bieganieuskrzydla.pl

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 już za mniej niż 30 dni!

Listopad 8, 2018

Grudniowa rywalizacja podczas pierwszej edycji zawodów Garmin Ultra Race w Trójmieście zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do tej pory do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 1300 zawodników, a zapisy na wszystkie dystanse nadal trwają! 8 grudnia biegacze zmierzą się z trasami wytyczonymi w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

 

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018

 

W ramach Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: 52 km (+1160/-1160 m) i 85 km (+1750/-1750 m) poprowadzone przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz 27 km (+590/-590 m) i 11 km (+240/-240 m) w Lasach Oliwskich, gdzie zadrzewienie terenu przekracza 95%, a cechą charakterystyczną są doliny o nachyleniu zboczy do 40%! Kolejny raz zawodom pod szyldem Garmin Ultra Race przyznano punkty ITRA. W rywalizacji na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego 4 punkty będzie można uzyskać pokonując dystans 85 km, 3 punkty będą do zdobycia na dystansie 52 km, a 1 punkt na 27 km. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Ultra Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat). Start i meta zawodów będą zlokalizowane przy ul. Kościerskiej w Gdańsku (okolice Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego).

 

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018

 

Zawodnicy będą mieli doskonałą okazję do rywalizowania na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zaskakuje fakt, iż w odległości jedynie kilku kilometrów od morza, ukształtowanie terenu mocno przypomina krajobraz górski i tym samym jest to miejsce wprost stworzone do przeprowadzenia tego typu imprezy. Park to środowisko chłodnych północnych zboczy, głębokich dolin z potokami o charakterze podgórskim, torfowisk, czystych śródleśnych jezior i głazów, które umożliwiły zachowanie interesującej flory i fauny. Na terenie Parku funkcjonuje 10 rezerwatów przyrody oraz 167 pomników przyrody.

 

Zapisy na pierwszą, mikołajkową edycję Garmin Ultra Race 2018 cały czas trwają! Aby wziąć udział w zawodach trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl.

 

Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy.

 

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 – nowa impreza na mapie biegów ultra!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bieganie po kontuzji. Jak wrócić do treningów?

Bieganie po kontuzji: jak i kiedy powrócić do treningów? Jak rozpoznać, że kontuzja została już wyleczona i możemy biegać? O bieganie i kontuzje biegaczy zapytaliśmy ekspertów z Akademii Treningu Personalnego – Body Mind Experts. Zobacz, na jakie kwestie zwrócili uwagę. (więcej…)