Garmin Enduro opinie
Garmin Enduro: czas pracy GPS do 300 godzin! Co jeszcze wiadomo o tym zegarku?

polecane

Garmin Enduro: czas pracy GPS do 300 godzin! Co jeszcze wiadomo o tym zegarku?

Redakcja
16 lutego, 2021
Aktualności

W dniu 16 lutego 2021 roku zaprezentowano najnowszy zegarek Garmin Enduro – ultrawydajny smartwatch GPS z personalizowanymi profilami zarządzania energią oraz soczewką Power Glass, która wykorzystuje promienie słoneczne do wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu aż do 65 dni. Co już wiadomo o tym urządzeniu? Jaka będzie jego cena?

Garmin Enduro opinie

Smartwatch Garmin Enduro wprowadza nowe funkcje ukierunkowane na bieganie w terenie, które umożliwiają jeszcze lepsze monitorowanie wydajności oraz optymalne rozplanowanie wysiłku i cyklu treningowego.

Garmin Enduro Polar Grit X Pro

Recenzja zegarka jest już opublikowana na naszym profilu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=IydADcnFNW8

Stworzony z myślą o sportach wytrzymałościowych, lekki i solidny smartwatch Garmin Enduro ma nowy, nylonowy pasek UltraFit oraz opcjonalny tytanowy bezel z powłoką DLC. Personalizowane ustawienia pozwalają sportowcom dostosować funkcje tak, aby osiągnąć najdłuższy dotychczas czas pracy baterii w zegarkach Garmin – wynosi ona do 65 dni w trybie smartwatcha z ładowaniem solarnym, do 80 godzin w trybie GPS i do 1 roku w trybie oszczędzania baterii.

Garmin Enduro opinie test

Tryby zarządzania baterią:

✅Tryb zegarka: do 50 dni / 65 dni w trybie ładowania energią słoneczną,
✅Tryb oszczędzania baterii zegarka: do 130 dni / 1 roku przy ładowaniu energią słoneczną,
✅Tryb GPS: do 70 godzin / 80 godzin przy ładowaniu energią słoneczną,
✅Maksymalny czas pracy baterii w trybie GPS: do 200 godzin / 300 godzin przy ładowaniu energią słoneczną,
✅Aktywność GPS wycieczki: do 65 dni / 95 dni przy ładowaniu energią słoneczną.

Garmin Enduro test

Garmin Enduro ma kilka nowych narzędzi treningowych, które przydadzą się podczas wysiłku w wymagającym terenie. Tradycyjne funkcje znane z multisportowych zegarków zostały przystosowane do charakterystyki treningu wytrzymałościowego:

✅ Pułap tlenowy dostosowany do biegów trailowych: kontroluj poziom sprawności sercowo-naczyniowej z nowym parametrem, który automatycznie dostosowuje wartość pułapu tleonowego w zależności od warunków na szlaku. Wartość parametru dostosowywana jest również do temperatury oraz stopnia aklimatyzacji wysokościowej;
✅ Udoskonalona funkcja ClimbPro: korzystaj z informacji o podbiegach w czasie rzeczywistym, sprawdzając jego nachylenie, długość i wzrost wysokości. Rozbudowana funkcjonalność ClimbPro dostarcza także informacji o sposobie pokonywania zbiegu lub zjazdu;
✅ Licznik czasu odpoczynku: wybierz aktywność Ultrarun i kontroluj czas spędzony w punktach żywieniowych;
✅ Kolarstwo górskie: śledź szczegóły każdej jazdy MTB za pomocą funkcji Grit & Flow, która mierzy czas oraz ocenia poziom trudności trasy i efektywność przejazdu, prezentując wynik do pobicia podczas następnej próby;
✅ Regeneracja: zachowanie odpowiedniego czasu odpoczynku jest kluczowe do poprawy swoich wyników. Na podstawie pomiarów zdrowia, snu i obciążenia treningowego, wbudowana funkcja czasu regeneracji podpowie, jak długo należy odpoczywać przed następną wymagającą sesją treningową;
✅ Sugestie treningowe: wygodne wskazówki oparte o dane stanu wytrenowania i aktualnego obciążenia treningowego ułatwiają pracę nad poprawą kondycji.

Garmin Enduro test

Innowacyjne funkcje zdrowotne w Garmin Enduro to m.in. nadgarstkowy pomiar tętna, czujnik Pulse Ox3, który umożliwia oszacowanie aklimatyzacji wysokościowej oraz zaawansowane monitorowanie snu. Dodatkowo, wygodna funkcja Body Battery, umożliwia oszacowanie rezerw energii, co pomaga optymalnie zaplanować treningi i czas odpoczynku.

Funkcje nawigacyjne w Garmin Enduro zostały oparte o łączność z wieloma systemami nawigacji satelitarnej, co umożliwia dokładne śledzenie pozycji w warunkach, w których dane z GPS nie wystarczą. Dodatkowo zegarek ma wbudowane czujniki ABC – wysokościomierz, barometr i 3-osiowy kompas elektroniczny, które ułatwiają orientację w terenie.

Garmin Enduro opinie

Po sparowaniu z komunikatorem satelitarnym Garmin inReach Mini użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe bezpośrednio z zegarka oraz na bieżąco udostępniać swoją lokalizację, nawet podczas startów i treningów w miejscach, które są poza zasięgiem sieci komórkowej. InReach Mini jest lekki, kompaktowy i można go łatwo przypiąć do plecaka lub kamizelki. Oprócz dwukierunkowego przesyłania wiadomości tekstowych i udostępniania lokalizacji, inReach Mini umożliwia nadanie interaktywnego sygnału SOS. Po aktywacji SOS, koordynator akcji ratunkowej może śledzić lokalizację urządzenia, powiadomić służby ratownicze w okolicy i koordynować koordynować przekazywanie informacji do wybranych kontaktów alarmowych do momentu zakończenia akcji.

Jak jest cena? Garmin Enduro dostępny jest w dwóch wariantach w cenach od 799.99€ do 899.99€, czyli w okolicach od 3600 zł do około 4100 zł.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; Garmin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. MrBoot pisze:

  Zegarek ciekawy, ale brak możliwości wgrania map w moim przypadku go dyskwalifikuje.

 2. MrBoot pisze:

  Uzupełniając jeszcze mój komentarz. Uważam, że zegarek, który głównie został stworzony do biegów terenowych powinien mieć funkcję wgrywania map. Jest to szczególnie pomocna funkcja, ponieważ można dosyć łatwo się zgubić, np. zbaczając w lesie ze szlaku i zrobić wiele (nie)potrzebnych kilometrów zanim się człowiek zorientuje, że nikogo nie wyprzedza lub – bardziej prawdopodobne w moim przypadku – nikt go nie wyprzedza. Szczególnie, że nie jest to zegarek za parę stówek, a Fenixy, czy Forerunnery, które są od Enduro tańsze taką opcję posiadają.

 3. Tymek7 pisze:

  Odgrzewany kotlet z modelu Garmin Fenix 6. Nowości co trzy miesiące muszą być, ale czemu w takich cenach.

 4. Matka pisze:

  Wolę Polara

  1. Rafal pisze:

   Polar to jednak trochę niższa liga niż Garmin

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty 361º Nocti-Lite – recenzja nowej marki

Buty 361º Nocti-Lite kuszą ciekawym wyglądem, intrygują kolorystyką i wnoszą powiew świeżości na rynek butów dla biegaczy dostępnych w Polsce. Jako jedni z pierwszych w kraju, mogliśmy przetestować specjalnie dla Was dwa modele butów firmy 361º Degrees.  (więcej…)