Gdynia Półmaraton 2020
Gdynia Półmaraton 2020. Zmierz się z gwiazdami lekkiej atletyki!

polecane

Gdynia Półmaraton 2020. Zmierz się z gwiazdami lekkiej atletyki!

Tomasz Wołoćko
28 lipca, 2020
Biegi

Przygotuj się do rywalizacji w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 razem z największymi gwiazdami lekkiej atletyki. Organizatorzy Gdynia Półmaraton 2020 zachęcają do wzięcia udziału w szeregu wyzwań biegowych, w których rywalami amatorów będą wybitni sportowcy. Na pierwszy ogień każdy ma szansę zmierzyć się z Sebastianem Coe – byłym rekordzistą świata, mistrzem olimpijskim, a obecnie przewodniczącym Światowej Federacji Lekkoatletycznej.

Gdynia Półmaraton 2020

W ramach przygotowań do Gdynia Półmaraton 2020 organizatorzy mistrzostw świata zachęcają wszystkich do zmierzenia się z gwiazdami lekkiej atletyki. Już w pierwszym wyzwaniu uczestnicy mogą rywalizować z Sebastianem Coe, dwukrotnym mistrzem olimpijskim na dystansie 1500 metrów, a obecnie prezydentem World Athletics. Ponadto Brytyjczyk ustanawiał rekordy świata na 800 metrów, 1000 metrów, 1500 metrów oraz 1 mili (1600 m) i właśnie na tym ostatnim dystansie zmierzy się z zawodnikami trenującymi przed World Athletics Half Marathon Championships.

Wyzwanie „Pierwsza mila z Sebastianem Coe” rozpoczyna się 27 lipca i potrwa do 9 sierpnia 2020 r. Rejestracja i więcej informacji znajduje się na www.AllYouNeedIsRunning.com. W następnych tygodniach dystans do przebiegnięcia, w ramach kolejnych wyzwań, będzie się zwiększał. Wszystko to, by zawodnicy mogli jak najlepiej poradzić sobie 17 października podczas World Athletics Half Marathon Championships biegu masowym oraz wirtualnym. Wyzwania biegowe Gdynia Półmaraton 2020 przygotowujące zawodników do pokonania półmaratonu są oczywiście bezpłatne.

Gdynia Półmaraton 2020

Organizatorzy zachęcają jednocześnie by zawodnicy, podczas procesu rejestracji, wsparli finansowo Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, działającej w 136 krajach świata od 70 lat. Celem organizacji jest niesienie pomocy dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców.

Organizatorzy Gdynia Półmaraton przypominają również, że decyzja odnośnie organizacji masowego biegu konwencjonalnego zostanie podjęta do końca sierpnia. Jednak niezależnie od tego, nową inicjatywą Światowej Federacji Lekkoatletycznej oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego jest organizacja największego na świecie półmaratonu w formule wirtualnej.

Więcej informacji dotyczących biegu wirtualnego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć na stronie www.AllYouNeedIsRunning.com.

Źródło: informacja prasowa; sportevolution

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Interwały – trening ambitnego biegacza. Poradnik

Interwały powinny być jednym z elementów treningowych ambitnego biegacza, który chce pracować nad poprawą własnej formy. Jak powinny wyglądać interwały i kiedy je stosować? Zobacz również przykłady interwałów realizowanych przez elitę biegaczy. (więcej…)