Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Do końca lipca trwają zapisy
Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Do końca lipca trwają zapisy

polecane

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Do końca lipca trwają zapisy

Tomasz Wołoćko
26 lipca, 2019
Aktualności

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny Enea IRONMAN 70.3 Gdynia będzie obfitował w rekordy. Na starcie gdyńskiego triathlonu stanie niemal 70 zawodników PRO! Wśród nich gwiazda nr 1 światowego triathlonu – Jan Frodeno, mistrz olimpijski oraz wielokrotny mistrz Europy i świata IRONMAN.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Do końca lipca trwają zapisy

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019 cieszy się ogromnym zainteresowaniem zawodowych triathlonistów. Na udział w zawodach w Gdyni zdecydowało się niemal 70 sportowców posiadających tzw. licencję PRO. – To naprawdę niesamowite. Lista startowa robi wrażenie, a rywalizacja o zwycięstwo będzie niezwykle ciekawa – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution, która jest wyłącznym licencjobiorcą marki IRONMAN na Polskę. – Do Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zgłosili się zawodnicy, którzy łącznie ponad 100 razy stawali na podium zawodów IRONMAN na całym świecie. Mamy trójkę olimpijczyków, a także medalistów mistrzostw Europy i świata – dodaje.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Do końca lipca trwają zapisy

Do tegorocznych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zostały dwa tygodnie. Na głównym dystansie IRONMAN 70.3 jest już ponad 2100 zawodników z 56 krajów świata. Obcokrajowcy stanowią w tym roku aż 35% wszystkich uczestników. – W zasadzie podwoiliśmy liczbę zawodników z zagranicy w ostatnich 3 latach. Wzrost odsetka obcokrajowców jest też bardzo wyraźny w porównaniu z ubiegłym rokiem. Cieszymy się, że Gdynia tak mocno zaznacza swoją obecność na triathlonowej mapie świata – mówi Michał Drelich.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Do końca lipca trwają jeszcze zapisy do startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Można dołączyć do rywalizacji na głównym dystansie, a także zapisać się na Wiśniowski IRONKIDS Gdynia, gdzie na ten moment lista startowa obejmuje 250 osób. Nie ma już jednak miejsc na dystans sprinterski i sztafety. Dzięki pomocy firm Enea oraz Wiśniowski ponownie powstanie na Plaży Miejskiej w Gdyni spektakularna, ogólnodostępna Strefa Rodzinna. Motywem przewodnim tegorocznej strefy będzie klimat morski. Wszystkie atrakcje w strefie będą bezpłatne.

– Wiele będzie się też działo na trasie biegowej, a to dzięki współpracy z firmą Red Bull, która wystawi aż 3 sceny muzyczne oraz imprezowy samochód Chojrak. Całość zostanie uzupełniona najlepszymi polskimi zespołami batukadowymi – mówi Michał Drelich. – Mam też przyjemność poinformować, że dzięki współpracy z firmą Enea przedłużyliśmy umowę na obsługę medialną wydarzenia z Telewizją Polską, która w okresie poprzedzającym zawody wyemituje cykl felietonów w „Pytaniu na Śniadanie” w TVP2. Gośćmi cyklu będą ambasadorzy biorący udział w akcji charytatywnej #TRI2help – dodaje.

Imprezę będzie można także obejrzeć na YouTube, w portalu Interia.pl oraz na oficjalnych stronach internetowych www.ironmangdynia.pl i www.ironman.com.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2019 r. Zapisy trwają do 31 lipca.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w niskiej temperaturze. Czy lepiej przełożyć trening?

Czy bieganie w niskiej temperaturze może zaszkodzić górnym drogom oddechowym? Czy mroźne powietrze, którym oddychamy podczas biegu, może sprawić, że częściej będziemy nie tylko doświadczać bólu gardła, ale w efekcie także łapać przeziębienie? (więcej…)