Gdynia Półmaraton 2019 zaprasza
Gdynia Półmaraton 2019 zaprasza. Ruszyły zapisy

polecane

Gdynia Półmaraton 2019 zaprasza. Ruszyły zapisy

Kamil Nowak
Październik 3, 2018
Biegi

Od 1 października można się już zapisywać na przyszłoroczną edycję Gdynia Półmaratonu. Zawody odbędą się 17 marca 2019 roku i będą próbą generalną przed Mistrzostwami Świata w Półmaratonie, które zaplanowano na marzec 2020 roku. Jaki limit uczestników przewidziano?

Gdynia Półmaraton 2019 zaprasza

Uruchomione zostały zapisy do Gdynia Półmaraton 2019. Choć organizatorzy nie tracą z oczu tego, co wydarzy się nad Bałtykiem w marcu 2020 roku, zapewniają, że na ten moment priorytetem jest najbliższa edycja gdyńskiej „połówki”. Co za tym idzie, szykują pewne niespodzianki. Do najważniejszych zmian zaliczyć można nową trasę i lokalizację mety. Zawodnicy będą mieli możliwość wyboru dwóch opcji pakietu startowego: z oficjalnym gadżetem zawodów, lub z gadżetem i koszulką.

Gdynia Półmaraton to także imprezy towarzyszące. Wśród nich – sztafeta półmaratońska i biegi dla dzieci. Zapisy na oba te wydarzenia prowadzone będą równolegle z główną rejestracją. W planach są też nowe punkty programu, o których organizatorzy poinformują w późniejszym terminie.

Do startu w ostatniej edycji zawodów zarejestrowało się ponad 7 tysięcy osób, a ostatecznie blisko 6 tysięcy stanęło na mecie. Aż 30% z nich stanowiły kobiety. Rejestracja do Gdynia Półmaratonu 2019 prowadzona będzie za pośrednictwem portalu SlotMarket.pl. Tylko w październiku obowiązywać będą najniższe progi opłaty startowej. Na liście uczestników jest już niemal 800 osób, które skorzystały z możliwości wcześniejszego wpisu tuż po ostatniej edycji imprezy. Limit uczestników wynosi 10000 osób.

Źródło: informacja prasowa; fot organizator 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie na mrozie. Jak się ubrać, aby nie zmarznąć? [15 wskazówek]

Jak dobierać odzież, aby bieganie na mrozie nie komplikowało sportowego życia? Po jaką odzież sięgać, gdy chcemy trenować podczas wysokich mrozów? Na jakie detale warto zwracać uwagę, aby nie zmarznąć? Dziś będzie o wielkiej sztuce jaką jest bieganie w trudnych zimowych warunkach i utrzymanie na odpowiednim poziomie przyjemnego ciepła. (więcej…)