Garmin Ultra Race Myślenice zapisy 2021
Garmin Ultra Race w Myślenicach ponownie na inaugurację cyklu!

polecane

Garmin Ultra Race w Myślenicach ponownie na inaugurację cyklu!

Jerzy Stawiński
luty 4, 2021
Biegi

Świetna wiadomość dla fanów Garmin Ultra Race. W nadchodzącym sezonie Myślenice po raz trzeci zainaugurują cykl spod znaku GUR! Beskidy będą areną zmagań zawodników 8 maja 2021 roku, więc już teraz warto zaplanować start w majowy weekend. Trasy Garmin Ultra Race Myślenice ponownie prowadzić będą przez wyjątkowe tereny Beskidu Wyspowego, pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką oraz magicznego Beskidu Makowskiego, w którym można odnaleźć ciszę i spokój. 

Garmin Ultra Race Myślenice zapisy 2021

Zawody z cyklu Garmin Ultra Race rozgrywane są od 2016 roku, kiedy to na mapie biegów ultra pojawił się Radków. Rozwój tej imprezy sprawił, że pojawiły się kolejne lokalizacje, jak: Gdańsk i Myślenice, które uczyniły z popularnego GUR-a imprezę znaną i cenioną wśród biegaczy z całej Polski, przede wszystkimi za organizację, ciekawe trasy i niepowtarzalną atmosferę biegowego święta.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że mimo naznaczonego pandemią i bardzo ciężkiego sezonu 2020, w nadchodzącym ponownie możemy ogłosić kolejną imprezę pod szyldem Garmin Ultra Race. Oprócz Radkowa na mapie serii nie mogło zabraknąć Myślenic, które zostały doskonale przyjęte przez zawodników. Jesteśmy przekonani, że podczas inauguracji cyklu w Beskidach nie zabraknie zarówno ultrasów związanych z imprezą od lat, jak i tych, którzy zachęceni pozytywnymi opiniami postanowią osobiście zmierzyć się z przygotowanymi przez nas trasami” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Garmin Ultra Race Myślenice zapisy 2021

Myślenice nie bez powodu znalazły się na mapie cyklu Garmin Ultra Race. Położone między Krakowem i Zakopanem urzekają pięknymi krajobrazami i mocą atrakcji, o każdej porze roku. Zimą można tu poszusować na nartach, a lato spędzić na pięknych terenach rekreacyjnych położonych nad rzeką Rabą. Ziemia Myślenicka pod względem geograficznym położona jest na obszarze dwóch makroregionów karpackich. Jej południowa część wchodzi w skład Beskidu Średniego zwanego również Beskidem Makowskim i Beskidu Wyspowego. Te tereny to przede wszystkim nieprzebrane bogactwo przyrody oraz licznych zabytków. Dodatkowo brak tłumów i zgiełku sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla szukających urokliwych, kameralnych szlaków i odpoczynku.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na star w ramach Garmin Ultra Race Myślenice 2021 będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: 80 km (+ 3195 m/ – 3195 m), 50 km (+ 2241 m/ – 2241 m), 27 km (+ 1362 m/ – 1362 m), 13 km (+ 600 m/ – 600 m).

Zapisy na Garmin Ultra Race Myślenice 2021 właśnie ruszyły. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl.
Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Labosport Polska.

Na oficjalnej stronie: www.ultrarace.pl właśnie ruszyły zapisy!

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania po asfalcie, które są dobre?

Ważnym atrybutem sportowców trenujących w mieście są odpowiednie buty. Takie, które dzięki swoim właściwościom przyczynią się do uzyskania w trakcie biegu komfortu, miękkości i szybkości. Liczy się także solidność konstrukcji, aby stawić czoła trudnemu przeciwnikowi jakim jest asfalt. Na jaką markę postawić, aby otrzymać takie parametry? Jakie buty do biegania po asfalcie wybrać? (więcej…)