Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55. Czy (początkujący) biegacz będzie zadowolony?

polecane

Garmin Forerunner 55. Czy (początkujący) biegacz będzie zadowolony?

Edward Królikowski
4 czerwca, 2021
Aktualności

Garmin Forerunner 55 to łatwy w obsłudze smartwatch. Sprawdzi się on u biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania, a zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Forerunner 55 oferuje szczegółowe dane dotyczące biegu, codzienne sugestie treningowe, dodatkowe wbudowane aplikacje sportowe i inne przydatne funkcje.

Garmin Forerunner 55

Smartwatch Garmin Forerunner 55 oferuje biegaczom narzędzia, dzięki którym mogą przenieść swój trening na wyższy poziom. PacePro to wskazówki, które pomagają biegaczom dostosować strategię do wybranej trasy i dystansu. Sportowcy mogą sprawdzić bezpośrednio na nadgarstku szacowany czas ukończenia biegu na podstawie wskazanego wcześniej dystansu. Alerty kadencji (rytmu biegu) informują biegaczy o wyjściu poza docelowy zakres kadencji, pomagając im poprawić swoją biegową formę. Dla tych, którzy chcą zmieniać swoją treningową rutynę, zegarek Forerunner 55 oferuje kilka wbudowanych profili aktywności, w tym bieg na bieżni lub bieg wirtualny, pływanie w basenie, pilates, trening HIIT i inne dyscypliny. Po zakończeniu treningu, wbudowany wskaźnik czasu regeneracji informuje sportowców, jak długo powinni odpoczywać przed kolejnym dużym wysiłkiem.

Garmin Forerunner 55

Zegarek Garmin Forerunner 55 jest przeznaczony do noszenia 24/7 i jest wyposażony w szeroką gamę funkcji zdrowotnych oraz związanych z poprawą samopoczucia, takich jak Garmin Firstbeat Analytics. Sportowcy mogą śledzić swój poziom stresu i ustawiać przypomnienia o relaksie, aby wykonywać krótkie ćwiczenia oddechowe, korzystać z Body Battery do monitorowania poziomu energii, aby znaleźć najkorzystniejsze pory na aktywność i odpoczynek, a także uzyskać wgląd w to, kiedy i jak w ciągu dnia zdobywają tzw. minuty intensywnej aktywności. Ponadto kobiety mogą śledzić swój cykl menstruacyjny lub ciążę, rejestrować objawy i otrzymywać informacje dotyczące m. in. ćwiczeń oraz odżywiania za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect.

Garmin Forerunner 55

Forerunner 55 zawiera popularne funkcje łączności, które pomagają sportowcom pozostać w kontakcie ze światem. Bezpośrednio z nadgarstka użytkownicy mogą m.in. odbierać wiadomości tekstowe, przeglądać aktualizacje w mediach społecznościowych i wiadomości e-mail. Wbudowane funkcje pomocy i wykrywania zdarzeń umożliwiają użytkownikom ręczne lub automatyczne wysyłanie wiadomości z informacją o ich lokalizacji w czasie rzeczywistym do wybranych kontaktów. Smartwatch Garmin Forerunner 55 może także automatycznie przesyłać aktywności do serwisu Garmin Connect i umożliwiać sportowcom pobieranie niestandardowych tarcz zegarka, pól danych i aplikacji ze sklepu Connect IQ Store.

Garmin Forerunner 55

Z zegarkiem Forerunner 55 możesz dłużej biegać i ćwiczyć bez konieczności częstego ładowania. Urządzenie zapewnia do 2 tygodni pracy na baterii w trybie smartwatcha i do 20 godzin w trybie GPS. Jaka jest cena? Garmin Forerunner 55 jest dostępny w kolorze czarnym, białym lub aqua, a jego sugerowana cena detaliczna to 199,99 €, czyli ok. 950 złotych brutto.

Zegarek pomaga biegaczom na każdym poziomie zaawansowania osiągać cele treningowe:

  • Wbudowany GPS śledzi tempo, trasę i dystans pokonywany przez zawodnika,
  • Optyczny pomiar tętna z nadgarstka mierzy dane przez całą dobę,
  • Całodobowe monitorowanie aktywności pozwala liczyć m. in. kroki, kalorie i ilość snu,
  • Codzienne sugestie treningowe pozwalają pozbyć się wątpliwości dotyczących treningu, oferując spersonalizowane wskazówki, dostosowane do historii treningów, poziomu sprawności fizycznej i statusu czasu regeneracji biegacza,
  • Plany treningowe Garmin Coach oferują wyświetlane na ekranie wskazówki od trenerów-ekspertów oraz darmowe plany treningowe przygotowujące do biegu na 5 km, 10 km i półmaratonu, które można dostosować do celów biegacza,
  • Funkcje bezpieczeństwa umożliwiają biegaczom wysyłanie wiadomości o swojej lokalizacji do rodziny i przyjaciół.

Źródło: oprac. na podstawie informacji prasowej; fot. Garmin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dbać o buty sportowe? [PORADNIK]

Jak dbać o buty sportowe (do biegania)? Co robić, aby zabezpieczyć ich powierzchnię przed wilgocią i przywieraniem brudu? O dbaniu, pielęgnacji, impregnacji, które przedłużają życie naszego obuwia treningowego będzie dzisiejszy poradnik. (więcej…)