Garmin Forerunner 935 czy Forerunner 735XT. Zobacz różnice

polecane

Garmin Forerunner 935 czy Forerunner 735XT. Zobacz różnice

Kamil Nowak
8 kwietnia, 2017
Aktualności

Czym różni się zegarek Garmin Forerunner 935 od modelu Forerunner 735XT i na co warto zwrócić uwagę wybierając jeden z nich? Czy różnią się od siebie jakąś kluczową funkcjonalnością? Tym razem skupiamy się na analizie porównawczej pomiędzy najnowszym zegarkiem Garmin Forerunner 935, a nieco starszym modelem Forerunner 735XT.

Garmin Forerunner 935

Garmin Forerunner 935 jest wszechstronnym zegarkiem GPS do biegania i triathlonu z pomiarem tętna na nadgarstku. Wyposażony tak, aby wspierać ambitnego sportowca na każdym etapie treningu. Na drugim zaś biegunie znajduje się nieco starszy (premiera odbyła się poprzedniego roku) zegarek Forerunner 735XT, który również oferuje bogaty wachlarz funkcjonalności. Czym się różnią?

Garmin Forerunner 735XT 

Zegarek Garmin Forerunner 735XT testowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Okazał się naprawdę dobrym sprzętem dla triathlonowców – genialnie się z nim biega i jeździ na rowerze, dobrze się pływa, ale wiele osób narzekało, że nie wyposażono go w wysokościomierz barometryczny. Tym razem nie pominięto tej funkcjonalności i w najnowszym produkcie marki Garmin – zegarku 935 znajdziecie ten czujnik. Garmin Forerunner 935 posiada również termometr i żyroskop, a także czas pracy tego urządzenia jest znacząco dłuższy od zegarka 735XT. Z powodu powyższych czujników największe zmiany w funkcjonalności pomiędzy zegarkami pojawiły się w tzw. funkcjach dla zajęć na świeżym powietrzu – tak poniższe parametry nazywa Garmin.

Garmin Forerunner 935 oferuje: profil wysokości, wskaźnik trendu barometrycznego, profil wysokości trasy, wskaźnik trendu barometru, ostrzeżenie przed burzą, automatyczne przełączanie między biegiem i wspinaczką, prędkość pionową, całkowity wznios/spadek i podwójną siatkę współrzędnych – z kolei tych funkcji nie posiada zegarek 735XT.

Jaka jest różnica czasu pracy pomiędzy bateriami Garmin Forerunner 935 a Forerunner 735XT?

Garmin Forerunner 935 oferuje zdecydowanie dłuższe działanie na w pełni naładowanej baterii i ta przewaga jest wręcz powalająca. Najnowszy zegarek Garmin zapewnia działanie do:

  • 24 godzin w trybie GPS bez optycznego pomiaru tętna;
  • do 2 tygodni w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności, powiadomieniami z telefonu i optycznym pomiarem tętna;
  • do 60 godzin w trybie UltraTrac.

Natomiast Forerunner 735XT:

  • 14 godzin w trybie GPS;
  • 11 dni w trybie oszczędnym;
  • do 24 godzin w trybie UltraTrac.

Co z wagą obu zegarków? Garmin Forerunner 735XT jest lżejszym zegarkiem od modelu 935 aż o 8,8 grama (49 g – 935, 40,2 g – 735XT). Co prawda, oba są naprawdę lekkie, a w trakcie treningu 735XT nie jest praktycznie wyczuwalny na nadgarstku i różnica jest bardziej subtelna niż znacząca.

W nowych zegarkach Garmin na stałe zagościła już opcja błyskawicznej zmiany pasków – QuickFit. Od sportowego silikonowego przez klasyczny skórzany, aż po wykonaną z metalu najwyższej jakości bransoletę — możemy z łatwością zmieniać paski, aby zegarek pasował na każdą okazję.

Garmin Forerunner 735XT

Warto zaznaczyć, że kilka dni temu (początek kwietnia) w ofercie Garmin pojawił się Running Dynamics Pod czyli czujnik dynamiki biegu. Garmin Forerunner 935 otrzymał od razu możliwość współpracy z tym urządzeniem, a Forerunner 735XT „awansem”. Pełna lista zgodnych zegarków z czujnikiem znajduje się na stronie Garmin’a. Co daje zakup tego małego gadżetu? Czujnik dynamiki biegu ma wbudowany akcelerometr, który mierzy ruch tułowia w celu obliczania 6 parametrów biegu:

  • Rytm – liczba kroków na minutę;
  • Bilans czasu kontaktu z podłożem – wyświetla czas kontaktu lewej/prawej nogi z podłożem podczas biegu. Wartość jest mierzona w procentach;
  • Długość kroku mierzona od jednego zetknięcia nogi z podłożem do następnego;
  • Odchylenie pionowe oznacza wysokość odbicia podczas biegu;
  • Odchylenie do długości to stosunek wartości odchylenia pionowego do długości kroku;
  • Czas kontaktu z podłożem to czas, przez jaki stopa ma kontakt z powierzchnią ziemi podczas biegu.

Garmin Forerunner 935 został mocniej doposażony i oferuje większe możliwości analizy treningu niż starszy model Forerunner 735XT. Jeśli korzystasz z któregoś zegarka i chcesz podzielić się opinią na temat jego użytkowania – zostaw poniżej komentarz – za wszystkie z góry dziękujemy!

Opracowano na podstawie informacji prasowych / zdjęcia są własnością marki Garmin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Mateus. pisze:

    W Garminie to robi się problem bo nie wiadomo cos wybrać. Jest tyle zegarków, że masakra. Jak juz cos sie wybierze, to pojawia się cos nowego, bardziej zaawansowanego. Mimo wszystko zegarki warte uwagi. Jeden z liderów na rynku.

    1. Garmin 935 będzie moim następnym zegarkiem. Zapowiada się wspaniale.

  2. Bolejak pisze:

    Co to za lider który nie jest w stanie zagwarantować czasu pracy w trybie GPS? 🙂 Do 24 godzin z GPS a w praktyce 15 godzin – śmiech na sali. Nie tego oczekuje po zegarku za 2000 zł. Lepiej w ciemno kupic Suunto !

    1. Jan pisze:

      Co ci z GPSa działającego nawet 100h, jak maluje co chce, a serwis mówi, że to nie problem … O pomiarzetętna nie wspominam, bo to są dopiero jaja u Sunta …

  3. peter_bydzia pisze:

    FR 935 „wszystkomający”, duże możliwości personalizacji. Prosty sposób synchronizacji danych. Jedyna wada – błąd w oprogramowaniu (nie wyświetlają się notyfikacje z telefonu, brak możliwości sterowania muzyką – problem podobno dotyczy Androida Nougat, oczywiście temat wiele razy zgłaszany do Garmina i jak zwykle olany). Faktycznie cena lekko z kosmosu, powinien kosztować ok.1500 ale i tak jestem zadowolony.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Ale coś w ogóle mówią w serwisie Garmina? Jakie mają uzasadnienie błędów w synchronizacji?

  4. Damian pisze:

    Czy Fenix 735 ma opcje wrzucenia tracka na zegarek?

    1. Shavix pisze:

      Tak, ma taką możliwość 🙂

  5. Natalia pisze:

    Hej! Czy pasek od 735XT bedzie pasowal do Forerunnera 935? Dzieki!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Myślisz o życiówce? Żele energetyczne będą ważnym paliwem

Czy myślisz o osiągnięciu życiówki podczas wiosennego maratonu? Czy masz odpowiednio ułożony plan treningowy z uwzględnieniem ćwiczeń ogólnorozwojowych? Czy w tym planie jest także czas na regenerację? Odpowiedź trzy razy tak, oznacza, że potrzebujesz jeszcze paliwa na drogę, którym mogą być żele energetyczne. Poznaj ich zalety a przekonasz się, dlaczego są obowiązkowym wyposażeniem najlepszych sportowców. (więcej…)