IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka już za nami

polecane

IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka już za nami

Kamil Nowak
czerwiec 20, 2017
Biegi

Te imprezy biegowe z pewnością należą do najciekawszych w cyklu RWSB, ale i wśród innych górskich imprez w kraju. Biegowy potencjał Wielkiej Sowy i okolic jest ogromny. Nie bez powodu co roku odbywa się tutaj alpejski bieg na Wielką Sowę – obdarowany przez biegaczy Złotą Kozicą za najlepszy bieg alpejski w Polsce w roku 2016. Swoje miejsce zaznaczył tu również górski półmaraton.

Wszystko wokół zachęca i do biegania i do zwiedzania okolicy – piękno gór, w których wciąż można odkrywać coś nowego, a biegowe ścieżki cierpliwie czekają na kolejnych miłośników biegów górskich. W takich właśnie okolicznościach rywalizowali w minioną niedzielę zawodnicy na trasie IV Sowiogórskiego Półmaratonu i II Sowiogórskiej Dziesiątki. Półmaraton wygrał czeski zawodnik Ondres Pewc (Cyklo Tony), przed Kamilem Musielskim (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa) i Bartłomiejem Waloszczykiem (ULKS Bystrzyca Kłodzka). Wśród pań jako pierwsza finiszowała przyzwyczajona już w tym roku do wygrywania w RWSB Agnieszka Górniak – Antkowiak (Oborygeni), przed Natalią Haczyk (Bieg Opolski) i Anną Niedźwiecką (Biegająca Kasta Miedziowego Miasta).

Zaś na dystansie 10 km walka toczyła się niemniej ostro i do samego końca. Ważne było też to, że dzięki poprawie pogody można było naprawdę pobiegać i się pościgać, a nie tylko uciekać przed deszczem i pilnować się na śliskich błotnistych zbiegach. Na krótkim dystansie najlepszy okazał się Michał Kalata ze Świętoszowa, drugi był Krzysztof Maj z Tuplic, a trzeci Grzegorz Drzymała (Park Run Żary). Panie: 1. Monika Dudek (Pasja Chrzanka Running Team), 2. Joanna Ressel (Kłodzko), 3. Anna Bagińska (KB Sobótka). Najlepsze biegowe teamy: na 21 km – Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa, na 10 km – UKS Ludwikowice Kłodzkie.

Do końca obecnego cyklu Runner’s World Super Bieg pozostały jeszcze trzy biegi. Następny odbędzie się już 23 lipca 2017 i będzie to II Kalenica Półmaraton w Bielawie. Wszyscy chętni na górskie wyzwania będą mieli okazję do powtórki lub spróbowania sił.

Informacja prasowa / opracowanie red. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kamera sportowa. 5 alternatyw dla GoPro?

Kamera sportowa nie musi być droga. Idąc tym tropem podjęliśmy się wyzwania odszukania kamer sportowych, które mogą stanowić alternatywę dla drogich rozwiązań marki GoPro. Czy znalezienie tańszego sprzętu, który sprawdzi się podczas aktywności fizycznej jest możliwe? (więcej…)