bieganieuskrzydla.pl

Golden Trail Series 2019

Golden Trail Series 2019 – cztery kontynenty z finałem w Nepalu

Listopad 17, 2018

Po bardzo udanym sezonie inauguracyjnym zawodów cyklu Golden Trail Series, organizatorzy postanowili pójść za ciosem i jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę. Do pięciu bardzo prestiżowych wyścigów z 2018, dołożono bieg we włoskich Dolomitach, a cały finał imprezy odbędzie się w Nepalu, gdzie zostanie rozegrany Annapurna Marathon. Tym samym cykl obejmie cztery kontynenty i przybierze nazwę Golden Trail World Series.

 

Golden Trail Series 2019

 

Golden Trail Series (dalej GTS) to cykl biegów, który zadebiutował w 2018 roku. Można pokusić się o stwierdzenie, że GTS to swego rodzaju biegowa Liga Mistrzów, która została stworzona przez markę Salomon i jest przez nią wspierana. Każdy z pięciu biegów wchodzących w skład cyklu został wybrany bardzo staranie. Biegi charakteryzuje zbliżony do siebie dystans, ale każdy z nich ma w sobie jakąś wyróżniającą się cechę. Zegama-Aizkorii, Mont Blanc Marathon, Sierre-Zinal, Pikes Peak Marathon, Ring of Steall Skyrace, zostały wybrane do serii nieprzypadkowo. Majowa Zegama Aizkorii – to bieg bez wątpienia z najlepszymi kibicami na świecie. Odbywający się w lipcu Mont Blanc Marathon – organizowany jest w najpiękniejszej górskiej scenerii. Sierpniowy Sierre-Zinal – jest najszybszym z serii i jednocześnie jednym z najstarszych górskich biegów na świecie. Amerykański Pikes Pik jest rozgrywanym najwyżej, a szkocki, odbywający się we wrześniu Ring of Steall – jest najbardziej technicznym. W przyszłym roku do elitarnego grona zawodów dołączy włoski Dolomyths Run Skyrace, który rozegranie zostanie w przedostatni weekend lipca.

 

Przypomnijmy, że w 2018 roku najlepsi biegacze na krótkim dystansie spotkali się w finale cyklu podczas Otter African Trail Run w RPA. To był bieg na dystansie 42 km/+2600, a Polscy kibice mieli wiele powodów do radości za sprawą niesamowitego zwycięstwa Bartka Przedwojewskiego, który w wielkim stylu poprawił rekord trasy. W przyszłym roku Wielki Finał cyklu, który każdego roku będzie rozgrywany w nowym miejscu, zostanie rozegrany w Himalajach w ramach Annapurna Marathon w Nepalu. Zawodnicy pokonają 42 km i 3560 metrów przewyższeń, ścigając się niekiedy na odcinkach na wysokości ponad 4100 metrów!

 

Golden Trail Series 2019

 

Golden Trail Series oprócz swojego prestiżu i poziomu sportowego zapewnia również zawodnikom wymierne korzyści finansowe, co z pewnością przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie zawodami najlepszych zawodników świata. Przypomnijmy, że poza Bartkiem Przedwojewski, który w cały cyklu zajął piąte miejsce, w GTS uczestniczył z Polski jeszcze tylko Marcin Rzeszótko, który z pewnością zebrał wielkie doświadczenie w walce z najlepszymi.

 

Tegoroczną edycję wygrał Norweg Stian Angermund-Vik oraz Ruth Croft z Nowej Zelandii. Z pewnością miniony cykl zapamiętamy również z  powodu niesamowitych trzech zwycięstw Kiliana Jorneta, który wrócił po kontuzji w wielkim stylu. W amerykańskiej odsłonie cyklu – Pikes Peakw Kolordo, Megan Kimmel złamała 37-letni rekord trasy wygrywając wyścig kobiet. Finał cyklu w RPA to z kolei wspomniany już popis biegania Bartka Przedwojewskiego i Holly Page, która triumfowała wśród kobiet.

 

W skład Golden Trail World Series 2019 wchodzą:

 

▶️Zegama – Aizkorri (Hiszpania) – 42,195m/+2736
▶️Mont Blanc Marathon (Francja) – 42km/+2780.
▶️Dolomyths Run Skyrace (Włochy) – 22 km/+1700
▶️Sierre-Zinal (Szwajcaria) – 31 km/+2200
▶️Pikes Peak Marathon (USA) – 42 km/+2382
▶️Ring of Steall Skyrace (Szkocja) – 29 km/+2382
▶️Annapurna Marathon (Nepal) – 42 km/+3560

 

Źródło: informacja prasowa; Tekst: Przemysław Ząbecki, Foto: Jordi Saragossa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Kamera sportowa. 5 alternatyw dla GoPro?

Kamera sportowa nie musi być droga. Idąc tym tropem podjęliśmy się wyzwania odszukania kamer sportowych, które mogą stanowić alternatywę dla drogich rozwiązań marki GoPro. Czy znalezienie tańszego sprzętu, który sprawdzi się podczas aktywności fizycznej jest możliwe? (więcej…)