Garmin Ultra Race się rozrasta! W 2019 roku cykl zagości w trzech lokalizacjach

polecane

Garmin Ultra Race się rozrasta! W 2019 roku cykl zagości w trzech lokalizacjach

Kamil Nowak
28 grudnia, 2018
Aktualności

W przyszłym sezonie Garmin Ultra Race odbędzie się aż w trzech lokalizacjach. Poza dobrze znanym od kilku lat Radkowem oraz debiutującym w tym roku Gdańskiem dołącza całkiem nowa lokalizacja – Myślenice (województwo małopolskie). Impreza odbędzie się 4 maja 2019 r., także warto już teraz rozpocząć przygotowania na ten majówkowy weekend!

Garmin Ultra Race Trójmiasto

W ciągu trzech lat zawody Garmin Ultra Race wyrobiły sobie doskonałą markę i są cenione wśród biegaczy z całej Polski, przede wszystkimi za organizację, ciekawe trasy i niepowtarzalną atmosferę. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych biegów ultra w naszym kraju. Po sukcesach radkowskiej edycji, w minionym sezonie w ramach Garmin Ultra Race zadebiutował Gdańsk, a teraz przyszedł czas na Myślenice, które w przyszłym roku będą pierwszym etapem zawodów.

Dojazd do Myślenic z wybranych polskich miast:

Kraków – 41 km
Katowice – 103 km
Kielce – 155 km
Rzeszów – 187 km
Łódź – 289 km
Wrocław – 294 km
Warszawa – 331 km
Lublin – 342 km
Poznań – 474 km
Bydgoszcz – 493 km
Białystok – 525 km
Gdańsk – 607 km
Szczecin – 669 km

„Dołączenie Myślenic do grona miast-gospodarzy Garmin Ultra Race 2019 czyni z tej serii jedyny cykl biegów ultra, rozgrywany w naszym kraju! Wspaniała infrastruktura jaką posiada miasto Myślenice, a także niesamowite krajobrazy Beskidów pozwalają na przeprowadzenie imprezy na najwyższym poziomie. Tradycyjnie jak na pozostałych imprezach Garmin Ultra Race, start i meta będą zlokalizowane w jednym miejscu, dzięki czemu zawodnicy i kibice będą mogli cieszyć się niesamowitą atmosferą.” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W 2019 roku cykl rozpocznie rywalizacja w Myślenicach. Następnie biegacze spotkają się już tradycyjnie w połowie września (13-15) w Górach Stołowych, by zakończyć cykl 7 grudnia 2019 r. w Gdańsku. Podobnie jak w Radkowie i Gdańsku, w Myślenicach zawodnicy będą mieli do pokonania cztery dystanse dla dorosłych oraz trzy dla dzieci.

Dystanse Garmin Ultra Race Myślenice:

✅80 km (+ 3003 m/ – 3003 m)
✅50 km (+ 2015 m/ – 2015 m)
✅26 km (+ 1157 m/ – 1157 m)
✅13 km (+ 490 m/ – 490 m)

✅1 km (kids)
✅0,5 km (kids)
✅0,2 km (kids)

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018

Zawody Garmin Ultra Race odbywają się w unikatowych przyrodniczo miejscach. Nie bez powodu nowa impreza z tej serii odbędzie się w Myślenicach. Miasto położone między Krakowem a Zakopanem i urzeka pięknymi krajobrazami oraz mocą atrakcji. Ponadto jest dogodną bazą wypadową do wielu miejscowości w Małopolsce, takich jak Kraków, Zakopane, Wieliczka czy Oświęcim. Ziemia Myślenicka pod względem geograficznym położona jest na obszarze dwóch makroregionów karpackich. Jej południowa część wchodzi w skład Beskidu Średniego zwanego również Beskidem Makowskim i Beskidu Wyspowego. Północna część Ziemi Myślenickiej wchodzi w skład pogórza Karpackiego. Ziemia Myślenicka to przede wszystkim malownicze tereny, bogactwo przyrody oraz licznych zabytków. Dodatkowo brak tłumów i typowego dla niektórych górskich kurortów zgiełku stanowi niewątpliwie największy atut tych terenów. Docenią je osoby, którzy szukają niezadeptanych i kameralnych szlaków.

Garmin Ultra Race się rozrasta

Zapisy na pierwszą edycję Garmin Ultra Race w Myślenicach oraz na pozostałe zawody cyklu ruszają już 2 stycznia 2019 r. o godz. 18:00. Pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z rabatu w wysokości 20 zł. Zawodnicy, którzy wystartują w więcej niż jednej imprezie z cyklu otrzymają dodatkowy rabat w wysokości 10 zł na każde zawody. Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl. Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Labosport Polska.

Źródło: tekst i zdjęcia są własnością organizatora

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Masz zegarek Suunto? Masz dostęp do nowych funkcji! [SuuntoPlus Guides]

Wybrane zegarki marki Suunto zyskały ciekawą funkcjonalność. Użytkownicy takich modeli, jak Suunto 9, Suunto 5 i Suunto 3 otrzymali dostęp do czegoś, co producent nazywa SuuntoPlus Guides. Zatrzymaj się na chwilę, przeczytaj poniższy tekst, ponieważ moim zdaniem nowe opcje SuuntoPlus są świetne i warto je wypróbować. (więcej…)