III RAFAKO Półmaraton Racibórz zaprasza

polecane

III RAFAKO Półmaraton Racibórz zaprasza

Kamil Nowak
27 czerwca, 2017
Biegi

W niedzielę 27 sierpnia 2017 roku odbędzie się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków, Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty i bieg charytatywny. Co jeszcze przygotowano na ten dzień?

Moda na zdrowy styl życia trwa w najlepsze, a biegi to najprostsza forma rekreacji, co potwierdzają tłumy na imprezach biegowych. Obecnie miasto realizuje projekt 4Biegi Racibórz, z którego zawodnicy mogą skomponować unikatowy medal. III RAFAKO Półmaraton Racibórz wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będąc jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi.

Dla uczestników raciborskich biegów przygotowano wyjątkowy medal, składający się z czterech części. Połączone utworzą piękną i niepowtarzalną pamiątkę z Raciborza. Został on zaprojektowany w najdrobniejszym szczególe. Każdy kolor i symbol mają swoje znaczenie. Taki medal, to rarytas, wśród krążków otrzymywanych na imprezach biegowych. – Jesteśmy jednym z niewielu miast w Polsce, które zdecydowało się na połączenie imprez biegowych. Co za tym idzie, wręczanie medalu łączonego. Widzimy, że ta formuła została bardzo dobrze przyjęta, bo liczba startujących osób w poszczególny biegach zwiększyła się kilkukrotnie. Zawodnicy lubią ducha rywalizacji, dobrą zabawę, a przede wszystkim oryginalne pamiątki z biegów – przyznaje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz uchodzi za jedno z tych miast, które najlepiej potrafią zorganizować imprezy biegowe. Perfekcyjnie działające biuro zawodów, starannie wyselekcjonowane trasy biegowe, bogate punty odżywiania, czy ciekawy pakiet startowy i wyjątkowy medal – takie słowa padały już po pierwszej edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz. Echa pozytywnych komentarzy nie milkły przez następne miesiące. A potwierdzeniem tego były wyróżnienia w plebiscycie „ Złoty Bieg” portalu Maratonypolskie.pl. Obie edycje otrzymały kilka wyróżnień w różnych kategoriach, m.in.: PÓŁMARATONY KAMERALNE – poniżej 1000 uczestników – I miejsce; BIEGI DUŻE 500-999 uczestników – II miejsce, BIEGI W MIASTACH 25.000 – 100.000 mieszkańców – II miejsce; BIEGI ORGANIZOWANE PRZEZ URZĘDY MIAST, GMINY, OSIRy – I miejsce; NAJLEPSZE BIEGI W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM – I miejsce.

III RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko rywalizacja na 21097,5m, ale też dobra zabawa dla całej rodziny oraz akcent charytatywny. W poprzednich edycjach zawodnicy biegli dla Magdy, Wiktorii i Jurka, zbierając na ich rehabilitacje. Podczas każdej z edycji udało się uzbierać po 16 tys. zł. w tym roku pomocy potrzebuje Michałek, który od dziecka zmaga się z poważnym schorzeniem nerek. – Każdemu, komu nie jest obojętny los Michałka i chciałby wesprzeć go w drodze po zdrowie, zachęcamy do udziału w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbędzie się godzinę przed startem biegu głównego, czyli o godz. 9.00. Do pokonania będzie jedyne 2,109 km ulicami miasta.

Informacja prasowa / opracowanie red. /  zdjęcia organizatora

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

HOKA Mach X zrujnują domowy budżet, ale WYDAĆ TYLE czy NIE?

Jeśli biegaliście w modelach HOKA Clifton i HOKA Bondi, to łącząc ich najlepsze cechy, uzyskamy moim zdaniem coś zbliżonego do dziś omawianego buta. HOKA Mach X to model treningowo-startowy: możemy pobiec w nich szybszy półmaraton lub maraton, ale też używać w trakcie treningów na twardych powierzchniach, gdy poszukujemy przyjemnej amortyzacji i dynamiki. HOKA Mach X są już jakiś czas na rynku, więc zdarzają się raz na jakiś czas akcje rabatowe – jednak cena w dniu premiery to prawie 1000 zł. Czy warto wydać tyle, żeby je mieć? (więcej…)