Iwona Lewandowska Ambasadorką Fundacji Sportowcy Dzieciom

polecane

Iwona Lewandowska Ambasadorką Fundacji Sportowcy Dzieciom

Kamil Nowak
11 stycznia, 2016
Aktualności

Włocławianka Iwona Lewandowska, wojskowa mistrzyni świata w maratonie i rekordzistka Polski na 20 km, została wyróżniona tytułem Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom.

iwona lewandowska

Źródło zdjęcia: sportowcydzieciom.com

Iwona Lewandowska dołączyła tym samym do doborowego grona ambasadorów Fundacji skupiającego przedstawicieli różnych sportów, m.in. skoczka narciarskiego Kamila Stocha, lekkoatletę Adama Kszczota, panczenistkę Luizę Złotkowską, siatkarkę Izabelę Bełcik, tenisistę Jerzego Janowicza.

– Czuję się wielce wyróżniona i bardzo dumna, że mogę znaleźć się w tak wspaniałym gronie. Tytuł Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom to dla mnie ogromny zaszczyt – powiedziała Iwona Lewandowska.

Nowa Ambasadorka Fundacji Sportowcy Dzieciom dostrzega problem coraz mniejszej aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. – Rodzice mogą na razie nie widzieć problemu ze zwolnieniami dzieci z WF i ogólnym brakiem sportu, ale odbije się to w późniejszym wieku – ostrzega biegaczka i dodaje: – Są tysiące możliwości, aby aktywnie spędzić czas. Jeśli ktoś nie lubi biegać lub pływać, zawsze przecież może pojeździć na rowerze czy po prostu pójść na spacer. Ogromną rolę odgrywają dziś rodzice. Sport kształtuje charakter, cieszy, uczy i fascynuje. Przyda się waszym dzieciom w dorosłym życiu.

– Dziękujemy Iwonie, że doceniła nasze działania na rzecz pomocy dzieciom poprzez sport i dołączyła do nas. Nie raz wspólnie zorganizujemy coś ważnego i oczywiście sportowego dla dzieci. W uzasadnieniu tytułu Ambasadora pragnę zwrócić uwagę, że Iwona Lewandowska, to nie tylko wspaniała sportsmenka mająca duży wpływ i wspaniale współpracująca z najmłodszymi w tak masowej dyscyplinie jak biegi, ale także żołnierz polski, pani szeregowa Narodowych Sił Rezerwowych Wojsk Lądowych w Poznaniu z otwartym przewodem doktorskim na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Zawodniczka Roku 2015 wg. kapituły nagrody im. Tomasza Hopfera – powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Zapraszamy do odwiedzania strony Fundacji oraz Facebooka:

www.facebook.com/FundacjaSportowcyDzieciom
www.sportowcydzieciom.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Runtastic Orbit – opaska fitness – recenzja

Runtastic Orbit, czyli opaska fitness jest pierwszym produktem od firmy Runtastic, który mamy przyjemność recenzować. Runtastic Orbit już na początku robi dobre wrażenie swoim przyjemnym dla oka wyglądem, ale czy nasz uśmiech pozostanie również po teście? Sprawdzamy.  (więcej…)