lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Polar M430 czy Garmin 45

Witam. Chciałem zasięgnąć porady. Zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych dwóch modeli Polar m430 lub Garmin 45. Chodzi o bieganie głównie. 3 razy w tygodniu 5-10 km póki co. Ogólnie zawsze podobał mi się Polar ale to jednak już trochę czasu minęło od jego premiery. Garmina nigdy nie używałem wcześniej. Liczę o wsparcie.

Kamil Nowak and bekele have reacted to this post.
Kamil Nowakbekele

Cześć. Jeśli piszesz tylko o bieganiu, to oba zegarki spiszą się tak samo. Ciężko tutaj rozpisywać się, czy tworzyć długą odpowiedź na Twoje pytanie. Polar M430 miałem przez wiele lat. Świetny zegarek. Dopracowany. Niczego Ci nie zabranie. Nie ma znaczenia, że premiera tego modelu była jakiś czas temu. Jeśli jesteś poczatkującym sportowcem i chcesz mieć zegarek na 2-3 lata, to śmiało. Jak będą dalsze pytania, napisz.

Cytat z AdamMstR data Listopad 8, 2020, 2:49 pm

Witam. Chciałem zasięgnąć porady. Zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych dwóch modeli Polar m430 lub Garmin 45. Chodzi o bieganie głównie. 3 razy w tygodniu 5-10 km póki co. Ogólnie zawsze podobał mi się Polar ale to jednak już trochę czasu minęło od jego premiery. Garmina nigdy nie używałem wcześniej. Liczę o wsparcie.

Garmin Forerunner 45 ma dostęp do planów treningowych Garmin Coach, więc jako początkujący biegacz będziesz mógł wybrać jednego z trzech zaufanych trenerów, którzy przygotowali dla takich jak Ty plany treningowe. Olimpijczyk i autor bestselleru Jeff Galloway, fizjolog i trener biegowy online Greg McMillan oraz fizjoterapeutka i ekspert w dziedzinie biegania Amy Parkerson-Mitchell - wystarczy się zalogować, podać kilka szczegółów i trenować 🙂 Największe różnice pomiędzy Polar M430 to, że Garmin 45 ma pomiar stretu, monitor energii Body Batter, śledzi kondycję, ma powiadomienia z telefonu, można instalować niestandardowe tarcze na zegarku i pobierać je z Garmin Connect Iq Store. POLECAM.

Cytat z Kamil Nowak data Listopad 9, 2020, 3:19 pm

Cześć. Jeśli piszesz tylko o bieganiu, to oba zegarki spiszą się tak samo. Ciężko tutaj rozpisywać się, czy tworzyć długą odpowiedź na Twoje pytanie. Polar M430 miałem przez wiele lat. Świetny zegarek. Dopracowany. Niczego Ci nie zabranie. Nie ma znaczenia, że premiera tego modelu była jakiś czas temu. Jeśli jesteś poczatkującym sportowcem i chcesz mieć zegarek na 2-3 lata, to śmiało. Jak będą dalsze pytania, napisz.

Nie chcąc dublować tematu napiszę w tym wątku. Padł mi mój polar M400, z którego kilka lat z powodzeniem korzystałem i po przeczytaniu różnych wątków rozważam dwa modele: polar M430 lub Garmin forerunner 45. To co dla mnie najistotniejsze w tym urządzeniu to dokładność pracy GPSu, tzn. podawanie wiarygodnych danych aktualnego tempa biegu (szybkość reagowania na zmiany), przebytego dystansu, szybkość łapania sygnału, nie urywanie go (w M400 z czasem zdarzało się coraz częściej szczególnie w lesie) i czas prwcy na gps-ie. Pomiar tętna jest sprawą drugorzędną. Czy macie jakieś porównanie tych urządzeń w tym zakresie ?