Gdynia Półmaraton 2020
Gdynia Półmaraton 2020. Są jeszcze wolne miejsca, ale opłata startowa rośnie!

polecane

Gdynia Półmaraton 2020. Są jeszcze wolne miejsca, ale opłata startowa rośnie!

Jerzy Stawiński
28 stycznia, 2020
Aktualności

Dwa miesiące dzielą nas od World Athletics Half Marathon Championships Gdynia Półmaraton 2020. Przygotowania wchodzą w końcową fazę, a liczba zarejestrowanych uczestników biegu masowego zbliża się do 27 tysięcy osób! Od 1 lutego, wzrasta natomiast opłata startowa.

Gdynia Półmaraton 2020

Atmosferę przygotowań do Gdynia Półmaraton 2020 czuć też w pięciu miastach, w których co tydzień odbywają się oficjalne treningi organizowane we współpracy z ASICS i eobuwie.pl. Każdorazowo uczestniczy w nich około 400 osób! W każdej chwili można dołączyć do tej grupy. Treningi organizowane są w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mistrzostw.

Gdynia Półmaraton 2020

Aktualnie, na liście startowej Gdynia Półmaraton 2020 znajduje się niemal 27 tysięcy osób z 74 państw, co oznacza, że w sprzedaży zostało już tylko 3 tysiące pakietów. Organizatorzy zachęcają, aby nie czekać dłużej z rejestracją – zwłaszcza, że od 1 lutego opłata startowa wzrasta o 10 złotych. Zapisy trwają w portalu www.slotmarket.pl, a w pakiecie startowym uczestnicy otrzymają koszulkę ASICS, plecak z logo mistrzostw oraz unikalny medal w kształcie kompasu.

Gdynia Półmaraton 2020

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będzie największym biegiem półmaratońskim w Polsce, a prawdopodobnie również największym biegiem ulicznym bez względu na dystans w historii naszego kraju. Impreza powinna przwyższyć też frekwencyjnie ostatnie biegi masowe towarzyszące mistrzostwom świata, rozegrane w Walencji, Cardiff i Kopenhadze.

Nadchodzące mistrzostwa to unikalna okazja, aby pobiec na jednej trasie z najlepszymi biegaczami świata. Swój udział w imprezie zapowiedział już Ugandyjczyk, Joshua Cheptegei – do niedawna rekordzista świata w biegu na 10 km. Nieoficjalnie mówi się, że bronić tytułu przyjedzie także aktualny mistrz świata w półmaratonie, Geoffrey Kamworor z Kenii.

Formę przed mistrzostwami wykuwają także polscy sportowcy. Karolina Nadolska niedawno pobiła w Walencji swój własny rekord Polski w biegu na 10 km, co jest doskonałym prognostykiem przed startem w Gdyni. Artur Kozłowski formę sprawdzi natomiast 16 lutego podczas Biegu Urodzinowego w Gdyni.

Źródło: tekst i zdjęcia Sport Evolution / organizator wydarzenia 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Banany, czyli jedna z najlepszych przekąsek dla biegaczy

Banany, to jedne z najpopularniejszych owoców, naszpikowane cennymi witaminami i związkami mineralnymi, które upodobali sobie biegacze spożywając je zarówno przed, jak i po treningu. Co takiego siedzi w bananie? Dlaczego jest tak dobrym źródłem węglowodanów potrzebnych biegaczom?  (więcej…)