bieganieuskrzydla.pl

III RAFAKO Półmaraton Racibórz: TEB Edukacja dla Michałka

Lipiec 1, 2017

III RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko wspaniałe sportowe święto. W ramach zawodów można wspomóc potrzebujących. W tym roku można to zrobić biegnąc dla Michałka. Do akcji przyłączyła się szkoła TEB Edukacja organizując chłopcu rok zajęć ogólnorozwojowych.

 

Michałek Junka ma 5,5 lat, od pierwszych chwil życia szpital jest jego drugim domem. Chłopczyk urodził się z ciężkim schorzeniem nerek. Długo i intensywnie był dializowany, przechodził ciężkie zabiegi i skomplikowane leczenie. Zmagał się m.in. z nowotworem nerek i padaczką. W kwietniu przeszedł operację transplantacji nerki. Obecnie uczy się funkcjonować z nowym organem. – Podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest regularne stosowanie leków immunosupresyjnych, które odpowiadają za pracę przeszczepionego organu. Michał musi zażywać je przez całe życie – mówi Hanna Tokarczyk, mama Michała. – Niestety, ceny tych leków bardzo często ulegają zmianie. Ich cena z kilku zł za opakowanie potrafi „podskoczyć” do nawet 1500 zł – dodaje pani Hanna. Każdy, kto chce pomóc Michałkowi w walce z tą trudną i kosztową chorobą może pobiec w Mini półmaratonie, który odbędzie się 27 sierpnia 2017 o godz. 9.00. Wpisowe wynosi 20 zł. Do pokonania jest zaledwie 2,109 m. Zapisy wkrótce ruszą.

 

W tej chwili walczymy o jak najlepszy rozwój manualny i umysłowy. Wpływ na taki rozwój mają prywatne zajęcia ogólnorozwojowe i logopedyczne z wykwalifikowanym nauczycielem – tłumaczy mama 5,5- latka. Cykl takich zajęć, zorganizuje rodzinie TEB Edukacja z Raciborza. Placówka już rok temu przyłączyła się do akcji, spełniając marzenia Wiktorii i Jurka. – Nasi uczniowie z kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii chętnie zaangażują się w pomoc dla Michałka. W dniu 23 czerwca wspólnie zorganizowaliśmy lekcję pokazową, podczas której nasza uczennica pod okiem nauczyciela przeprowadziła zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów fizjoterapii, integracji sensorycznej oraz gier i zabaw ogólnorozwojowych. Obrazuje to, w jaki sposób nasi uczniowie realizują zajęcia na kierunku technik masażysta. Jesteśmy dumni, że zdobyta wiedza i umiejętności pomagają ludziom. Nasza szkoła stawia na praktyczną naukę zawodu. Cieszymy się, że już drugi raz możemy pomóc – mówi Alicja Gurazda- Rongiers, dyrektor TEB Edukacja Racibórz.

 

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku.

 

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia organizatora

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bieganie z kontuzją. Czy warto, kiedy odpuścić?

Wszelkie urazy i kontuzje są wpisane na stałe w sport. Bieganie z takimi dolegliwościami z pewnością nie jest przyjemnym doznaniem, a co więcej, może rodzić negatywne następstwa zdrowotne. Mimo tego, część osób decyduje się na trening. W większości przypadków osoby te nie mają tak szerokiej wiedzy, aby realnie ocenić swoje możliwości i zagrożenie dla zdrowia, bo przecież wciąż słyszy się lub czyta, że jakiś zawodowiec biega z kontuzją i daje radę - więc oni również mogą. Ale czy tak jest w rzeczywistości? O kwestie kontuzji biegaczy pytaliśmy Pawła Mączyńskiego, który jest jednym z założycieli Centrum Zdrowego Ciała. (więcej…)