Gdynia Półmaraton 2019. Jest już trasa!
Gdynia Półmaraton 2019. Jest już trasa!

polecane

Gdynia Półmaraton 2019. Jest już trasa!

Kamil Nowak
Listopad 27, 2018
Biegi

W dniu 27 listopada organizatorzy Gdynia Półmaraton 2019 zaprezentowali nową trasę. To na niej w 2020 roku odbędzie się walka o tytuł mistrza świata. Najbliższa edycja gdyńskiej „połówki” jest więc testem generalnym przed IAAF Half Maraton World Championships.

W stosunku do trasy z lat poprzednich jest sporo zmian. Start odbędzie się ponownie ze Skweru Kościuszki, ale został przesunięty bliżej słynnej ulicy Świętojańskiej. Skwer Kościuszki ma się zamienić w wielką strefę finishera, w której zawodnicy będą odpoczywać po biegu. Jest to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także lokalizacja wielu koncertów, festynów i innych imprez. Nie tylko dla najmłodszych jedną z największych atrakcji są na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie, na czele z polskim niszczycielem ORP Błyskawica oraz najsłynniejszym polskim żaglowcem Dar Pomorza.

Gdynia Półmaraton trasa 2019

W 2019 roku spodziewamy się 10 tysięcy zawodników na starcie, a w 2020 roku nawet do 20 tysięcy biegaczy z ponad 100 krajów świata. Na Skwerze Kościuszki jest wystarczająco dużo miejsca, by ich wszystkich pomieścić i zapewnić im komfortowe warunki zarówno przed biegiem, jak i po nim – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. – Na Skwerze Kościuszki zlokalizowane będą depozyty, sanitariaty, a także wielka hala namiotowa o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, w której będzie można się ogrzać i posilić – dodaje.

Gdynia gospodarzem MŚ w półmaratonie w 2020 roku

Gdynia Półmaraton 2019 wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca. Na listach startowych jest już prawie 3200 zawodników z 21 krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz expo Living Fit w Arenie Gdynia. Przypominamy, że z końcem listopada zmianie ulegają opłaty startowe. Do 30 listopada pakiet podstawowy kosztuje 89 złotych, za pakiet rozszerzony z koszulką techniczną opłata wynosi 159 zł. Od 1 grudnia ceny wzrastają o 10 zł.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Balance czyli inteligentna waga – recenzja

Polar Balance to pierwsza inteligentna waga firmy Polar, która ma ułatwić kontrolę masy ciała i skutecznie pomagać utrzymywać ją na wymarzonym poziomie. Ponieważ waga niejako dołącza do segmentu, który jest już bardzo mocno nasycony, mamy co do niej duże oczekiwania. Przedstawiamy Wam test inteligentnej wagi Polar Balance. (więcej…)