Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018
Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 już za mniej niż 30 dni!

polecane

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 już za mniej niż 30 dni!

Kamil Nowak
listopad 8, 2018
Aktualności

Grudniowa rywalizacja podczas pierwszej edycji zawodów Garmin Ultra Race w Trójmieście zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do tej pory do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 1300 zawodników, a zapisy na wszystkie dystanse nadal trwają! 8 grudnia biegacze zmierzą się z trasami wytyczonymi w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018

W ramach Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: 52 km (+1160/-1160 m) i 85 km (+1750/-1750 m) poprowadzone przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz 27 km (+590/-590 m) i 11 km (+240/-240 m) w Lasach Oliwskich, gdzie zadrzewienie terenu przekracza 95%, a cechą charakterystyczną są doliny o nachyleniu zboczy do 40%! Kolejny raz zawodom pod szyldem Garmin Ultra Race przyznano punkty ITRA. W rywalizacji na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego 4 punkty będzie można uzyskać pokonując dystans 85 km, 3 punkty będą do zdobycia na dystansie 52 km, a 1 punkt na 27 km. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Ultra Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat). Start i meta zawodów będą zlokalizowane przy ul. Kościerskiej w Gdańsku (okolice Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego).

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018

Zawodnicy będą mieli doskonałą okazję do rywalizowania na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zaskakuje fakt, iż w odległości jedynie kilku kilometrów od morza, ukształtowanie terenu mocno przypomina krajobraz górski i tym samym jest to miejsce wprost stworzone do przeprowadzenia tego typu imprezy. Park to środowisko chłodnych północnych zboczy, głębokich dolin z potokami o charakterze podgórskim, torfowisk, czystych śródleśnych jezior i głazów, które umożliwiły zachowanie interesującej flory i fauny. Na terenie Parku funkcjonuje 10 rezerwatów przyrody oraz 167 pomników przyrody.

Zapisy na pierwszą, mikołajkową edycję Garmin Ultra Race 2018 cały czas trwają! Aby wziąć udział w zawodach trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl.

Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 – nowa impreza na mapie biegów ultra!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Częstość skurczów serca i tętno czyli ważne wskaźniki dla biegacza

Częstość skurczów serca i tętno, to parametry niezwykle istotne do oceny efektywności treningu biegacza. Osoba, która regularnie mierzy obie te cechy i wyciąga z uzyskanych wyników konstruktywne wnioski, może lepiej zrozumieć pracę swojego organizmu i obrać właściwą drogę rozwoju. Dlaczego częstość skurczów serca i tętno są kluczowymi wskaźnikami? (więcej…)