Jest już trasa na 42. Maraton Warszawski! [MAPA]

polecane

Jest już trasa na 42. Maraton Warszawski! [MAPA]

Jerzy Stawiński
sierpień 20, 2020
Aktualności

Zapisy do wirtualnej edycji 42. Maratonu Warszawskiego zostały już otwarte. Poza królewskim dystansem, można będzie pobiec także na dystansie 21, 10 i 5 km. Maraton Warszawski nie zatrzymał się ani razu w swojej ponad 40-letniej historii. Jaka jest trasa głównego wyścigu?

trasa 42. Maraton Warszawski

Areną główną stacjonarnego 42. Maratonu Warszawskiego będzie Plac Teatralny. To tam zlokalizowany będzie start i meta. Zaś 5-kilometrowa pętla przebiegać będzie między innymi najbardziej reprezentacyjną arterią Warszawy – Traktem Królewskim. Na Krakowskim Przedmieściu biegacze mijać będą pomniki: Mikołaja Kopernika oraz Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, a także Plac Zamkowy. Kolejny fragment trasy to ul. Miodowa, wzdłuż której znajduje się między innymi Plac i Ogród Krasińskich, za którym usytuowana będzie nawrotka.

trasa 42. Maraton Warszawski 2020

Zanim jednak biegacze wyruszą na pełną 5-kilometrową pętlę, którą będą pokonywać ośmiokrotnie, czekać ich jeszcze będzie krótszy jej fragment, wynoszący 2,195 kilometra. Całość złoży się na dystans maratoński wynoszący 42,195 km.

W ramach biegu udostępniona zostanie dedykowana aplikacja, która pomoże wyruszyć na ulubioną trasę. Wirtualny bieg odbędzie się w dniach 26 i 27 września, czyli w tym samym terminie, w którym w Warszawie odbywał się będzie bieg stacjonarny. Takie same będą też medale, które otrzymają uczestnicy biegu maratońskiego. W dniu 27 września wszyscy zawodnicy będą się mogli połączyć za pomocą fal radiowych, aby wspólnie wysłuchać Snu o Warszawie.

Informacja o aktualnych cenach za pakiety startowe w opcji wirtualnej jest TUTAJ. Wystartować wirtualnie można już od 19 złotych!

To będzie niezwykła edycja 42. Maratonu Warszawskiego. Twój bieg, może być częścią jego historii.

Źródło: oprac. na podstawie: http://pzumaratonwarszawski.com/aktualnosci/poznaj-trase-42-maratonu-warszawskiego/; fot. Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

New Balance RunIQ – recenzja

New Balance RunIQ to pierwszy smartwatch stworzony przez firmę znaną głównie z produkcji odzieży i butów sportowych. Zegarek RunIQ oferuje ciekawą funkcjonalność, do której zaliczyć można Android Wear 2.0, pomiar tętna na nadgarstku, GPS, czy dostęp do muzyki, którą wgrywamy bezpośrednio do jego pamięci. Czy jednak wszystko to działa bezawaryjnie? Czy przysłuży się biegaczowi w trakcie sportu lub dnia codziennego?  (więcej…)