bieganieuskrzydla.pl

Garmin Virb Ultra 30, czyli niezwykła kamera sportowa

Wrzesień 19, 2016

Kamerą Garmin Virb Ultra 30 można sterować głosem, nagrywać obraz o rewelacyjnej jakości, bo posiada 3-osiową stabilizacją obrazu. To tylko niektóre ze smaczków przygotowanych przez firmę Garmin. Co jeszcze znajdziemy na wyposażeniu Virb Ultra 30?

 

 

Najnowsza kamera sportowa amerykańskiego producenta została wyposażona w dotykowy ekran o przekątnej 1,7″, możliwość nagrywania w jakości Ultra HD 4K, trójosiową stabilizację obrazu czy głosowe rozpoznawanie komend. Dzięki funkcji G-Metrix z wbudowanych czujników oraz modułu GPS możemy zbierać informacje o przebytym dystansie, wysokości oraz prędkości.

 

Garmin nie zapomina o możliwości rejestracji dźwięków podczas wykonywania aktywności fizycznej i w standardzie kamery znajdziemy bardzo czuły mikrofon, który zarejestruje wyraźny dźwięk, nawet w wodoodpornej obudowie.

 

Garmin Virb Ultra 30

Na pokładzie kamery Garmin Virb Ultra 30 znajdziemy również kolorowy ekran dotykowy LCD umożliwiający dokładny podgląd zarejestrowanego materiału. Intuicyjny interface i dotykowy ekran działa nawet w znajdującej się w zestawie wodoszczelnej obudowie. Za pomocą jednego dotknięcia przycisków można w prosty sposób włączać i wyłączać kamerę oraz robić zdjęcia podczas akcji.

 

Garmin Virb Ultra 30

 

Bezpłatna aplikacja VIRB Mobile pozwala na żywo przesyłać materiał wideo, a także wyświetlać, edytować i udostępniać filmy z automatycznie oznaczonymi najlepszymi momentami.

 

Dzięki G-Metrix możemy połączyć wideo i nałożyć na nie informacje związane z prędkością, trasą, wysokością, a następnie udostępnić film znajomym w serwisach społecznościowych. Oprogramowanie VIRB Edit to łatwy w użyciu i wyposażony w wiele funkcji program do edycji, który umożliwia automatyczne tworzenie filmów, dodawanie muzyki, edytowanie klipów, wstawianie przejść między ujęciami i udoskonalanie zarejestrowanego materiału wideo.

 

W pudełku znajdziemy spory zestaw służący obsłudze kamery:

 • Kamera sportowa VIRB Ultra 30
 • Wodoszczelna obudowa
 • Bateria litowo-jonowa
 • Przewód do ładowania i przesyłu danych
 • Uchwyty samoprzylepne do montażu na płaskiej i zakrzywionej powierzchni
 • Standardowy i pionowy adapter uchwytu
 • Krótkie i długie śruby
 • Krótkie i długie wysięgniki
 • Klucz
 • Zestaw zapobiegający parowaniu
 • Nalepka Garmin VIRB
 • Dokumentacja

 

Wymiary fizyczne urządzenia to 57,5 × 45,9 × 31,3 mm (szer. × wys. × gł.) lub 79,0 × 75,5 × 39,9 mm, z wodoszczelną obudową.

 

Jaka będzie cena Garmin Virb Ultra 30? Spora. Garmin wycenił ją na 530 Euro, co w przeliczeniu na złotówki wyniesie około  2299 zł brutto. Kamera stanie się jedną z droższych na rynku, ale dzięki bogatej ofercie funkcji może być nie lada kąskiem dla maniaków nagrywania wideo podczas sportu.

 

Informacja prasowa / fot. Garmin 

8 odpowiedzi na “Garmin Virb Ultra 30, czyli niezwykła kamera sportowa”

 1. arekMalik pisze:

  Garmina cenię za precyzję działania, niezawodność, świetny ślad GPS, kolorystykę zegarków. Mam model 230!!! ale kamera w takiej cenie?

 2. EeeD pisze:

  Intrygujący kształt ale kosmiczna cena. Droższa od tomtom bandit, a to już za wysokie progi na me nogi.

 3. Kos pisze:

  Juz na Facebooku Garmina są informacje o testach tej kamery. Fajnie wygląda, ciekawa kolorystyka, i wodoodporność. Minus, cena, czemu tak wysoka?

 4. adwok pisze:

  Przydałaby mi się do biegania po moich terach w parku krajobrazowym. Chyba stworzona do tego 🙂 może będzie jakiś konkurs i do wybrania Garmin?

 5. biegacz po 45+ pisze:

  Z tego co wiem, to kamerę Garmina można połączyć z licznikami rowerowymi Edge i synchronizować dane, fajna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Aplikacje do biegania potrafią zaskoczyć

Aplikacje do biegania mogą zdecydowanie zaskoczyć swoją funkcjonalnością. Aplikacje do biegania możemy podzielić na te, które zyskały popularność i uznanie osób trenujących oraz takie, które praktycznie nie sprawdzają się podczas biegu. Jakie aplikacje są warte uwagi?  (więcej…)