lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Pierwsze tygodnie biegania. Jaki trening?

Cześć, jestem osobą, która chciałaby rozpocząć treningi biegowe. Jak mam do tego podejść? Jak biegać? Na co zwracać uwagę? Jak uchronić się przed kontuzjami?

Kamil Nowak, Krzysztof War and 2 other users have reacted to this post.
Kamil NowakKrzysztof Warnatalia.pasz1adrian-w2

Hej. Na pewno na spokojnie, polecam plan treningowy m.in. ten: https://bieganieuskrzydla.pl/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-biegaczy/ oraz dbanie o dietę. Polecam ten artykuł: https://bieganieuskrzydla.pl/11-cennych-uwag-dietetyka-o-diecie-biegacza/ Jeśli masz jakieś jeszcze pytania, daj znać.

Kasia500, Krzysztof War and 4 other users have reacted to this post.
Kasia500Krzysztof Waradrian-w2Darek_6W6ryszard_109madrala
Cytat z Kasia500 data Styczeń 5, 2020, 12:26 pm

Cześć, jestem osobą, która chciałaby rozpocząć treningi biegowe. Jak mam do tego podejść? Jak biegać? Na co zwracać uwagę? Jak uchronić się przed kontuzjami?

Pierwsze tygodnie są najgorsze! Ja biegam już od 13 miesięcy i łącznie schudłam 23 kg! nieźle co? trzymam za ciebie kciuki, abyś nie straciła motywacji i regularnie trenowała. Regularność jest najważniejsza, nie chodzi tyle o nabicie dużej liczby kilometrów, ale mądre treningi, które trzeba łączyć z odpowiednio zbilansowaną dietą!

adrian-w2, Darek_6W6 and ryszard_109 have reacted to this post.
adrian-w2Darek_6W6ryszard_109

Dziękuje za podpowiedzi i rady!

Pierwsze tygodnie biegania to na spokojnie. Słuchaj, lepiej jest przebiec mało ale zachować rozsądek i energię na dzień jutrzejszy lub na kolejny trening, niż spalić się na treningu. Później to przekłada się na niechęci do biegania, ponieważ zaczyna pojawiać się ból. Boli raz w jednym, raz w drugim miejscu, a to zniechęca. Weź sobie jakiś plan treningowy dla początkujących, coś w stylu od zera do 30 minut biegu ciągłego, a będzie dobrze!