Jest już trasa na 42. Maraton Warszawski! [MAPA]

polecane

Jest już trasa na 42. Maraton Warszawski! [MAPA]

Jerzy Stawiński
20 sierpnia, 2020
Aktualności

Zapisy do wirtualnej edycji 42. Maratonu Warszawskiego zostały już otwarte. Poza królewskim dystansem, można będzie pobiec także na dystansie 21, 10 i 5 km. Maraton Warszawski nie zatrzymał się ani razu w swojej ponad 40-letniej historii. Jaka jest trasa głównego wyścigu?

trasa 42. Maraton Warszawski

Areną główną stacjonarnego 42. Maratonu Warszawskiego będzie Plac Teatralny. To tam zlokalizowany będzie start i meta. Zaś 5-kilometrowa pętla przebiegać będzie między innymi najbardziej reprezentacyjną arterią Warszawy – Traktem Królewskim. Na Krakowskim Przedmieściu biegacze mijać będą pomniki: Mikołaja Kopernika oraz Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, a także Plac Zamkowy. Kolejny fragment trasy to ul. Miodowa, wzdłuż której znajduje się między innymi Plac i Ogród Krasińskich, za którym usytuowana będzie nawrotka.

trasa 42. Maraton Warszawski 2020

Zanim jednak biegacze wyruszą na pełną 5-kilometrową pętlę, którą będą pokonywać ośmiokrotnie, czekać ich jeszcze będzie krótszy jej fragment, wynoszący 2,195 kilometra. Całość złoży się na dystans maratoński wynoszący 42,195 km.

W ramach biegu udostępniona zostanie dedykowana aplikacja, która pomoże wyruszyć na ulubioną trasę. Wirtualny bieg odbędzie się w dniach 26 i 27 września, czyli w tym samym terminie, w którym w Warszawie odbywał się będzie bieg stacjonarny. Takie same będą też medale, które otrzymają uczestnicy biegu maratońskiego. W dniu 27 września wszyscy zawodnicy będą się mogli połączyć za pomocą fal radiowych, aby wspólnie wysłuchać Snu o Warszawie.

Informacja o aktualnych cenach za pakiety startowe w opcji wirtualnej jest TUTAJ. Wystartować wirtualnie można już od 19 złotych!

To będzie niezwykła edycja 42. Maratonu Warszawskiego. Twój bieg, może być częścią jego historii.

Źródło: oprac. na podstawie: http://pzumaratonwarszawski.com/aktualnosci/poznaj-trase-42-maratonu-warszawskiego/; fot. Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Podkolanówki kompresyjne ROYAL BAY Neon – recenzja

Kompresja w treningu biegacza pojawiła się bardzo szybko, a producenci, w tym Royal Bay z każdym kolejnym sezonem przygotowują dla biegaczy, coraz to bardziej efektowne wzornictwo i nowe produkty. Odzież kompresyjną poleca się wszystkich osobom aktywnym, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.  (więcej…)