bieganieuskrzydla.pl

Huawei Watch 2 – smartwatch z łącznością 4G i wbudowanym GPS

Marzec 19, 2017

Huawei Watch 2 z pewnością zaciekawi niejednego znawcę elektroniki sportowej i zwróci uwagę również tych, którzy uwielbiają gadżety. Funkcjonalność tego modelu jest powalająca i nie skupia się jedynie na aspektach treningowych, ale również na ułatwieniu komunikacji z otaczającym nas światem. Co tak naprawdę otrzymamy po zakupie Huawei Watch 2?

 

 

 

Huawei Watch 2 jest gdzieś pomiędzy typowym zegarkiem sportowym, a smart zegarkiem. Głównie dzięki temu, że poza wbudowaną anteną GPS, nadgarstkowemu pomiarowi tętna czy chociażby Google Play Music, posiada łączność 4G. Co to oznacza w praktyce? Po włożeniu do zegarka karty eSIM/SIM będziemy mogli odbierać połączenia telefoniczne oraz wszelkie wiadomości. Huawei Watch 2 posiada zintegrowaną łączność 4G, GPS, NFC, WiFi i Bluetooth.

 

Skupiając się tylko na opcjach treningowych, to za pomocą smartwatch’a Huawei Watch 2 będziemy mogli rejestrować tętno w trakcie treningu, przebyty dystans, tempo, spalone kalorie, czas trwania wysiłku, jak również zegarek odnotuje nasze najlepsze wyniki np. najdłuższą przebiegniętą trasę, najdłużej trwającą sesję czy najlepszy czas przebiegnięcia określonego dystansu. Huawei Watch 2 został również bardzo dobrze wyposażony w funkcje informacyjne, przydatne po treningu. Otrzymamy dane dotyczące naszego wskaźnika VO2max, orientacyjny czas potrzebny na pełną regenerację organizmu, czy liczne wskazówki treningowe.

 

 

 

 

Bogata funkcjonalność niesie jednak ze sobą dużą potrzebę poboru energii, przez co w efekcie końcowym otrzymujemy bardzo standardowy czas pracy baterii. Smart zegarki przyzwyczaiły nas do konieczności ładowania baterii przynajmniej co 2 dzień – Huawei Watch 2 serwuje dokładnie to samo. Kupując ten zegarek będziemy musieli pamiętać o dość częstej potrzebie jego ładowania.

 

Android Wear 2.0 w zegarku Huawei Watch 2 umożliwia dostęp do wielu aplikacji osiągalnych na tej platformie i są to m.in. Runtastic, Facebook Messenger, kalendarz, Google Fit, Google Play Music, Strava, czy Asystent Google i wiele innych.

 

 

 

Cena Huawei Watch 2 rozpoczyna się od 329 Euro za podstawową wersję smartwatch’a (bez łączności 4G), 379 Euro za 4G oraz 399 Euro za model ze stalową bransoletą. Przy aktualnym kursie Euro za najtańszą wersję przyjdzie nam zapłacić około 1400 zł, co nie jest zbyt wygórowaną ceną patrząc na wachlarz oferowanej funkcjonalności. Pozostaje jedynie kwestia tego, jak to wszystko będzie faktycznie działać. Jeśli posiadasz już ten smartwatch i chcesz podzielić się swoją opinią nt. jego użytkowania – pozostaw poniżej komentarz – za wszystkie dziękujemy!

 

Informacja prasowa / opracowanie red. / Huawei 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Plan treningowy pod maraton Emila Dobrowolskiego (ostatni miesiąc)

Jak wyglądał plan treningowy w ostatnim miesiącu przygotowań pod maraton Emila Dobrowolskiego? Zobacz jak zaplanowane są poszczególne sesje treningowe, tygodniowa liczba kilometrów oraz czas poświęcony na regenerację, tego znanego maratończyka.  (więcej…)