Gdynia Półmaraton 2019. Jest już trasa!
Gdynia Półmaraton 2019. Jest już trasa!

polecane

Gdynia Półmaraton 2019. Jest już trasa!

Kamil Nowak
27 listopada, 2018
Biegi

W dniu 27 listopada organizatorzy Gdynia Półmaraton 2019 zaprezentowali nową trasę. To na niej w 2020 roku odbędzie się walka o tytuł mistrza świata. Najbliższa edycja gdyńskiej „połówki” jest więc testem generalnym przed IAAF Half Maraton World Championships.

W stosunku do trasy z lat poprzednich jest sporo zmian. Start odbędzie się ponownie ze Skweru Kościuszki, ale został przesunięty bliżej słynnej ulicy Świętojańskiej. Skwer Kościuszki ma się zamienić w wielką strefę finishera, w której zawodnicy będą odpoczywać po biegu. Jest to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także lokalizacja wielu koncertów, festynów i innych imprez. Nie tylko dla najmłodszych jedną z największych atrakcji są na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie, na czele z polskim niszczycielem ORP Błyskawica oraz najsłynniejszym polskim żaglowcem Dar Pomorza.

Gdynia Półmaraton trasa 2019

W 2019 roku spodziewamy się 10 tysięcy zawodników na starcie, a w 2020 roku nawet do 20 tysięcy biegaczy z ponad 100 krajów świata. Na Skwerze Kościuszki jest wystarczająco dużo miejsca, by ich wszystkich pomieścić i zapewnić im komfortowe warunki zarówno przed biegiem, jak i po nim – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. – Na Skwerze Kościuszki zlokalizowane będą depozyty, sanitariaty, a także wielka hala namiotowa o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, w której będzie można się ogrzać i posilić – dodaje.

Gdynia gospodarzem MŚ w półmaratonie w 2020 roku

Gdynia Półmaraton 2019 wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca. Na listach startowych jest już prawie 3200 zawodników z 21 krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz expo Living Fit w Arenie Gdynia. Przypominamy, że z końcem listopada zmianie ulegają opłaty startowe. Do 30 listopada pakiet podstawowy kosztuje 89 złotych, za pakiet rozszerzony z koszulką techniczną opłata wynosi 159 zł. Od 1 grudnia ceny wzrastają o 10 zł.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Runmageddon – jak się przygotować do zimowej edycji?

Czy masz w sobie odrobinę szaleństwa? Czy lubisz ryzyko i nie boisz się ubrudzić, zniszczyć własnego ubrania i fryzury? Czy chcesz poznać smak prawdziwie ekscytującego wyzwania? Dobrze trafiłeś! Zimowa edycja Runmageddonu czeka na śmiałków, którzy chcą sprawdzić siłę i umiejętności. (więcej…)