dzieci i młodzieży. W sobotę ponad tysiąc dzieci będzie miało okazję rywalizować na dystansach 100 m, 600 m lub 1 km. Po swoje (być może pierwsze w życiu) medale mogą pobiec już nawet 2-latkowie. Warto zwrócić uwagę, że przy okazji PKO Biegu Juniora startuje organizowany przez Fundację Białystok Biega program Super Biegacz, w ramach którego dzieci będą mogły w poszczególnych imprezach zbierać nalepki, by po uzyskaniu 4 otrzymać medal i tytuł Super Biegacza na koniec sezonu biegowego.

Film z mety z 2021 r. (najszybsza biegaczka): https://www.youtube.com/shorts/P3cTkRImNec

Kiedy 13 maja 2023 r. w sobotni wieczór w Białymstoku zacznie zapadać zmrok, będzie to znak, że nadchodzi czas na pierwsze z głównych dań całego weekendu. Punktualnie o 21:00 na trasę wyruszą bowiem zawodniczki i zawodnicy startujący w PKO Nocnym Biegu na 5. Szybka trasa, atest PZLA i świetna pora na ściganie sprawiają, że jest to doskonały bieg do tego, by walczyć o nowe rekordy życiowe. Poprzednie edycje pokazały, że można pobiec naprawdę szybko.

10. PKO Białystok Półmaraton

Jednak 5 km to dystans nie tylko dla ścigaczy, ale także tych, którzy lubią pobiegać rekreacyjnie lub są dopiero na początku swojej biegowej drogi i chcą sprawdzić, jaka atmosfera panuje na takich dużych i świetnie zorganizowanych imprezach. Dlatego wcale nie ma obowiązku, by ścigać się czy walczyć o każdą sekundę. PKO Nocny Bieg na 5 może być po prostu okazją do tego, by cieszyć się bieganiem i czerpać radość z przebywania w pięknym mieście w towarzystwie tylu innych pozytywnie zakręconych ludzi. Efekty świetlne na mecie na pewno pozostaną na długo w pamięci. To warto przeżyć!

Zarówno ci, którzy planują wziąć udział w PKO Nocnym Biegu na 5, jak i ci zainteresowani jedynie najdłuższym dystansem, będą z niecierpliwością czekali na niedzielę 14 maja, kiedy wystartuje 10. PKO Białystok Półmaraton. To może być niezwykle kolorowa impreza, m.in. ze względu na piękne, limitowane, oryginalne koszulki z motywami przyrodniczymi, symbolizującymi m.in. bogactwo terenów zielonych Białegostoku, które uczestnicy mogą zamówić przy rejestracji. Co więcej, wszyscy uczestnicy PKO Nocnego Biegu na 5, 10. PKO Białystok Półmaratonu oraz Wirtualnego PKO Białystok Półmaratonu w pakiecie startowym znajdą również kolorowe skarpetki zaprojektowane specjalnie na to wydarzenie.

10. PKO Białystok Półmaraton

Oczywiście kolorytu biegowi głównemu nadaje również piękna trasa, ze startem zlokalizowanym w okolicach Pałacu Branickich, czyli mającego swoje korzenie w XVI w. „Polskiego Wersalu” czy też „Wersalu Północy”. Blisko 1/3 trasy prowadzi przez zielone tereny, co pozwoli wszystkim biegaczom oddychać pełną piersią. Trasa będzie nie tylko atrakcyjna widokowo, ale również pozwalająca na szybkie bieganie, dzięki czemu ci, którzy przyjeżdżają do Białegostoku po nowe życiówki będą mieli okazję się wykazać.

A ci, którzy nie mogą w dniach 13-14 maja być w Białymstoku, i tak mogą stać się uczestnikami tej imprezy w ramach Wirtualnego PKO Białystok Półmaratonu. Na uczestników tej odsłony rywalizacji również czekają atrakcje – m.in. wspomniane skarpetki w pakiecie startowym, czy medale po zakończeniu biegu. Biegacze biorący udział w Wirtualnym PKO Białystok Półmaratonie będą mogli zarejestrować swój bieg aż do 21 maja.

Jeżeli jeszcze nie masz planów na 13-14 maja 2023 r. lub masz, ale nie ma Cię na liście startowej PKO Nocnego Biegu na 5 lub 10. PKO Białystok Półmaratonu, jak najszybciej zapisz się na wybrany dystans. Wejdź na stronę bialystokpolmaraton.pl, zarejestruj się do udziału w biegu i… czekaj na kolejne niespodzianki od organizatorów. Przy okazji takiego jubileuszu, dodatkowych atrakcji na pewno nie zabraknie!

Przydatne linki:
STRONA WYDARZENIA
ZAPISY

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; zdjęcia: Aleksandra Szmigiel

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kiedy wymienić buty do biegania? Tego możesz nie wiedzieć!

Buty do biegania odgrywają kluczową rolę podczas uprawiania aktywności fizycznej. Wybór odpowiedniej pary może znacząco wpłynąć na komfort treningu, a także na redukcję ryzyka kontuzji. Jednak nawet najlepsze buty do biegania z czasem tracą swoje właściwości, dlatego ważne jest regularne sprawdzanie ich stanu i wymiana na nowe, gdy zachodzi taka potrzeba. W tym artykule dowiesz się, jak często należy zmieniać buty do biegania i jakie sygnały mogą wskazywać na konieczność ich wymiany. (więcej…)