lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Domowe sposoby na regenerację?

Jak się skutecznie regenerować po bieganiu? Co robicie w domu żeby dojść do pełni sił przed następnym mocnym bieganiem?

Kamil Nowak has reacted to this post.
Kamil Nowak

Odpoczynek to priorytet, czyli robisz dzień lub dwa dni przerwy od biegania. W tym czasie dobrze jest być aktywnym Sławku, lepiej nie siedzieć tylko na kanapie, czy po prostu przesiadywać w jednym miejscu. Spacer wspomaga krążenie krwi, doprowadza więcej tlenu i związków potrzebnych do mięśni. Ja w czasie wolnym spaceruję lub wsiadam na rower. Taki spokojny akcent sportowy zdrowo pobudzi zastałe mięśnie. To samo jeśli pozostaję w domu - lekki fitness, ćwiczenia z youtube i jakimś trenerem. Tylko na spokojnie. POLECAM!

Kamil Nowak has reacted to this post.
Kamil Nowak

Po mocnym treningu najlepszy będzie sen. Wyspanie się jest najbardziej skuteczną formą regeneracji dla ciała sportowca. Jeśli chcesz szybko dochodzić do formy, to zwracaj uwagę też na jedzenie. Jeśli zjesz konkretny posiłek po bieganiu oparty na węglowodanach, to twój organizm skorzysta z takiej porcji energii i rozpocznie odbudowę tego, co ucierpiało podczas biegania.

Ważne jest także to, żeby po bieganiu, wykąpaniu się i zjedzeniu, nie siedzieć. Najlepiej chociaż przez następną godzinę chodzić, spacerować, tak na spokojnie. Tak, żeby utrzymać krążenie krwi na dostatecznym poziomie, ponieważ to wraz z nią, do twoich mięśni dostarczone zostaną mikro i makro elementy do odbudowy.

https://bieganieuskrzydla.pl/forum/post/szybsza-regeneracja-po-biegowych-treningach/#postid-1238