MakeUp

bieganieuskrzydla.pl

Garmin fenix 5 czy fenix 3 HR? Zobacz różnice

Styczeń 21, 2017

Garmin fenix 5 czy Garmin fenix 3 HR? Przygotowaliśmy dla Was materiał, w którym znajdują się informacje o różnicach pomiędzy najnowszym zegarkiem Garmin fenix 5, a nieco starszym fenix 3 HR. Tak więc, czym różnią się te modele? 

 

Garmin fenix 5

 

Niedawno opublikowaliśmy informację o tym, że Garmin wprowadzi jeszcze w tym roku nową serię zegarków o oznaczeniu Garmin fenix 5. Modele te różnią się między sobą nie tylko wzornictwem, ale przede wszystkim rozmiarem. Tym samym, w ramach jednej serii zegarków będziemy mogli wybierać różne wielkości modeli, co ułatwi dobór odpowiedniego rozmiaru do nadgarstka. Fanów modelu Garmin fenix 3 nie trzeba długo szukać, bo seria na stałe zagościła w sercach biegaczy – zegarki są cenione i bardzo popularne. Można je zobaczyć u wielu osób aktywnie spędzających czas. Tak więc, czym w głównej mierze będzie różnić się model Garmin fenix 5 od Garmin fenix 3 HR?

Garmin fenix 5 a fenix 3 HR

 

Zatrzaskowy system QuickFit w Garmin fenix 5

 

Pierwszą różnicą w funkcjonalności zegarków jest system QuickFit, który pozwala na błyskawiczną wymianę pasków. QuickFit jest to zatrzaskowy system ułatwiający zamianę pasków, więc już nie będziemy potrzebować żadnych dodatkowych narzędzi. W starszym modelu Garmin fenix 3 HR wymagany był specjalny zestaw narzędzi do usuwania szpilek pasków, a cała procedura trwała kilka minut. Za sprawą nowego, zatrzaskowego rozwiązania, wymiana paska trwa kilka sekund.

 

Garmin fenix 3 HR – zestaw do wymiany pasków

 

Bateria w Garmin fenix 5 zapewnia zdecydowanie dłuższą pracę niż w zegarku fenix 3 HR. Najnowszy zegarek Garmin zapewnia działanie przez:

  •  do 75 godzin w trybie oszczędzania baterii UltraTrac, do 2 tygodni w trybie smartwatch (w zależności od ustawień), do 24 godzin w trybie GPS;

Natomiast Garmin fenix 3 HR:

  • do 40 godzin w trybie UltraTrac, do 2 tygodni w trybie smartwatch (z całodobowym monitorowaniem tętna), do 16 godzin w trybie treningu z GPS;

 

Garmin fenix 5 posiada większą rozdzielczość wyświetlacza – 240 × 240 pikseli. Natomiast fenix 3 HR ma 218 × 218 pikseli. Różne są również rozmiary zegarków, ponieważ fenix 5 jest delikatnie mniejszy (47.0 x 47.0 x 15.5 mm), a fenix 3 HR ma 51,5 × 51,5 × 16,0 mm.

 

Kolejną różnicą pomiędzy Garmin fenix 5 a fenix 3 HR jest żyroskop. Garmin fenix 5 został wyposażony w 3-osiowy kompas z żyroskopem. Jest to bardzo przydatny dodatek w terenie, głównie dla biegaczy długodystansowych, ponieważ wspomaga działanie UltraTrac –  specjalnego trybu umożliwiającego znaczne wydłużenie czasu śledzenia aktywności, nawet do 100 godzin.

 

Ostatnią różnicą jest cena. Garmin fenix 3 HR można kupić już od około 1999 zł brutto – taką cenę znaleźliśmy w sklepie internetowym dystrybutora marki, a Garmin fenix 5 to aktualnie wydatek powyżej 2600 zł.

 

Więcej informacji o całej serii zegarków tutaj: Garmin fenix 5S, 5 i 5X, więcej newsów o firmie: Garmin.

 

Informacja opracowana na podstawie materiałów prasowych / zdjęcia są własnością marki Garmin 

 

2 odpowiedzi na “Garmin fenix 5 czy fenix 3 HR? Zobacz różnice”

  1. ArtudiTu napisał(a):

    Jak będzie tańszy fenix 3 to może się skuszę. Powinny być promocje jak pojawi sie 5-tka na rynku

  2. Karol napisał(a):

    Fenixa 3 hr kupiłem na Amazonie za 1570 zł. Obecnie różnica w cenie obu modeli to 1100 zł, więc nie warto zmieniać sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Pierwszy zegarek z GPS. Na co zwracać uwagę?

Zegarek z GPS, to krok w stronę lepszej analizy treningu. Zegarek z GPS pomoże nam praktycznie w każdej sytuacji poprzez precyzyjne określanie przebytego dystansu, prędkości, tętna, a kończąc na wyznaczeniu wielu innych parametrów, jak np. ilości spalonych kalorii, temperatury otoczenia czy wysokość n.p.m. Jak odnaleźć się w tych wszystkich funkcjach i wybrać zegarek, który dla nas będzie najlepszy?  (więcej…)