bieganieuskrzydla.pl

Garmin vivosmart 3 – monitor aktywności dla fanów biegania i siłowni

Maj 6, 2017

Garmin vivosmart 3 wyprzedza standardy monitorowania dziennej aktywności fizycznej. Sprawdzi się nie tylko jako opaska fitness śledząca ruch, dostarczająca danych o tętnie, czy prezentująca inteligentne powiadomienia z telefonu, ale także w pełni zastępująca dziennik treningowy na siłowni. Co jeszcze Garmin ukrył we wnętrzu vivosmart 3?

 

 

Garmin Vivosmart 3 jest inteligentnym monitorem aktywności fizycznej z narzędziami do pomiaru tętna w technologii Elevate i kondycji użytkownika. Garmin nie ucieka od panującego trendu w urządzeniach dedykowanych osobom aktywnym i serwuje odbiorcom wbudowaną technologię pomiaru tętna – Elevate. Dzięki temu będzie możliwe śledzenie stref tętna, obliczanie spalonych kalorii, dostęp do alertów tętna, czy przesyłanie informacji o tętnie do zewnętrznych czujników ANT+. To jeszcze nie koniec ciekawostek związanych z vivosmart 3. Na podstawie technologii Elevate opaska dostarczy również informacji o pułapie tlenowym, wieku sprawnościowym użytkownika i treningu siłowym. Są to kluczowe, innowacyjne rozwiązania dostępne w tak łatwiej formie – nadgarstkowej.

 

 

Poza powyższymi cechami warto zwrócić uwagę jeszcze na pozostałe czujniki dostępne w tym małym, subtelnym produkcie. Monitor posiada wbudowany wysokościomierz barometryczny, akcelerometr i czujnik oświetlenia otoczenia.

 

We wstępie pisaliśmy, że Garmin vivosmart 3 został zaprojektowany również dla osób odwiedzających siłownie. Garmin stworzył towarzysza ćwiczeń, który sprawdza się w liczeniu powtórzeń. W momencie rozpoczęcia treningu siłowego urządzenie vivosmart 3 zarejestruje ćwiczenia, powtórzenia i serie, a także czasy wysiłku i odpoczynku, co pozwoli pozostawić notes w domu. Dane te są przesyłane do serwisu Garmin Connect podczas najbliższej synchronizacji, dzięki czemu możemy przejrzeć uzyskane informacje w bardziej szczegółowy sposób. Garmin Connect to społeczność internetowa łącząca wszystkich miłośników sprzętu marki Garmin, w której możemy sprawdzać postępy, dołączać do wyzwań, a nawet udostępniać wyniki w mediach społecznościowych. To bezpłatny serwis internetowy, z którego można korzystać na telefonie, za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile.

 

Nowa wersja opaski vivosmart 3 umożliwia ponadto śledzenie kroków, pokonanych pięter, spalonych kalorii, minut intensywnej aktywności i snu. Możemy z niej korzystać podczas pływania, ponieważ jest wodoodporna. Opaska marki Garmin posiada stoper, tryb o nazwie „Nie przeszkadzać” i 8 dostosowywanych alarmów. Czas działania baterii to 5 dni. Współpracuje ze sprzętem opartym o oprogramowanie Android, jak i system iOS.

 

Produkt jest pozbawiony anteny GPS.

 

Cena opaski Garmin vivosmart 3 została ustalona na 150 Euro, a to w przeliczeniu daje wartość około 660 zł brutto. Monitor aktywności będzie dostępny w drugim kwartale 2017 roku. Jeśli chcecie podzielić się opinią o tym produkcie – pozostawcie komentarz poniżej – za wszelkie uwagi serdecznie dziękujemy!

 

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia są własnością firmy Garmin

 

Jedna odpowiedź do “Garmin vivosmart 3 – monitor aktywności dla fanów biegania i siłowni”

  1. yabcol napisał(a):

    Era takich opasek „fitness” od momentu kiedy się pojawiły, to po wprowadzeniu smartwatchy, tak szybko się zakończyła. Po co wybierać opaskę, która ma relatywnie mniej funkcji czy możliwości. Taki sprzęt w porównaniu z zegarkami czy smartwachami – które mają wszystko czego dusza zapragnie, nie ma racji bytu. Moim zdaniem już dawno powinni zakończyć sprzedaż takich opasek i przerzucić się tylko ma smart zegarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Rozwój nowych technologii w pomiarze tętna z nadgarstka

Pomiar tętna stał się jednym z najbardziej wartościowych parametrów, na który zwracają uwagę nie tylko zawodowi biegacze, ale także początkujący adepci biegowi. Ustalanie wartości tętna okazało się bowiem cenne podczas treningu - otrzymujemy rzetelne dane o intensywności, jakości czy chociażby rezerwach organizmu. Jak dokładny jest pomiar tętna z nadgarstka? Odpowiedzi znajdują się w wynikach badań na grupie 50 osób.  (więcej…)