Garmin Ultra Race się rozrasta! W 2019 roku cykl zagości w trzech lokalizacjach

polecane

Garmin Ultra Race się rozrasta! W 2019 roku cykl zagości w trzech lokalizacjach

Kamil Nowak
28 grudnia, 2018
Aktualności

W przyszłym sezonie Garmin Ultra Race odbędzie się aż w trzech lokalizacjach. Poza dobrze znanym od kilku lat Radkowem oraz debiutującym w tym roku Gdańskiem dołącza całkiem nowa lokalizacja – Myślenice (województwo małopolskie). Impreza odbędzie się 4 maja 2019 r., także warto już teraz rozpocząć przygotowania na ten majówkowy weekend!

Garmin Ultra Race Trójmiasto

W ciągu trzech lat zawody Garmin Ultra Race wyrobiły sobie doskonałą markę i są cenione wśród biegaczy z całej Polski, przede wszystkimi za organizację, ciekawe trasy i niepowtarzalną atmosferę. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych biegów ultra w naszym kraju. Po sukcesach radkowskiej edycji, w minionym sezonie w ramach Garmin Ultra Race zadebiutował Gdańsk, a teraz przyszedł czas na Myślenice, które w przyszłym roku będą pierwszym etapem zawodów.

Dojazd do Myślenic z wybranych polskich miast:

Kraków – 41 km
Katowice – 103 km
Kielce – 155 km
Rzeszów – 187 km
Łódź – 289 km
Wrocław – 294 km
Warszawa – 331 km
Lublin – 342 km
Poznań – 474 km
Bydgoszcz – 493 km
Białystok – 525 km
Gdańsk – 607 km
Szczecin – 669 km

„Dołączenie Myślenic do grona miast-gospodarzy Garmin Ultra Race 2019 czyni z tej serii jedyny cykl biegów ultra, rozgrywany w naszym kraju! Wspaniała infrastruktura jaką posiada miasto Myślenice, a także niesamowite krajobrazy Beskidów pozwalają na przeprowadzenie imprezy na najwyższym poziomie. Tradycyjnie jak na pozostałych imprezach Garmin Ultra Race, start i meta będą zlokalizowane w jednym miejscu, dzięki czemu zawodnicy i kibice będą mogli cieszyć się niesamowitą atmosferą.” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W 2019 roku cykl rozpocznie rywalizacja w Myślenicach. Następnie biegacze spotkają się już tradycyjnie w połowie września (13-15) w Górach Stołowych, by zakończyć cykl 7 grudnia 2019 r. w Gdańsku. Podobnie jak w Radkowie i Gdańsku, w Myślenicach zawodnicy będą mieli do pokonania cztery dystanse dla dorosłych oraz trzy dla dzieci.

Dystanse Garmin Ultra Race Myślenice:

✅80 km (+ 3003 m/ – 3003 m)
✅50 km (+ 2015 m/ – 2015 m)
✅26 km (+ 1157 m/ – 1157 m)
✅13 km (+ 490 m/ – 490 m)

✅1 km (kids)
✅0,5 km (kids)
✅0,2 km (kids)

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018

Zawody Garmin Ultra Race odbywają się w unikatowych przyrodniczo miejscach. Nie bez powodu nowa impreza z tej serii odbędzie się w Myślenicach. Miasto położone między Krakowem a Zakopanem i urzeka pięknymi krajobrazami oraz mocą atrakcji. Ponadto jest dogodną bazą wypadową do wielu miejscowości w Małopolsce, takich jak Kraków, Zakopane, Wieliczka czy Oświęcim. Ziemia Myślenicka pod względem geograficznym położona jest na obszarze dwóch makroregionów karpackich. Jej południowa część wchodzi w skład Beskidu Średniego zwanego również Beskidem Makowskim i Beskidu Wyspowego. Północna część Ziemi Myślenickiej wchodzi w skład pogórza Karpackiego. Ziemia Myślenicka to przede wszystkim malownicze tereny, bogactwo przyrody oraz licznych zabytków. Dodatkowo brak tłumów i typowego dla niektórych górskich kurortów zgiełku stanowi niewątpliwie największy atut tych terenów. Docenią je osoby, którzy szukają niezadeptanych i kameralnych szlaków.

Garmin Ultra Race się rozrasta

Zapisy na pierwszą edycję Garmin Ultra Race w Myślenicach oraz na pozostałe zawody cyklu ruszają już 2 stycznia 2019 r. o godz. 18:00. Pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z rabatu w wysokości 20 zł. Zawodnicy, którzy wystartują w więcej niż jednej imprezie z cyklu otrzymają dodatkowy rabat w wysokości 10 zł na każde zawody. Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl. Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Labosport Polska.

Źródło: tekst i zdjęcia są własnością organizatora

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak odpoczywać po wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton?

Jak odpoczywać po długim wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton etc.? Kiedy pierwszy raz wyjść na trening po takich biegach? Jakie zabiegi wspomogą regenerację? O przebiegu kolejnych dni będących następstwem wyczerpujących zawodów opowiemy poniżej. (więcej…)