polecane

Jerzy Stawiński
19 września, 2019
Biegi

Garmin Ultra Race Radków za nami! Biegacze w ciągu trzech dni pokonywali wybrane przez siebie dystanse. Niektórzy zawodnicy zdecydowali się na trzydniową etapówkę – Challenge 158K. Jak wyglądała rywalizacja o czołowe lokaty?

W piątek 13 września w ramach festiwalu biegowego Garmin Ultra Race jeszcze przed wschodem słońca, zawodnicy wyruszyli na trasę biegową, w której do pokonania było aż 81 km. Do piątkowych zmagań stanęło prawie 200 biegaczy. Wśród nich pojawił się Mistrz Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim (70 km – ŁUT 2018) Kamil Leśniak i to właśnie on bezapelacyjnie zdobył pierwsze miejsce na podium. Kamil Leśniak reprezentuje Salco Garmin Team – czas jaki uzyskał wyniósł 07:58:45. Drugim zawodnikiem na mecie był Jarek Gonczarenko z wynikiem 08:13:29, zaś trzecim na podium okazał się Piotr Józwiak (Kita Team – 08:21:25).

Drodzy Królowie i Królowe GUR👑, dziękujemy Wam za całe 3 dni! Było nam niezmiernie miło Was gościć w Radkowie. To…

Opublikowany przez Garmin Ultra Race in Poland Poniedziałek, 16 września 2019

Wśród kobiet najlepszą okazała się Iwona Szabłowska (Pruszcz Biega – 09:47:41), na drugim miejscu była Joanna Lorens (KLUB SPORTOWY ENDORFINY WĄSOSZ- 10:35:38), zaś trzecia lokata należała do Anastasia Kirilenko (For the boys- 10:46:07).

W sobotę rozegrany został bieg górski na 53 km. Na listach startowych stanęło prawie 500 zawodników. Biegacze wystartowali o godzinie ósmej. Pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Ceberak (lubartówbiega.pl), rezultat końcowy jaki osiągnął to 04:37:30. Drugim na mecie był Michał Kobyłecki (PROCOM SYSTEM TEAM) z czasem 04:47:18. Trzecie podium należało do Przemysława Marciniak (04:53:42).

Wśród kobiet najlepszą zawodniczką została Jana Mikeszova (Bakako running team), która swój bieg zakończyła z czasem 05:37:20. Drugie miejsce należało do Anny Kubackiej (05:42:59), a trzecią lokatę wywalczyła Katarzyna Klęczek (05:52:34).

W niedzielę rozegrane zostały aż dwa biegi. Dystanse w jakich mogli wystartować to 24 i 9 km. Zawodnicy biorący udział w Challenge 158 km startowali na dystansie 24 km. Dodatkowo tego samego dnia rozegrane zostały również zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids. Najmłodsi w zależności od ich kategorii wiekowej startowali w jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m lub 1000 m. Podczas niedzielnych zawodów na listach startowych łącznie z Garmin Ultra Race Radków oraz Garmin Kids zapisało się przeszło 900 zawodników.

Bieg na 24 km rozpoczął się o godzinie 10. Krótszy dystans – 9 km wystartował pół godziny później. Najlepszym zawodnikiem na GUR9 okazał się Krzysztof Chodorowski (Przedwojewski Mountain Team), czas końcowy jaki uzyskał to 00:47:45. Drugi na mecie zameldował się Marcin Pałys (UKS Ludwikowice Klodzkie – 00:49:02), zaś trzecim był Maciej Majchrzak (00:49:40). Wśród kobiet najlepszą okazała się Anna Garbaty, która zameldowała się na mecie z czasem 01:00:02. Drugą na podium była Ewa Karatków (01:02:48), zaś trzecia lokata należała do Marty Borzyńskiej (TriWawa – 01:03:57).

Pierwszym biegaczem z dystansu GUR24 był Miłosz Szcześniewski z Salco Garmin Team, który ukończył zawody z czasem 01:48:55. Drugim wśród mężczyzn na mecie był Pavel Brýdl (Muay Running Team – 01:51:21), a trzecia lokata należała do Bartosza Grzegorczyka (01:53:29). Pierwszą kobietą na mecie była Małgorzata Łabuz z SobasTeam (02:09:38), drugie miejsce na podium należało do Edyty Baluta (02:21:45). Trzecie miejsce zajęła Marlena Nowacka (JAN-MAR.PL – 02:23:09).

Na zakończenie Garmin Ultra Race Radków 2019 dekoracja: Challenge 158 km, 24 km oraz 9 km! Gratulujemy wszystkim 👑 #królgur #królowagur #garminultrarace

Opublikowany przez Garmin Ultra Race in Poland Niedziela, 15 września 2019

GUR to również bieg kwalifikacyjny do UTMB, gdzie za pokonanie w limicie czasu dystansu 81 km zawodnicy otrzymali 3 punkty, za 53 km 2 punkty, a za 24 km 1 punkt. Za trzydniowy Challenge 158K było już 5 punktów. Podczas trzydniowej rywalizacji Challenge 158k zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: GUR81, GUR53 oraz GUR24. Najlepszym w klasyfikacji Challenge 158k został Piotr Józwiak! Jego łączny czas to 16:20:50. Drugie miejsce zajął Paweł Sarnowski (czas:16:35:30), a trzecie Rober Kozak (17:38:25). Nazwiska wszystkich osób, które ukończyły etapówkę pojawią się na 6,5 tonowej skale piaskowca, która stoi nad Zalewem Radkowskim.

Zawody Garmin Ultra Race w przyszłym roku ponownie zawitają do Radkowa. Termin zawodów to 11-13 września 2020. Serdecznie zapraszamy!

W 2019 roku odbędą się jeszcze zawody w Gdańsku (7 grudnia). Do wyboru jest jeden z czterech dystansów: 85 km, 51 km, 27 km oraz 11 km. Wszystkie dystanse poprowadzone są szlakami i ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Start i meta zlokalizowane są w Gdańsku Oliwie. Imprezą towarzyszącą są zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.