Gwiazdorska obsada zawita do Walencji. adizero adios Pro ponownie na podium?

polecane

Gwiazdorska obsada zawita do Walencji. adizero adios Pro ponownie na podium?

Redakcja
30 listopada, 2020
Aktualności

Valencia Marathon Trinidad Alfonso Elite Edition będzie jednym z nielicznych wydarzeń, które odbędzie się po długiej przerwie spowodowanej COVID-19. Walencja ugości ponad 100 zawodników walczących o olimpijskie kwalifikacje (2h11:30 dla mężczyzn i 2h29:30 dla kobiet) do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. To będzie również technologiczny wyścig, w którym buty adizero adios Pro mają za zadanie urwać jak najwięcej sekund.

Wszyscy miłośnicy biegania czekają na Valencia Marathon Trinidad Alfonso Elite Edition. Na trasę maratonu wybiegnie ponad 100 zawodników z 43 krajów, którzy zawalczą w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich organizowanych w Tokio w 2021 roku. Wysoki poziom zawodów oznacza, że każdy element staje się niebywale istotny. Chodzi nie tylko o przygotowanie do zawodów i stawienie się na linii startu w najwyższej możliwej dyspozycji sportowej, ale też o wybór odpowiedniego sprzętu na dzień wyścigu. Energia, dynamika, sprężystość, lekkość – to tylko nieliczne cechy obuwia biegowego, które wybitny sportowiec może przekuć na zwycięstwo.

adidas adizero adios pro

Fot. Mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni 2020

W ciągu ostatnich miesięcy adizero adios Pro był noszony przez elitarnych sportowców w zawodach najwyższej rangi, zdobywając miejsca na podium i pomagając biegaczom osiągnąć życiówki. Podczas półmaratonu Ready For the Restart w Pradze Peres Jepchirchir ustanowiła nowy rekord świata w biegu kobiet, poprawiając jeszcze ten rezultat miesiąc później podczas Mistrzostw Świata w Półmaratonie w Gdyni (1:05:16). Dwie sekundy po Jepchirchir na mecie zameldowała się Niemka Melat Yisak Kejeta. Na nogach tej zawodniczki również były widoczne buty adizero adios Pro.

Jacob Kiplimo pisze historię Ugandy

Fot. Mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni 2020

adizero adios Pro były widoczne również na męskim podium Mistrzostw Świata w Półmaratonie w Gdyni.  To właśnie z tego modelu butów skorzystał Kibiwott Kandie, który w  ekspresowym tempie dotarł do mety i wywalczył wicemistrzostwa świata z czasem 58:54. Do pierwszego miejsca zabrakło jedynie 5 sekund.

Fot. Prague 21.1 km Ready for the Restart / materiały prasowe adidas

Warto zwrócić uwagę na to, że każda sekunda jest na wagę złota. Bez wątpienia technologie wpływają na to, że zawodnik mający jako sprzymierzeńców – komfort, bezpieczeństwo na trasie, wygodę podczas każdego ruchu – może łatwiej skupić się na rywalizacji z pozostałymi biegaczami. Sportowiec wyposażony w innowacyjne i sprawdzające się buty może pojawić się na mecie o kilka sekund szybciej i tym samym otrzymać nagrodę w postaci złotego medalu, a nie srebrnego czy brązowego.

Wyniki biegaczy mających na nogach buty adizero adios Pro mówią same za siebie. We wrześniowym Moscow Marathon adizero adios Pro stanęły na każdym stopniu podium w biegu na 10 000 metrów (pierwsze miejsce zajął Vladimir Nikitin, a za nim byli Rinas Akhmadeev i Konstantin Plokhotnikov).

adidas adizero adios pro

Fot. Prague 21.1 km Ready for the Restart / materiały prasowe adidas

adizero adios Pro to biegowa innowacja wspierająca atletów w dążeniu do przekraczania granic. But powstał we współpracy ze światowej klasy sportowcami w celu stworzenia przełomowej technologii EnergyRods. Posiłkując się wynikami testów anatomii sportowców w laboratorium biomechaniki, projektanci adidas budowali prototyp po prototypie, aby stworzyć strukturę, która odzwierciedla kości śródstopia elitarnych biegaczy.

Rezultatem jest pięć sztywno połączonych, nasyconych włóknem węglowym pręcików, które zapewniają adizero adios Pro intuicyjne połączenie ze sportowcem, optymalizując ekonomię biegu i pozwalając im dłużej utrzymać prędkość.

Uzupełnieniem EnergyRods jest wspierająca podeszwa wewnętrzna LightstrikePro, która zapewnia wyjątkowo lekką amortyzację dla ruchów i pomaga w utrzymaniu prędkości. Te innowacje opierają się na wielokrotnie nagradzanym sukcesie rodziny adizero.

adizero adios Pro Sunrise Bliss

Wydaje się również, że nie ma lepszego momentu na rewolucję w obrębie obuwia biegowego. Pandemia spowolniła obrót wielkiego koła jakim jest sport. Biegacze przygotowujący się do ponownego wejścia na światową scenę mogą już dziś sięgnąć po technologiczne rozwiązania tkwiące w modelu adizero adios Pro.

adidas zaprezentował swój najszybszy but biegowy, adizero adios Pro, w nowej kolorystyce – Sunrise Bliss. To drugi wariant kolorystyczny udostępniony przez markę od limitowanej premiery buta w czerwcu 2020 roku. Buty we wspomnianej wersji zadebiutują 6 grudnia podczas Valencia Marathon. Pobiegną w nich m.in. rekordzistka świata w półmaratonie Peres Jepchirchir, a także Kibiwott Kandie czy Amos Kipruto.

adizero adios Pro Sunrise Bliss

Kolorystyka nawiązuje do biegowego dziedzictwa adidas, w tym do rekordowych występów, jak np. rekord świata w maratonie Haile Gebrselassie w Berlinie w 2008 roku w butach adios Neftenga. Odcień Solar Yellow jest jednym z najbardziej tradycyjnych kolorów adidasa i nostalgicznym hołdem dla emocji i sukcesów sportowców w całej historii marki.

adizero adios Pro Sunrise Bliss

Dane techniczne:
✅ Cholewka: CELERMESH zapewnia elastyczność, przepuszczalność powietrza i wsparcie stopy;
✅ Podeszwa wewnętrzna: adizero adios Pro, zawiera nowe EnergyRods ułożone między dwoma elementami pianki LightstrikePRO i jest uzupełniona piętą z nylonu i włókna węglowego – to innowacja zaprojektowana w celu maksymalizacji biegu przy jednoczesnym ograniczeniu strat energii;
✅ Podeszwa zewnętrzna: lekka guma, która zapewnia amortyzację, bez uszczerbku dla wagi buta;
✅ Pomiary podeszwy środkowej: pięta: 39 mm/przednia część stopy: 30.5mm – spadek: 8.5mm;
✅ Waga: 246 g/rozmiar 8.5.

adizero adios Pro w kolorystyce Sunrise Bliss będzie dostępny od 1 grudnia na adidas.pl/adizero-running, w aplikacji adidas oraz w Sklepie Biegacza.

Materiał powstał we współpracy z marką adidas

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Balance czyli inteligentna waga – recenzja

Polar Balance to pierwsza inteligentna waga firmy Polar, która ma ułatwić kontrolę masy ciała i skutecznie pomagać utrzymywać ją na wymarzonym poziomie. Ponieważ waga niejako dołącza do segmentu, który jest już bardzo mocno nasycony, mamy co do niej duże oczekiwania. Przedstawiamy Wam test inteligentnej wagi Polar Balance. (więcej…)