bieganieuskrzydla.pl

Garmin Forerunner 935 czy Forerunner 735XT. Zobacz różnice

Kwiecień 8, 2017

Czym różni się zegarek Garmin Forerunner 935 od modelu Forerunner 735XT i na co warto zwrócić uwagę wybierając jeden z nich? Czy różnią się od siebie jakąś kluczową funkcjonalnością? Tym razem skupiamy się na analizie porównawczej pomiędzy najnowszym zegarkiem Garmin Forerunner 935, a nieco starszym modelem Forerunner 735XT.

 

Garmin Forerunner 935

 

Garmin Forerunner 935 jest wszechstronnym zegarkiem GPS do biegania i triathlonu z pomiarem tętna na nadgarstku. Wyposażony tak, aby wspierać ambitnego sportowca na każdym etapie treningu. Na drugim zaś biegunie znajduje się nieco starszy (premiera odbyła się poprzedniego roku) zegarek Forerunner 735XT, który również oferuje bogaty wachlarz funkcjonalności. Czym się różnią?

 

Garmin Forerunner 735XT 

 

Zegarek Garmin Forerunner 735XT testowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Okazał się naprawdę dobrym sprzętem dla triathlonowców – genialnie się z nim biega i jeździ na rowerze, dobrze się pływa, ale wiele osób narzekało, że nie wyposażono go w wysokościomierz barometryczny. Tym razem nie pominięto tej funkcjonalności i w najnowszym produkcie marki Garmin – zegarku 935 znajdziecie ten czujnik. Garmin Forerunner 935 posiada również termometr i żyroskop, a także czas pracy tego urządzenia jest znacząco dłuższy od zegarka 735XT. Z powodu powyższych czujników największe zmiany w funkcjonalności pomiędzy zegarkami pojawiły się w tzw. funkcjach dla zajęć na świeżym powietrzu – tak poniższe parametry nazywa Garmin.

 

Garmin Forerunner 935 oferuje: profil wysokości, wskaźnik trendu barometrycznego, profil wysokości trasy, wskaźnik trendu barometru, ostrzeżenie przed burzą, automatyczne przełączanie między biegiem i wspinaczką, prędkość pionową, całkowity wznios/spadek i podwójną siatkę współrzędnych – z kolei tych funkcji nie posiada zegarek 735XT.

 

Jaka jest różnica czasu pracy pomiędzy bateriami Garmin Forerunner 935 a Forerunner 735XT?

 

Garmin Forerunner 935 oferuje zdecydowanie dłuższe działanie na w pełni naładowanej baterii i ta przewaga jest wręcz powalająca. Najnowszy zegarek Garmin zapewnia działanie do:

 • 24 godzin w trybie GPS bez optycznego pomiaru tętna;
 • do 2 tygodni w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności, powiadomieniami z telefonu i optycznym pomiarem tętna;
 • do 60 godzin w trybie UltraTrac.

Natomiast Forerunner 735XT:

 • 14 godzin w trybie GPS;
 • 11 dni w trybie oszczędnym;
 • do 24 godzin w trybie UltraTrac.

Co z wagą obu zegarków? Garmin Forerunner 735XT jest lżejszym zegarkiem od modelu 935 aż o 8,8 grama (49 g – 935, 40,2 g – 735XT). Co prawda, oba są naprawdę lekkie, a w trakcie treningu 735XT nie jest praktycznie wyczuwalny na nadgarstku i różnica jest bardziej subtelna niż znacząca.

 

W nowych zegarkach Garmin na stałe zagościła już opcja błyskawicznej zmiany pasków – QuickFit. Od sportowego silikonowego przez klasyczny skórzany, aż po wykonaną z metalu najwyższej jakości bransoletę — możemy z łatwością zmieniać paski, aby zegarek pasował na każdą okazję.

 

Garmin Forerunner 735XT

 

Warto zaznaczyć, że kilka dni temu (początek kwietnia) w ofercie Garmin pojawił się Running Dynamics Pod czyli czujnik dynamiki biegu. Garmin Forerunner 935 otrzymał od razu możliwość współpracy z tym urządzeniem, a Forerunner 735XT „awansem”. Pełna lista zgodnych zegarków z czujnikiem znajduje się na stronie Garmin’a. Co daje zakup tego małego gadżetu? Czujnik dynamiki biegu ma wbudowany akcelerometr, który mierzy ruch tułowia w celu obliczania 6 parametrów biegu:

 • Rytm – liczba kroków na minutę;
 • Bilans czasu kontaktu z podłożem – wyświetla czas kontaktu lewej/prawej nogi z podłożem podczas biegu. Wartość jest mierzona w procentach;
 • Długość kroku mierzona od jednego zetknięcia nogi z podłożem do następnego;
 • Odchylenie pionowe oznacza wysokość odbicia podczas biegu;
 • Odchylenie do długości to stosunek wartości odchylenia pionowego do długości kroku;
 • Czas kontaktu z podłożem to czas, przez jaki stopa ma kontakt z powierzchnią ziemi podczas biegu.

 

Garmin Forerunner 935 został mocniej doposażony i oferuje większe możliwości analizy treningu niż starszy model Forerunner 735XT. Jeśli korzystasz z któregoś zegarka i chcesz podzielić się opinią na temat jego użytkowania – zostaw poniżej komentarz – za wszystkie z góry dziękujemy!

 

 

Opracowano na podstawie informacji prasowych / zdjęcia są własnością marki Garmin

 

6 odpowiedzi na “Garmin Forerunner 935 czy Forerunner 735XT. Zobacz różnice”

 1. Mateus. pisze:

  W Garminie to robi się problem bo nie wiadomo cos wybrać. Jest tyle zegarków, że masakra. Jak juz cos sie wybierze, to pojawia się cos nowego, bardziej zaawansowanego. Mimo wszystko zegarki warte uwagi. Jeden z liderów na rynku.

 2. Bolejak pisze:

  Co to za lider który nie jest w stanie zagwarantować czasu pracy w trybie GPS? 🙂 Do 24 godzin z GPS a w praktyce 15 godzin – śmiech na sali. Nie tego oczekuje po zegarku za 2000 zł. Lepiej w ciemno kupic Suunto !

 3. peter_bydzia pisze:

  FR 935 „wszystkomający”, duże możliwości personalizacji. Prosty sposób synchronizacji danych. Jedyna wada – błąd w oprogramowaniu (nie wyświetlają się notyfikacje z telefonu, brak możliwości sterowania muzyką – problem podobno dotyczy Androida Nougat, oczywiście temat wiele razy zgłaszany do Garmina i jak zwykle olany). Faktycznie cena lekko z kosmosu, powinien kosztować ok.1500 ale i tak jestem zadowolony.

  • Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Ale coś w ogóle mówią w serwisie Garmina? Jakie mają uzasadnienie błędów w synchronizacji?

 4. Damian pisze:

  Czy Fenix 735 ma opcje wrzucenia tracka na zegarek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Wahania masy ciała a cellulit, nadmiar skóry i rozstępy. Jak z nimi walczyć?

W czasie całego życia nasza waga mniej lub bardziej się zmienia. Czasem chudniemy, by za chwilę znów przytyć. Takie zachowanie organizmu może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. problemami zdrowotnymi czy stresem. Inaczej ma się sprawa, jeśli wahania wagi są efektem świadomej decyzji i pracy – na przykład poprzez regularne treningi biegowo-siłowe. Ważne, by w tych dążeniach nie stracić kontroli nad prawidłową masą ciała, a krępujące problemy skórne trzymać z daleka. Jak tego wszystkiego dokonać? (więcej…)