Garmin Forerunner 735XT z pomiarem tętna na nadgarstku

polecane

Garmin Forerunner 735XT z pomiarem tętna na nadgarstku

Kamil Nowak
13 maja, 2016
Aktualności

Nowy Garmin Forerunner 735XT z pomiarem tętna na nadgarstku Elevate ma fabrycznie zainstalowaną aplikację Strava Live Suffer Score, która w oparciu o pomiar tętna określa intensywność treningu. Jest lekki i ma wygodny silikonowy pasek. Co jeszcze potrafi Garmin Forerunner 735XT?

Garmin Forerunner 735XT

Niezwykle obszerna recenzja tego zegarka znajduje się tutaj: Garmin Forerunner 735XT

Widać, że Garmin ma tendencję do wprowadzania nowości parami, ponieważ dopiero co pojawiła się informacja o zegarku vivomove, a już informują o nowym zegarku z serii Forerunner (wcześniej taka sama sytuacja miała miejsce przy okazji zapowiedzi vivoactive HRvivofit 3). Jak widać, na rynku elektroniki noszonej sporo się dzieje. Z jednej strony to pozytywna informacja, bo biegacze mają do wyboru coraz to nowsze urządzenia, ale z drugiej strony, sprzętu zaczyna być tyle, że trzeba mieć naprawdę wiele cierpliwości, aby porównywać wszystkie te urządzenia ze sobą i wybrać optymalną dla siebie elektronikę.

Garmin Forerunner 735XT zegarek

Garmin Forerunner 735XT będzie modelem ukierunkowanym na triathlon. Mierzy tętno na nadgarstku, więc uprawianie takich sportów jak bieganie czy jazda na rowerze nie będzie wymagała zakładania dodatkowego paska na klatkę piersiową. Zegarek będzie wodoszczelny (o klasie 5 ATM). 735XT zapamięta aż do 80 godzin danych, które będą dotyczyć naszych aktywności fizycznych, więc nie będziemy zmuszeni zbyt często synchronizować go z Garmin Connect.

Czas działania baterii: do 24 godzin w trybie UltraTrac bez optycznego pomiaru tętna; do 14 godzin w trybie aktywności z GPS i optycznym pomiarem tętna; do 11 dni w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności, powiadomieniami z telefonu i optycznym pomiarem tętna.

Wraz z Forerunner 735XT otrzymujemy 60-dniowy dostęp do konta Strava Premium, dzięki któremu możemy ocenić swój „wskaźnik cierpienia” i wykorzystać go do bardziej wytężonej pracy. Dodatkowo, ten model bez przerwy monitoruje kroki, spalone kalorie oraz jakość snu, a także jest zgodny z rowerowymi urządzeniami Varia.

Forerunner 735XT

Cena za Garmin Forerunner 735XT wynosi 449,99 dolarów. Opcjonalnie będzie można dokupić do zegarka opaski HRM-Run (499,99 dolarów) lub z HRM-Tri i HRM-Swim (599,99 dolarów). W Polsce najprawdopodobniej zegarek będzie w cenie około 1980 zł brutto, a z opaskami nawet 2640 zł.

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na garmin.com

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Gregor 30 pisze:

  Kolejnego zegarka juz nie przeżyję. Mam ich zdecydowanie za dużo. Chociaż ten, wygląda ciekawie, ale cena wysoka. Może nie jest tak wysoka jak w modelach suunto, no ale jest spora.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Szczęściarz. A mi ciągle jest mało nowej elektroniki, szczególnie zegarków GPS i smartwatchy 😉

 2. cichy pisze:

  widziałem już w na facebooku garmina jego zdjęcia – piękny model.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Zgadza się. Jest naprawdę ciekawy. Pojawiło się już dość sporo materiałów o Garmin Forerunner 735XT – wideo na YT i zdjęć.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty trailowe ułatwią bieg w trudnym terenie. Czy warto je kupić?

Buty trailowe ułatwią bieganie w trudnym terenie dzięki swojej nietypowej budowie. Jeśli chcemy wykonać bezpieczny trening na piaszczystym, kamienistym, błotnistym i najeżonym wystającymi korzeniami podłożu, warto pomyśleć o wyborze specjalnych butów terenowych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego obuwia? Ale co najważniejsze, czy warto kupić buty trailowe? (więcej…)