Garmin fenix 5 czy fenix 3 HR? Zobacz różnice

polecane

Garmin fenix 5 czy fenix 3 HR? Zobacz różnice

Kamil Nowak
21 stycznia, 2017
Aktualności

Garmin fenix 5 czy Garmin fenix 3 HR? Przygotowaliśmy dla Was materiał, w którym znajdują się informacje o różnicach pomiędzy najnowszym zegarkiem Garmin fenix 5, a nieco starszym fenix 3 HR. Tak więc, czym różnią się te modele? 

Garmin fenix 5

Niedawno opublikowaliśmy informację o tym, że Garmin wprowadzi jeszcze w tym roku nową serię zegarków o oznaczeniu Garmin fenix 5. Modele te różnią się między sobą nie tylko wzornictwem, ale przede wszystkim rozmiarem. Tym samym, w ramach jednej serii zegarków będziemy mogli wybierać różne wielkości modeli, co ułatwi dobór odpowiedniego rozmiaru do nadgarstka. Fanów modelu Garmin fenix 3 nie trzeba długo szukać, bo seria na stałe zagościła w sercach biegaczy – zegarki są cenione i bardzo popularne. Można je zobaczyć u wielu osób aktywnie spędzających czas. Tak więc, czym w głównej mierze będzie różnić się model Garmin fenix 5 od Garmin fenix 3 HR?

Garmin fenix 5 a fenix 3 HR

Zatrzaskowy system QuickFit w Garmin fenix 5

Pierwszą różnicą w funkcjonalności zegarków jest system QuickFit, który pozwala na błyskawiczną wymianę pasków. QuickFit jest to zatrzaskowy system ułatwiający zamianę pasków, więc już nie będziemy potrzebować żadnych dodatkowych narzędzi. W starszym modelu Garmin fenix 3 HR wymagany był specjalny zestaw narzędzi do usuwania szpilek pasków, a cała procedura trwała kilka minut. Za sprawą nowego, zatrzaskowego rozwiązania, wymiana paska trwa kilka sekund.

Garmin fenix 3 HR – zestaw do wymiany pasków

Bateria w Garmin fenix 5 zapewnia zdecydowanie dłuższą pracę niż w zegarku fenix 3 HR. Najnowszy zegarek Garmin zapewnia działanie przez:

 •  do 75 godzin w trybie oszczędzania baterii UltraTrac, do 2 tygodni w trybie smartwatch (w zależności od ustawień), do 24 godzin w trybie GPS;

Natomiast Garmin fenix 3 HR:

 • do 40 godzin w trybie UltraTrac, do 2 tygodni w trybie smartwatch (z całodobowym monitorowaniem tętna), do 16 godzin w trybie treningu z GPS;

Garmin fenix 5 posiada większą rozdzielczość wyświetlacza – 240 × 240 pikseli. Natomiast fenix 3 HR ma 218 × 218 pikseli. Różne są również rozmiary zegarków, ponieważ fenix 5 jest delikatnie mniejszy (47.0 x 47.0 x 15.5 mm), a fenix 3 HR ma 51,5 × 51,5 × 16,0 mm.

Kolejną różnicą pomiędzy Garmin fenix 5 a fenix 3 HR jest żyroskop. Garmin fenix 5 został wyposażony w 3-osiowy kompas z żyroskopem. Jest to bardzo przydatny dodatek w terenie, głównie dla biegaczy długodystansowych, ponieważ wspomaga działanie UltraTrac –  specjalnego trybu umożliwiającego znaczne wydłużenie czasu śledzenia aktywności, nawet do 100 godzin.

Ostatnią różnicą jest cena. Garmin fenix 3 HR można kupić już od około 1999 zł brutto – taką cenę znaleźliśmy w sklepie internetowym dystrybutora marki, a Garmin fenix 5 to aktualnie wydatek powyżej 2600 zł.

Więcej informacji o całej serii zegarków tutaj: Garmin fenix 5S, 5 i 5X, więcej newsów o firmie: Garmin.

Informacja opracowana na podstawie materiałów prasowych / zdjęcia są własnością marki Garmin 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. ArtudiTu pisze:

  Jak będzie tańszy fenix 3 to może się skuszę. Powinny być promocje jak pojawi sie 5-tka na rynku

 2. Karol pisze:

  Fenixa 3 hr kupiłem na Amazonie za 1570 zł. Obecnie różnica w cenie obu modeli to 1100 zł, więc nie warto zmieniać sprzętu.

 3. Rafal pisze:

  Paski z systemu Quick Fit wg strony producenta pasują również do Fenixa 3 HR. To dobra wiadomość, bo jedyna rzecz jakiej mi brakowało to szybka wymiana paska z silikonowego na skórzany. Na pewno zakupię dwa nowe paski z tym systemem do 3HR. Sprawdzę tylko czy na pewno pasują.

 4. Zawiedziony pisze:

  Co za porazka! To ma byc porownanie? Szkoda ze nie napisaliscie ze kolor opakowania jest inny. Cena? Naprawde? Szok ze inna nic F3…

  1. Ehhhh pisze:

   Popieram !

 5. Sebastian pisze:

  Witam, czy ktoś z Państwa orientuje się jak włączyć ?Ultra track w w fenix 5? w tej chwili wytrzymuje mi max 6 godzin na w pełni naładowanej baterii..

 6. dry pisze:

  Szkoda, że Wi-Fi w F5 jest tylko wersji Sapphire. W F3 jest w każdej wersji.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

Półmaraton to wymagający dystans, ale nie tak męczący jak maraton. Jednak, gdy podchodzisz ambitnie do biegu i chcesz wypracować dobry czas, należy solidnie przygotować się do tego startu. Jak ćwiczyć do półmaratonu i na co zwracać uwagę? Na to pytanie odpowiedzieli doświadczeni biegacze.  (więcej…)