Ekstremalne rozpoczęcie wakacji? Tak! Runmageddon Ełk czeka!

polecane

Ekstremalne rozpoczęcie wakacji? Tak! Runmageddon Ełk czeka!

Kamil Nowak
23 czerwca, 2017
Biegi

W najbliższy weekend na Mazurach, na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji (23 – 25 czerwca 2017). W Ełku, na plaży miejskiej szykuje się nie tylko tradycyjne leżakowanie i lenistwo, ale także solidny sprawdzian fizycznych i psychicznych możliwości.

W najbliższy weekend, w mazurskich okolicznościach przyrody będzie można sprawdzić się w największym europejskim cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. Na ponad 2 tysiące śmiałków czekają dziesiątki specjalnie przygotowanych przeszkód i… ogromna dawka adrenaliny. Dla najmłodszych ochotników przygotowano Runmageddon Kids. A dla tych, którzy chcą dopingować startujących, organizatorzy przygotują specjalną strefę kibica. Runmageddon Ełk to łącznie 18 km tras, ponad 90 przeszkód, nieskończona ilość pozytywnej energii i niezapomnianych emocji.

Runmageddon Ełk 2017 to ponad 2 tysiące startujących, dwa biegi: REKRUT (6 km i 30+ przeszkód) oraz CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód). Uczestnicy będą mieli do pokonania łącznie około 80 przeszkód. Po raz kolejny Runmageddon w Ełku wyróżni 600 m przeprawa kajakowa, będąca jedną z przeszkód na trasie i element historyczny w postaci ruin Zamku Krzyżackiego. Po drodze uczestnicy będą mieli do pokonania takie przeszkody jak Ukośna, Trzy ściany, Harfę na 3 rurach, kąpiel Błotną i Lodową, kilkumetrową rurę Fireman, Zjeżdżalnię, Helikopter i wiele innych… bo nie są to wszystkie wymienione, przewidziane atrakcje.

Runmageddon Kids przygotowano dla dzieci w wieku 4-11 lat. Najmłodsi prócz jednokilometrowej trasy będą mieli do pokonania ok. 10 różnorodnych przeszkód w postaci tunelów, opon, ścianek, równoważni, dziur czy Mini Indiany. Podczas Runmageddonu będzie dostępna także rozbudowana strefa kibica z wieloma atrakcjami i gastronomią. Będą między innymi: namiot PitBulla, strefa Renaulta, strefa challenge Haier, punkt DKMS, dmuchańce dla dzieci, food trucki i wiele innych.

Przydatne informacje:
Zapisy internetowe już zakończono. Na chwilę obecną są możliwe już tylko w Biurze Zawodów od piątku w godz. 16.00-21.00, w sobotę 7.00-20.00 oraz w niedzielę 7.00-17.00.
Pakiety startowe będą do odbioru od 23 czerwca (piątek) od godz. 16.00 w Biurze Zawodów przy plaży miejskiej w Ełku.
Starty:
REKRUT w sobotę od 8.40 do 11.20 (serie co ok. 20 min.).
CLASSIC w niedzielę od 8.40 do 10.40 (serie co ok. 20 min.).
Kids w wieku 4-7 lat od 10:15 do 13.15 (serie co godzinę, sobota i niedziela), dla dzieci w wieku 8-10 lat od 10.45 do 13.45 (serie co godzinę, sobota i niedziela).

Wszystkie informacje dostępne na: runmageddon.pl oraz w naszej sekcji.

Informacja prasowa / opracowanie red. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie z przeziębieniem. Odpuścić czy trenować?

Bieganie z przeziębieniem, to właściwie trening z partnerem, tyle że nie zawsze taki związek jest zdrowy. Wszystko zależy od tego, jak dobrze poznamy tymczasowego towarzysza. Całkowicie na serio: można biegać z przeziębieniem, ale dopiero po zdiagnozowaniu symptomów i upewnieniu się, że nie męczy nas gorączka. Czy uda się szybciej zwalczyć przeziębienie utrzymując regularną aktywność fizyczną? (więcej…)