Garmin MARQ - imponujący styl
Garmin MARQ – imponujący styl, który wpływa na cenę

polecane

Garmin MARQ – imponujący styl, który wpływa na cenę

Kamil Nowak
14 marca, 2019
Aktualności

Wszystkie inteligentne funkcje dostępne w jednym urządzeniu, imponujący styl i precyzyjne wykończenie wyselekcjonowanymi materiałami, które gwarantują najwyższą trwałość, namacalny dowód pasji do tworzenia wielkich rzeczy – takie są zegarki Garmin MARQ. Zaprojektowane w związku z trzydziestoleciem istnienia amerykańskiego producenta.

Taki wstęp musi oznaczać, że będzie mowa o sprzęcie, który jest niebanalny. Nie tylko pod względem oferowanych możliwości czy funkcji, ale także ceny, którą należy wydać, aby zakupić jeden z pięciu dostępnych urządzeń. Chodzi o najnowszą kolekcję zegarków Garmin MARQ, która została zaprezentowana 13 marca. MARQ to grupa produktów składająca się z 5 specjalistycznych zegarków stworzonych w związku z trzydziestoleciem istnienia marki Garmin. Łączą one w sobie jakość i najwyższą precyzję wykonania kojarzoną z zegarkami klasycznymi z zaawansowanymi i inteligentnymi funkcjami charakterystycznymi dla multisportowych zegarków Garmin.

Garmin MARQ

Dla uczczenia dziedzictwa marki związanego z produkcją urządzeń dla lotnictwa, branży motoryzacyjnej, żeglugi, outdooru i sportu, powstało pięć wyjątkowych zegarków:

MARQ Aviator,
MARQ Driver,
MARQ Captain,
MARQ Expedition,
MARQ Athlete.

Każdy z nich zaprojektowany został z myślą o tych, którzy żyją pasją do latania, wyścigów, żeglowania, podróży i sportu. Jednak ze względu na dostępne funkcje sportowe, najciekawszym produktem dla biegaczy jest ostatni z wymienionych modeli. Jest to zegarek zbudowany z tytanu, który jest materiałem wyjątkowo lekkim i niesamowicie wytrzymałym. Zaokrąglone szafirowe szkło jest niezwykle odporne na zadrapania, w połączeniu z tytanową kopertą tworzy podstawę zegarka Garmin MARQ Athlete. Dopełnieniem całości jest wysokiej klasy pasek lub bransoleta QuickFit – tak, aby użytkownik zawsze mógł dopasować styl zegarka do okazji.

Garmin MARQ - imponujący styl, który wpływa na cenę

Zegarek wyróżnia się spośród pozostałych wzornictwem stawiającym na pierwszym miejscu sportowe osiągi. Szarożółte motywy oraz karbonowe elementy sprawiają, że osoby skupione na dyscyplinach wytrzymałościowych z pewnością zwrócą na niego uwagę. Bezel zawiera to, co najważniejsze – dostępne na pierwszy rzut oka dane o maksymalnym pułapie tlenowym czy czasie odpoczynku. Dodatkowo Garmin MARQ Athlete potrafi śledzić zaawansowane dane dynamiki biegu, prowadzić statystyki treningowe, mierzyć postępy oraz wskazywać detale pozwalające dopracować formę w najdrobniejszych szczegółach. Czujniki mierzące dane biometryczne dają użytkownikowi dodatkowe informacje o aktualnej formie.

Urządzenie wyposażono w czytelny w silnym świetle słonecznym wyświetlacz, wysokiej klasy moduł GPS oraz zaawansowane czujniki, takie jak nadgarstkowy pulsometr i pulsoksymetr. Zegarek Garmin MARQ posiada także dostęp do systemów GLONASS i Galileo. Dzięki tym funkcjom użytkownik może precyzyjnie śledzić parametry organizmu podczas takich aktywności jak: bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy jazda na nartach.

Garmin MARQ Athlete

Zegarki tej serii posiadają także najbardziej zaawansowane funkcje smartwatcha – wbudowaną pamięć na muzykę, obsługę płatności zbliżeniowych Garmin Pay, możliwość wyświetlania powiadomień ze smartfona czy zaawansowane funkcje śledzenia codziennych aktywności. Dla tych sportowców, którzy wybiorą się w miejsca oddalone od cywilizacji, baterię zaprojektowano tak, aby wytrzymała nawet 12 dni w trybie smartwatcha, 28 godzin w trybie GPS lub 48 godzin w trybie UltraTrac.

Zegarki będą dostępne w wybranych salonach partnerskich w I kwartale roku 2019, w cenach od 1500 do 2500 euro. Najdroższym modelem będzie zegarek Driver, zaś najtańszym omawiamy Athlete. Jednak trudno jest oprzeć się wrażeniu, że wydanie 1500 euro (około 6500 złotych) na sprzęt do biegania jest czystą abstrakcją. Ponadto jeśli dokupimy dodatkowo tytanową bransoletę QuickFit, to na nadgarstku będziemy nosić zegarek, który kosztuje przeszło 7400 złotych. Kosmiczna cena. Czy Wy takie pieniądze jesteście w stanie wydać?

Kolejne informacje o serii MARQ i omówienie funkcjonalności modelu dla biegaczy są tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie informacji prasowych; fot. screeny z oficjalnego wideo https://www.youtube.com/watch?v=__q94XQR0vM

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. BRT pisze:

  Prawdziwe zegarki kosztują więcej 😛

  1. Tomasz Wołoćko pisze:

   To ile ? 😀

 2. Krzysztof pisze:

  Ostrzegam . Mam zegarek Marq Athlette od 4 lat użytkowany bardzo ostrożnie nigdy nie zamoczony , właśnie przestał działać przycisk start stop zegarek do niczego się już nie nadaje Serwis garmin nie naprawia zegarków ,może wymienić za słona opłatą (połowa ceny nowego )na sprawny ale ze zwrotów -kpina
  Obiecywana trwałość to bajka na dobranoc .

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co daje bieganie? Tych efektów możesz się spodziewać

Co daje bieganie, jak wpływa na organizm ludzki, czy usprawnia pracę serca i je wzmacnia? A może bieganie przynosi zdecydowanie więcej korzyści? Temat tego, co daje bieganie przedstawiamy w zupełnie nowej odsłonie. Izabela i Łukasz Parszczyńscy - trenerzy personalni z wieloletnim doświadczeniem - opowiedzą o tym, co zmienia się po rozpoczęciu regularnego treningu. (więcej…)