Jest już trasa na 42. Maraton Warszawski! [MAPA]

polecane

Jest już trasa na 42. Maraton Warszawski! [MAPA]

Jerzy Stawiński
sierpień 20, 2020
Aktualności

Zapisy do wirtualnej edycji 42. Maratonu Warszawskiego zostały już otwarte. Poza królewskim dystansem, można będzie pobiec także na dystansie 21, 10 i 5 km. Maraton Warszawski nie zatrzymał się ani razu w swojej ponad 40-letniej historii. Jaka jest trasa głównego wyścigu?

trasa 42. Maraton Warszawski

Areną główną stacjonarnego 42. Maratonu Warszawskiego będzie Plac Teatralny. To tam zlokalizowany będzie start i meta. Zaś 5-kilometrowa pętla przebiegać będzie między innymi najbardziej reprezentacyjną arterią Warszawy – Traktem Królewskim. Na Krakowskim Przedmieściu biegacze mijać będą pomniki: Mikołaja Kopernika oraz Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, a także Plac Zamkowy. Kolejny fragment trasy to ul. Miodowa, wzdłuż której znajduje się między innymi Plac i Ogród Krasińskich, za którym usytuowana będzie nawrotka.

trasa 42. Maraton Warszawski 2020

Zanim jednak biegacze wyruszą na pełną 5-kilometrową pętlę, którą będą pokonywać ośmiokrotnie, czekać ich jeszcze będzie krótszy jej fragment, wynoszący 2,195 kilometra. Całość złoży się na dystans maratoński wynoszący 42,195 km.

W ramach biegu udostępniona zostanie dedykowana aplikacja, która pomoże wyruszyć na ulubioną trasę. Wirtualny bieg odbędzie się w dniach 26 i 27 września, czyli w tym samym terminie, w którym w Warszawie odbywał się będzie bieg stacjonarny. Takie same będą też medale, które otrzymają uczestnicy biegu maratońskiego. W dniu 27 września wszyscy zawodnicy będą się mogli połączyć za pomocą fal radiowych, aby wspólnie wysłuchać Snu o Warszawie.

Informacja o aktualnych cenach za pakiety startowe w opcji wirtualnej jest TUTAJ. Wystartować wirtualnie można już od 19 złotych!

To będzie niezwykła edycja 42. Maratonu Warszawskiego. Twój bieg, może być częścią jego historii.

Źródło: oprac. na podstawie: http://pzumaratonwarszawski.com/aktualnosci/poznaj-trase-42-maratonu-warszawskiego/; fot. Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Sen – czy jest dla nas ważny? Kilka istotnych spraw okiem dietetyka

Sen od dawna jest przedmiotem wielu badań. Uczonych często interesuje czas, w trakcie którego następuje pożądana regeneracja organizmu, ale także to, jakie skutki uboczne zachodzą, gdy zaniedbujemy ten proces. Ile czasu poświęcać na wypoczynek? Czy krótki sen może przyczynić się do wzrostu masy ciała? (więcej…)