III RAFAKO Półmaraton Racibórz: TEB Edukacja dla Michałka

polecane

III RAFAKO Półmaraton Racibórz: TEB Edukacja dla Michałka

Kamil Nowak
1 lipca, 2017
Biegi

III RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko wspaniałe sportowe święto. W ramach zawodów można wspomóc potrzebujących. W tym roku można to zrobić biegnąc dla Michałka. Do akcji przyłączyła się szkoła TEB Edukacja organizując chłopcu rok zajęć ogólnorozwojowych.

Michałek Junka ma 5,5 lat, od pierwszych chwil życia szpital jest jego drugim domem. Chłopczyk urodził się z ciężkim schorzeniem nerek. Długo i intensywnie był dializowany, przechodził ciężkie zabiegi i skomplikowane leczenie. Zmagał się m.in. z nowotworem nerek i padaczką. W kwietniu przeszedł operację transplantacji nerki. Obecnie uczy się funkcjonować z nowym organem. – Podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest regularne stosowanie leków immunosupresyjnych, które odpowiadają za pracę przeszczepionego organu. Michał musi zażywać je przez całe życie – mówi Hanna Tokarczyk, mama Michała. – Niestety, ceny tych leków bardzo często ulegają zmianie. Ich cena z kilku zł za opakowanie potrafi „podskoczyć” do nawet 1500 zł – dodaje pani Hanna. Każdy, kto chce pomóc Michałkowi w walce z tą trudną i kosztową chorobą może pobiec w Mini półmaratonie, który odbędzie się 27 sierpnia 2017 o godz. 9.00. Wpisowe wynosi 20 zł. Do pokonania jest zaledwie 2,109 m. Zapisy wkrótce ruszą.

W tej chwili walczymy o jak najlepszy rozwój manualny i umysłowy. Wpływ na taki rozwój mają prywatne zajęcia ogólnorozwojowe i logopedyczne z wykwalifikowanym nauczycielem – tłumaczy mama 5,5- latka. Cykl takich zajęć, zorganizuje rodzinie TEB Edukacja z Raciborza. Placówka już rok temu przyłączyła się do akcji, spełniając marzenia Wiktorii i Jurka. – Nasi uczniowie z kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii chętnie zaangażują się w pomoc dla Michałka. W dniu 23 czerwca wspólnie zorganizowaliśmy lekcję pokazową, podczas której nasza uczennica pod okiem nauczyciela przeprowadziła zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów fizjoterapii, integracji sensorycznej oraz gier i zabaw ogólnorozwojowych. Obrazuje to, w jaki sposób nasi uczniowie realizują zajęcia na kierunku technik masażysta. Jesteśmy dumni, że zdobyta wiedza i umiejętności pomagają ludziom. Nasza szkoła stawia na praktyczną naukę zawodu. Cieszymy się, że już drugi raz możemy pomóc – mówi Alicja Gurazda- Rongiers, dyrektor TEB Edukacja Racibórz.

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia organizatora

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak powinna wyglądać rozgrzewka biegacza?

Rozgrzewka to niezwykle istotny element treningu. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko doznania kontuzji, przygotowuje całe ciało do wysiłku, jak również poprawia sprawność stawów, wiązadeł i rozgrzewa mięśnie. O to, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka zapytaliśmy ekspertów z Akademii Treningu Personalnego – Body Mind Experts. (więcej…)