Huawei Watch 2 – smartwatch z łącznością 4G i wbudowanym GPS

polecane

Huawei Watch 2 – smartwatch z łącznością 4G i wbudowanym GPS

Kamil Nowak
19 marca, 2017
Aktualności

Huawei Watch 2 z pewnością zaciekawi niejednego znawcę elektroniki sportowej i zwróci uwagę również tych, którzy uwielbiają gadżety. Funkcjonalność tego modelu jest powalająca i nie skupia się jedynie na aspektach treningowych, ale również na ułatwieniu komunikacji z otaczającym nas światem. Co tak naprawdę otrzymamy po zakupie Huawei Watch 2?

Huawei Watch 2 jest gdzieś pomiędzy typowym zegarkiem sportowym, a smart zegarkiem. Głównie dzięki temu, że poza wbudowaną anteną GPS, nadgarstkowemu pomiarowi tętna czy chociażby Google Play Music, posiada łączność 4G. Co to oznacza w praktyce? Po włożeniu do zegarka karty eSIM/SIM będziemy mogli odbierać połączenia telefoniczne oraz wszelkie wiadomości. Huawei Watch 2 posiada zintegrowaną łączność 4G, GPS, NFC, WiFi i Bluetooth.

Skupiając się tylko na opcjach treningowych, to za pomocą smartwatch’a Huawei Watch 2 będziemy mogli rejestrować tętno w trakcie treningu, przebyty dystans, tempo, spalone kalorie, czas trwania wysiłku, jak również zegarek odnotuje nasze najlepsze wyniki np. najdłuższą przebiegniętą trasę, najdłużej trwającą sesję czy najlepszy czas przebiegnięcia określonego dystansu. Huawei Watch 2 został również bardzo dobrze wyposażony w funkcje informacyjne, przydatne po treningu. Otrzymamy dane dotyczące naszego wskaźnika VO2max, orientacyjny czas potrzebny na pełną regenerację organizmu, czy liczne wskazówki treningowe.

Bogata funkcjonalność niesie jednak ze sobą dużą potrzebę poboru energii, przez co w efekcie końcowym otrzymujemy bardzo standardowy czas pracy baterii. Smart zegarki przyzwyczaiły nas do konieczności ładowania baterii przynajmniej co 2 dzień – Huawei Watch 2 serwuje dokładnie to samo. Kupując ten zegarek będziemy musieli pamiętać o dość częstej potrzebie jego ładowania.

Android Wear 2.0 w zegarku Huawei Watch 2 umożliwia dostęp do wielu aplikacji osiągalnych na tej platformie i są to m.in. Runtastic, Facebook Messenger, kalendarz, Google Fit, Google Play Music, Strava, czy Asystent Google i wiele innych.

Cena Huawei Watch 2 rozpoczyna się od 329 Euro za podstawową wersję smartwatch’a (bez łączności 4G), 379 Euro za 4G oraz 399 Euro za model ze stalową bransoletą. Przy aktualnym kursie Euro za najtańszą wersję przyjdzie nam zapłacić około 1400 zł, co nie jest zbyt wygórowaną ceną patrząc na wachlarz oferowanej funkcjonalności. Pozostaje jedynie kwestia tego, jak to wszystko będzie faktycznie działać. Jeśli posiadasz już ten smartwatch i chcesz podzielić się swoją opinią nt. jego użytkowania – pozostaw poniżej komentarz – za wszystkie dziękujemy!

Informacja prasowa / opracowanie red. / Huawei 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Kasia Traczyk pisze:

    Robi wrażenie. Ciekawe jak wyjdzie w praniu działanie pomiaru tętna czy ten zasięg 4G . Czemu poza tym ludzie chcą korzystać z telefonu gdzie trenują przecież jest to jedna z tych chwil kiedy można się odciąć od całego świata i zresetować. Co myślicie ?

  2. kolka pisze:

    Jeśli wystarczy połączenie z Androidem i krokomierz to mnie nie jest potrzebny markowy Huawei. Wolę wydać na ostatnio zauważonego Garetta G10 i mieć to samo, a resztę wydać na inne rzeczy. Dużo prawdy w tym, że jednak łatwo przepłacić, bo porównując funkcje jest bardzo podobnie.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania po asfalcie, które są dobre?

Ważnym atrybutem sportowców trenujących w mieście są odpowiednie buty. Takie, które dzięki swoim właściwościom przyczynią się do uzyskania w trakcie biegu komfortu, miękkości i szybkości. Liczy się także solidność konstrukcji, aby stawić czoła trudnemu przeciwnikowi jakim jest asfalt. Na jaką markę postawić, aby otrzymać takie parametry? Jakie buty do biegania po asfalcie wybrać? (więcej…)