IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka już za nami

polecane

IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka już za nami

Kamil Nowak
20 czerwca, 2017
Biegi

Te imprezy biegowe z pewnością należą do najciekawszych w cyklu RWSB, ale i wśród innych górskich imprez w kraju. Biegowy potencjał Wielkiej Sowy i okolic jest ogromny. Nie bez powodu co roku odbywa się tutaj alpejski bieg na Wielką Sowę – obdarowany przez biegaczy Złotą Kozicą za najlepszy bieg alpejski w Polsce w roku 2016. Swoje miejsce zaznaczył tu również górski półmaraton.

Wszystko wokół zachęca i do biegania i do zwiedzania okolicy – piękno gór, w których wciąż można odkrywać coś nowego, a biegowe ścieżki cierpliwie czekają na kolejnych miłośników biegów górskich. W takich właśnie okolicznościach rywalizowali w minioną niedzielę zawodnicy na trasie IV Sowiogórskiego Półmaratonu i II Sowiogórskiej Dziesiątki. Półmaraton wygrał czeski zawodnik Ondres Pewc (Cyklo Tony), przed Kamilem Musielskim (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa) i Bartłomiejem Waloszczykiem (ULKS Bystrzyca Kłodzka). Wśród pań jako pierwsza finiszowała przyzwyczajona już w tym roku do wygrywania w RWSB Agnieszka Górniak – Antkowiak (Oborygeni), przed Natalią Haczyk (Bieg Opolski) i Anną Niedźwiecką (Biegająca Kasta Miedziowego Miasta).

Zaś na dystansie 10 km walka toczyła się niemniej ostro i do samego końca. Ważne było też to, że dzięki poprawie pogody można było naprawdę pobiegać i się pościgać, a nie tylko uciekać przed deszczem i pilnować się na śliskich błotnistych zbiegach. Na krótkim dystansie najlepszy okazał się Michał Kalata ze Świętoszowa, drugi był Krzysztof Maj z Tuplic, a trzeci Grzegorz Drzymała (Park Run Żary). Panie: 1. Monika Dudek (Pasja Chrzanka Running Team), 2. Joanna Ressel (Kłodzko), 3. Anna Bagińska (KB Sobótka). Najlepsze biegowe teamy: na 21 km – Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa, na 10 km – UKS Ludwikowice Kłodzkie.

Do końca obecnego cyklu Runner’s World Super Bieg pozostały jeszcze trzy biegi. Następny odbędzie się już 23 lipca 2017 i będzie to II Kalenica Półmaraton w Bielawie. Wszyscy chętni na górskie wyzwania będą mieli okazję do powtórki lub spróbowania sił.

Informacja prasowa / opracowanie red. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jakie śniadanie będzie najlepsze dla biegacza? 5 smacznych i szybkich przepisów

Rozpoczęcie dnia od zdrowego i zbilansowanego śniadania to kluczowy element, gdy w dalszej części dnia czeka nas wysiłek fizyczny. Dla osób planujących aktywność fizyczną odpowiednie śniadanie może znacząco wpłynąć na wydajność podczas treningu, samopoczucie przed i po ćwiczeniach, regenerację oraz ogólny stan zdrowia. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jakie śniadanie będzie najlepsze dla biegacza. (więcej…)