Gwiazdorska obsada na Golęcinie
Gwiazdorska obsada na Golęcinie!

polecane

Gwiazdorska obsada na Golęcinie!

Redakcja
27 sierpnia, 2020
Aktualności

Już 11 września na Stadionie Golęcin odbędzie się mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2020. Kolejne gwiazdy światowego formatu powoli potwierdzają swoją obecność. Wyczyny na najwyższym poziomie kibice będą mogli podziwiać od godziny 16:30.

Gwiazdorska obsada na Golęcinie

– Sukces zeszłorocznej imprezy dodał nam skrzydeł. Z tym większą energią organizujemy tegoroczną odsłonę Grand Prix Poznania. To wspaniała okazja dla poznaniaków by podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów. Z kolei zawodnicy będą mogli ocenić jakość modernizacji, którą przeszły latem obiekty na Golęcinie – mówi dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Polowanie na rekordy? Michał Haratyk zawita w stolicy Wielkopolski, by powalczyć o świetny rezultat! Dzięki uzyskanemu w pierwszej edycji naszego mityngu wynikowi – 21,26 m jest aktualnym rekordzistą Stadionu Golęcin w pchnięciu kulą. Mistrz Europy z Berlina (2018) oraz Halowy Mistrz Europy (Glasgow 2019) jest w formie, co potwierdził podczas Memoriału Ireny Szewińskiej 19 sierpnia uzyskując wynik 21,61 m. Wynik ten poprawił tydzień później podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie pchając kulę na odległość 21.88. W tym sezonie jest to drugi wynik na świecie.

W rywalizacji młociarzy swój start potwierdził brązowy medalista olimpijski z Rio – Wojciech Nowicki, który triumfuje w tym sezonie na arenach lekkoatletycznych. Przekraczając o 9 cm granicę 80 metrów podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego uzyskał drugi wynik na świecie w tym sezonie.

Gwiazdorska obsada na Golęcinie

„Aniołek Matusińskiego” na poznańskim tartanie! Nie w sztafecie, w której wraz z koleżankami ustanowiła rekord Europy podczas zawodów IAAF w Jokohamie (2019), lecz w indywidualnym starcie na 400 m wystartuje Patrycja Wyciszkiewicz–Zawadzka. Z kim stanie w szranki na Stadionie Golęcin, który zna jak własną kieszeń? – Dowiemy się 11 września.

Gwiazdorska obsada na Golęcinie

Adam Kszczot vs Michał Rozmys! Ciekawa rywalizacja zapowiada się na dystansie 1500 metrów, bowiem w Poznaniu walkę o zwycięstwo na bieżni stoczą: Adam Kszczot – Halowy Mistrz Świata z Birmingham, trzykrotny Mistrz Europy oraz Michał Rozmys – złoty (2017) i brązowy (2016) medalista Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów.

Gwiazdorska obsada na Golęcinie

Tyczka na zakończenie mityngu! Podobnie jak w roku ubiegłym na finał rywalizacji lekkoatletycznych kibice obejrzą konkurs skoku o tyczce. Swój udział zapowiedział aktualny rekordzista Polski Piotr Lisek, który w tym sezonie wynikiem 5,90 m wspiął się na drugie miejsce tabeli najlepszych tegorocznych rezultatów. Wyżej skoczył tylko rekordzista świata, Szwed Armand Duplantis – 6,01 m. Czy do rywalizacji w Poznaniu dołączy ubiegłoroczny zwycięzca zawodów na Golęcinie – Paweł Wojciechowski, dowiemy się już wkrótce.

Coś dla amatorów biegania! W programie Poznań Athletics Grand Prix 2020 organizatorzy przewidzieli także miejsce na zmagania amatorskie. Przed szeroką poznańską publicznością zaprezentują się sztafety złożone z członków klubów i stowarzyszeń biegowych. W biegu 10×400 metrów wystąpi aż 7 ekip! Widzimy się na starcie!

Gwiazdorska obsada na Golęcinie

Bilety na miting w sprzedaży on-line!
Zakup biletów na mityng lekkoatletyczny jest możliwy wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet.

Ceny biletów: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi zmagania lekkoatletów na stadionie Golęcin będzie mogło z trybun obejrzeć 1000 kibiców.

Więcej informacji? Zerknij TUTAJ.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; Poznań Athletics Grand Prix 2020

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek sportowy dla początkującego biegacza? Wybraliśmy 4 modele

Zegarek sportowy zdecydowanie poprawi jakość treningu u początkującego biegacza. Dla takich właśnie osób, które chcą kupić zegarek sportowy, a dopiero co rozpoczęły treningi biegowe przygotowaliśmy propozycję 4 modeli. Jakie zegarki polecamy amatorom biegania? (więcej…)