Garmin Virb Ultra 30, czyli niezwykła kamera sportowa

polecane

Garmin Virb Ultra 30, czyli niezwykła kamera sportowa

Kamil Nowak
19 września, 2016
Aktualności

Kamerą Garmin Virb Ultra 30 można sterować głosem, nagrywać obraz o rewelacyjnej jakości, bo posiada 3-osiową stabilizacją obrazu. To tylko niektóre ze smaczków przygotowanych przez firmę Garmin. Co jeszcze znajdziemy na wyposażeniu Virb Ultra 30?

Najnowsza kamera sportowa amerykańskiego producenta została wyposażona w dotykowy ekran o przekątnej 1,7″, możliwość nagrywania w jakości Ultra HD 4K, trójosiową stabilizację obrazu czy głosowe rozpoznawanie komend. Dzięki funkcji G-Metrix z wbudowanych czujników oraz modułu GPS możemy zbierać informacje o przebytym dystansie, wysokości oraz prędkości.

Garmin nie zapomina o możliwości rejestracji dźwięków podczas wykonywania aktywności fizycznej i w standardzie kamery znajdziemy bardzo czuły mikrofon, który zarejestruje wyraźny dźwięk, nawet w wodoodpornej obudowie.

Garmin Virb Ultra 30

Na pokładzie kamery Garmin Virb Ultra 30 znajdziemy również kolorowy ekran dotykowy LCD umożliwiający dokładny podgląd zarejestrowanego materiału. Intuicyjny interface i dotykowy ekran działa nawet w znajdującej się w zestawie wodoszczelnej obudowie. Za pomocą jednego dotknięcia przycisków można w prosty sposób włączać i wyłączać kamerę oraz robić zdjęcia podczas akcji.

Garmin Virb Ultra 30

Bezpłatna aplikacja VIRB Mobile pozwala na żywo przesyłać materiał wideo, a także wyświetlać, edytować i udostępniać filmy z automatycznie oznaczonymi najlepszymi momentami.

Dzięki G-Metrix możemy połączyć wideo i nałożyć na nie informacje związane z prędkością, trasą, wysokością, a następnie udostępnić film znajomym w serwisach społecznościowych. Oprogramowanie VIRB Edit to łatwy w użyciu i wyposażony w wiele funkcji program do edycji, który umożliwia automatyczne tworzenie filmów, dodawanie muzyki, edytowanie klipów, wstawianie przejść między ujęciami i udoskonalanie zarejestrowanego materiału wideo.

W pudełku znajdziemy spory zestaw służący obsłudze kamery:

  • Kamera sportowa VIRB Ultra 30
  • Wodoszczelna obudowa
  • Bateria litowo-jonowa
  • Przewód do ładowania i przesyłu danych
  • Uchwyty samoprzylepne do montażu na płaskiej i zakrzywionej powierzchni
  • Standardowy i pionowy adapter uchwytu
  • Krótkie i długie śruby
  • Krótkie i długie wysięgniki
  • Klucz
  • Zestaw zapobiegający parowaniu
  • Nalepka Garmin VIRB
  • Dokumentacja

Wymiary fizyczne urządzenia to 57,5 × 45,9 × 31,3 mm (szer. × wys. × gł.) lub 79,0 × 75,5 × 39,9 mm, z wodoszczelną obudową.

Jaka będzie cena Garmin Virb Ultra 30? Spora. Garmin wycenił ją na 530 Euro, co w przeliczeniu na złotówki wyniesie około  2299 zł brutto. Kamera stanie się jedną z droższych na rynku, ale dzięki bogatej ofercie funkcji może być nie lada kąskiem dla maniaków nagrywania wideo podczas sportu.

Informacja prasowa / fot. Garmin 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. arekMalik pisze:

    Garmina cenię za precyzję działania, niezawodność, świetny ślad GPS, kolorystykę zegarków. Mam model 230!!! ale kamera w takiej cenie?

  2. EeeD pisze:

    Intrygujący kształt ale kosmiczna cena. Droższa od tomtom bandit, a to już za wysokie progi na me nogi.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Będzie droga, to prawda, ale to Garmin 🙂

  3. Kos pisze:

    Juz na Facebooku Garmina są informacje o testach tej kamery. Fajnie wygląda, ciekawa kolorystyka, i wodoodporność. Minus, cena, czemu tak wysoka?

  4. adwok pisze:

    Przydałaby mi się do biegania po moich terach w parku krajobrazowym. Chyba stworzona do tego 🙂 może będzie jakiś konkurs i do wybrania Garmin?

    1. Poznaniak. pisze:

      W przypadku konkursu Garmin’a jestem ZA i chętnie wezmę udział. Oczywiście że przytuliłbym kamerę od nich. Dajcie znać please!!

      1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

        OK. Jeśli będziemy organizować tego typu konkurs, dam znać. Dzięki za informację!

  5. biegacz po 45+ pisze:

    Z tego co wiem, to kamerę Garmina można połączyć z licznikami rowerowymi Edge i synchronizować dane, fajna sprawa.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bezprzewodowe słuchawki nauszne do biegania?

Lekkie, poręczne, świetnie trzymające się uszu, intuicyjne w obsłudze - takie powinny być słuchawki do biegania. Czy te parametry mogą być osiągane także przez duże słuchawki nauszne? Czy ich konstrukcja zagwarantuje komfort i wygodę podczas treningu? (więcej…)