Ekstremalne rozpoczęcie wakacji? Tak! Runmageddon Ełk czeka!

polecane

Ekstremalne rozpoczęcie wakacji? Tak! Runmageddon Ełk czeka!

Kamil Nowak
Czerwiec 23, 2017
Biegi

W najbliższy weekend na Mazurach, na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji (23 – 25 czerwca 2017). W Ełku, na plaży miejskiej szykuje się nie tylko tradycyjne leżakowanie i lenistwo, ale także solidny sprawdzian fizycznych i psychicznych możliwości.

W najbliższy weekend, w mazurskich okolicznościach przyrody będzie można sprawdzić się w największym europejskim cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. Na ponad 2 tysiące śmiałków czekają dziesiątki specjalnie przygotowanych przeszkód i… ogromna dawka adrenaliny. Dla najmłodszych ochotników przygotowano Runmageddon Kids. A dla tych, którzy chcą dopingować startujących, organizatorzy przygotują specjalną strefę kibica. Runmageddon Ełk to łącznie 18 km tras, ponad 90 przeszkód, nieskończona ilość pozytywnej energii i niezapomnianych emocji.

Runmageddon Ełk 2017 to ponad 2 tysiące startujących, dwa biegi: REKRUT (6 km i 30+ przeszkód) oraz CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód). Uczestnicy będą mieli do pokonania łącznie około 80 przeszkód. Po raz kolejny Runmageddon w Ełku wyróżni 600 m przeprawa kajakowa, będąca jedną z przeszkód na trasie i element historyczny w postaci ruin Zamku Krzyżackiego. Po drodze uczestnicy będą mieli do pokonania takie przeszkody jak Ukośna, Trzy ściany, Harfę na 3 rurach, kąpiel Błotną i Lodową, kilkumetrową rurę Fireman, Zjeżdżalnię, Helikopter i wiele innych… bo nie są to wszystkie wymienione, przewidziane atrakcje.

Runmageddon Kids przygotowano dla dzieci w wieku 4-11 lat. Najmłodsi prócz jednokilometrowej trasy będą mieli do pokonania ok. 10 różnorodnych przeszkód w postaci tunelów, opon, ścianek, równoważni, dziur czy Mini Indiany. Podczas Runmageddonu będzie dostępna także rozbudowana strefa kibica z wieloma atrakcjami i gastronomią. Będą między innymi: namiot PitBulla, strefa Renaulta, strefa challenge Haier, punkt DKMS, dmuchańce dla dzieci, food trucki i wiele innych.

Przydatne informacje:
Zapisy internetowe już zakończono. Na chwilę obecną są możliwe już tylko w Biurze Zawodów od piątku w godz. 16.00-21.00, w sobotę 7.00-20.00 oraz w niedzielę 7.00-17.00.
Pakiety startowe będą do odbioru od 23 czerwca (piątek) od godz. 16.00 w Biurze Zawodów przy plaży miejskiej w Ełku.
Starty:
REKRUT w sobotę od 8.40 do 11.20 (serie co ok. 20 min.).
CLASSIC w niedzielę od 8.40 do 10.40 (serie co ok. 20 min.).
Kids w wieku 4-7 lat od 10:15 do 13.15 (serie co godzinę, sobota i niedziela), dla dzieci w wieku 8-10 lat od 10.45 do 13.45 (serie co godzinę, sobota i niedziela).

Wszystkie informacje dostępne na: runmageddon.pl oraz w naszej sekcji.

Informacja prasowa / opracowanie red. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Długie wybieganie – o czym nie wolno zapomnieć? Co zabrać ze sobą?

Długie wybieganie powinno stanowić nieodłączny element treningu każdego sportowca. Regularne wplatanie takich sesji może przynieść biegaczowi wiele wymiernych korzyści. Jednak, aby tak się stało należy umiejętnie przygotować się do tego wysiłku. Jak się ubrać i co warto spakować do plecaka na długą wycieczkę biegową? (więcej…)