Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Polar Grit X po update 1.3.4

Cześć,

20.01.2021 Polar wypuścił update poprawiający pomiar tętna i nawigację, jak to wygląda w rzeczywistości? Ktoś testował i może napisać czy jest rzeczywiście lepiej?

Cześć. Przy okazji Polar Vantage M2 może sięgnę po zegarek Grit X. Wówczas wykonam porównanie. Będę o Tobie pamiętać. Publikacja będzie pewnie gdzieś za miesiąc.

Od wczoraj posiadam Grita. Nawigacja po osiedlu z zabudową jednorodzinną działała bez zarzutu. W weekend mam zamiar sprawdzić w zalesionym terenie.

Dzisiaj testowałem podczas biegu: Grit na prawej ręce a na lewej M430. Mam wrażenie, że 430 dużo szybciej reagowała na zmiany tętna. Trochę się zawiodłem bo Polar tak zachwala sensor Precision Prime a tu staruszek w 430 sprawował się lepiej. Poza tym przez 99% czasu odczyty były identyczne lub z różnicą 1 uderzenia na minutę.

Zapis gps był niemal identyczny, na 10 km różnica 10m. Nie wiem czy mam być zawiedziony Gritem czy raczej zachwycony tym jak dobrze spisuje się 430.

To na razie 1 bieg i zobaczymy jak będzie po kilku kolejnych.

Cześć. Pomiar tętna w zegarku Polar Grit X jest na bardzo wysokim poziomie. Stwierdzenie, że "wydaje mi się" może nie oddawać rzeczywistości. Wyniki moich niezależnych badań są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/polar-grit-x-pomiar-tetna-test/ Jest naprawdę dobrze 🙂

Widziałem Twoje testy(były jednym z głównych powodów wyboru Grita), czytałem też wiele innych i temat opóźnień w odczycie tętna się przewijał więc nie jest to tylko moje spostrzeżenie. Poza tym nie mam zastrzeżeń do dokładności o ile zegarek jest mocno zapięty. Niestety już po kilku godzinach powoduje to u mnie dyskomfort i podrażnienie skóry pod czujnikiem tętna. Przy normalnym, komfortowym zapięciu niestety odczyt tętna już nie jest dokładny i potrafi pokazywać wyniki z kosmosu. Stałe monitorowanie tętna traci w tym momencie sens bo wyniki nie są wiarygodne. Podczas treningu to nie problem bo na godzinę czy dwie mogę zapiąć mocniej.

Kolejne dwa treningi z Gritem za mną i niestety coraz większe rozczarowanie. Sobota spokoje 7 km na otwartym terenie i podbiegi 7 x 250. Zmiany tętna w Gricie znów miały znaczne opóźnienie w stosunku do M430. Podczas jednostajnego biegu wskazania praktycznie takie same. Dokłądność gps praktycznie taka sama w obu zegarkach.

Dużo ciekawiej było przy 16k wybieganiu po zalesionym terenie (Park Szczodre). Różnica na koniec ok 200m więc teoretycznie bez tragedii. Po przeanalizowaniu zapisu trasy widać że oba zegarki miały miejscami trudności z prawidłowym zapisem (ścinanie zakrętów, przesunięcie śladu w stosunku do rzeczywistej trasy biegu) ale o dziwo Grit miał ich znacznie więcej i w ogólnym rozrachunku to M430 lepiej sobie poradził. W kwestii pomiaru tętna również wygrał M430. Grit miał sporo dziwnych skoków pomimo dokładnie zapiętego paska. Oczywiście standardowo reagował na zmiany wolniej.

Dzisiaj spacer z nawigacją. 4,2 km w zalesionym terenie. Nawigacje dobrze prowadziła przez całą trasę. Czasem pokazywała pozycję nieco obok rzeczywistej ścieżki ale poza tym sprawdziła się bardzo dobrze. Wszystkie zakręty były dobrze sygnalizowane. Wygląda na to, że rzeczywiście Polar poprawił tę funkcję.

Dzięki za relację 🙂