Fundacja Maraton Warszawski wita New Balance
Nowy Jork, Londyn… Warszawa. Fundacja „Maraton Warszawski” wita New Balance!

polecane

Nowy Jork, Londyn… Warszawa. Fundacja „Maraton Warszawski” wita New Balance!

Kamil Nowak
22 stycznia, 2019
Biegi

„Witamy w Warszawie” – tym hasłem Fundacja „Maraton Warszawski” zainaugurowała strategiczną współpracę z nowym partnerem technicznym – amerykańską marką New Balance. Umowę podpisano na cztery lata. Firma jest partnerem najbardziej uznanych maratonów na świecie – w Nowym Jorku, Londynie i Rotterdamie. Zawarte porozumienie zakłada podjęcie szeregu działań, które mają dać nowy impuls bieganiu i umocnić Warszawę na pozycji biegowej stolicy regionu.

Fundacja Maraton Warszawski wita New Balance

Fundacja „Maraton Warszawski”  i New Balance chcą, aby ich współpraca przyczyniła się do wykonania kolejnego kroku w kierunku rozwoju biegania i ciągłego podnoszenia poziomu organizowanych w stolicy imprez.

Mam poczucie, że finalizacja kilkumiesięcznych rozmów o współpracy z marką New Balance to początek czegoś nowego, nie tylko dla Maratonu Warszawskiego, ale i dla biegania w Warszawie i w Polsce w ogóle. Mówię o tym dlatego, gdyż okazało się że łączy nas bardzo podobne postrzeganie potrzeb polskiego rynku jak i wyzwań stojących przed dostarczycielami produktów i usług. Przed nami potrzeba wykreowania drugiego boomu na bieganie i zarówno ludzie stojący za brandem NB, jak i zespół FMW bardzo chcą do tej nowej rewolucji doprowadzić. Przed nami wiele lat współpracy, na której skorzysta cała biegowa branża w Polsce. I to jest chyba najlepsza wiadomość – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji.

Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy rozpoczęcia współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski”, organizatorem m.in. maratonu z 40-letnią tradycją – powiedział Wojciech Majkut, prezes firmy Tarmax – dystrybutora marki New Balance na terenie Polski. – Historię i wizję naszych marek cechuje niesamowita synergia i miłość do biegania. Liczę na to, że wspólnie wniesiemy nową energię, kreatywność i pasję do wydarzeń organizowanych przez Fundację  – dodał Majkut.

Fundacja Maraton Warszawski z New Balance

Nowy sponsor zadba też o dostarczenie potrzebnego sprzętu sportowego oraz produkcję oficjalnych koszulek wydarzeń organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. New Balance jest partnerem najbardziej uznanych maratonów na świecie – w Nowym Jorku, Londynie czy Rotterdamie przez co marka doskonale rozumie idee promowania biegania. Pierwszą imprezą, w którą zaangażowany będzie nowy partner Fundacji to 14. Półmaraton Warszawski. Tegoroczna edycja odbędzie się 31 marca i będzie jej towarzyszyć misja – zebranie 1 000 000 złotych na cele charytatywne w ramach akcji #BiegamDobrze.

O Fundacji
Fundacja „Maraton Warszawski” odpowiedzialna jest za organizację Półmaratonu oraz Maratonu Warszawskiego – wydarzeń w kraju, które w pełni zasługują na wyróżnienie w kalendarzu biegów miejskich na naszym kontynencie. W dużej mierze jest to zasługa świetnej współpracy pomiędzy organizatorami biegu, a wszystkimi sponsorami.

O New Balance
Firma jest jednym z największych światowych producentów obuwia, odzieży oraz akcesoriów sportowych. Marka powstała w 1906 roku w Bostonie. Od samych początków nadrzędnym wyzwaniem i celem marki było stworzenie butów idealnie dopasowanych do stopy, czego efektem jest oferowanie swoim klientom różnorodności w profilach oraz szerokości produkowanych butów biegowych. Za rozwój marki New Balance w Polsce odpowiada firma Tarmax.

Źródło: informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Kalwa pisze:

  Bla-bla-bla… Co za marketingowe bzdury, aż zbiera się na womit!

 2. Wojtek pisze:

  to wreszcie partnerem Maratonu Warszawskiego jest Firma New Balance czy firma Tarmax która jest dystrybutorem marki New Balance w Polsce ???
  _________________________________
  Jest to o tyle WAŻNE,
  ponieważ rzeczywiście New Balance ma to świetna amerykańska firma, która ma ogromną ofertę butów dla biegaczy wszystkich typów.
  New Balance wyróżnia się na przykład tym na tle innych najsłynniejszych marek butów dla biegaczy (adidas, nike itd) że oferuje biegaczom możliwość dopasowania buta do szerokości stopy: 6 rozmiarów od 2a do 6e
  Niestety na rynku polskim tak jak w bangladeszu Firma Tarmax oferuje znikomy ułamek tej oferty … przecież wiadomo amerykanie mogą mieć różna stopy np. czarne stopy, bose stopy itp ale polacy już nie … przecierz mają jednakowe …. 🙂
  Zatem jeśli rola firmy tatmax będzie tak jak jej oferta to obawiam się że nic wielkiego z tego szumu nie będzie …. oczywiście co innego jak to będzie na prawdę firma New Balance … hehe 🙂

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jedzenie w trakcie treningu. Co można zjeść?

Jedzenie w trakcie treningu jest nam potrzebne, aby biec dalej, tak szybko, jak jesteśmy w stanie. Jedzenie jest dla człowieka tym samym, co paliwo dla samochodu. Jeśli nie tankujemy, nie pojedziemy. W artykule przedstawimy kilka odpowiednich przekąsek ładujących nasze biegowe akumulatory. Co można jeść w trakcie biegu? Które przekąski są dedykowane biegaczom? (więcej…)