DOZ Maraton Łódź edycja 2019 coraz bliżej
DOZ Maraton Łódź edycja 2019 coraz bliżej

polecane

DOZ Maraton Łódź edycja 2019 coraz bliżej

Kamil Nowak
12 stycznia, 2019
Biegi

Już ponad 2600 osób opłaciło swój udział w biegowym weekendzie, który zaplanowano przy DOZ Maratonie Łódź 2019. Spośród tych zgłoszeń aż 1100 należy do zawodników, którzy chcą zmierzyć się z królewskim dystansem. Liczba ta szybko rośnie, bowiem organizator dopiero się rozkręca, zaś władze Miasta Łodzi wkraczają z kilkoma ciekawymi propozycjami.

W organizację maratonu zaangażowały się władze Miasta Łodzi, które zaoferowały nie tylko wsparcie finansowe, ale też proponują darmową komunikację oraz zniżki do instytucji miejskich. Ponadto kilka łódzkich hoteli przygotowało rabaty dla biegaczy w swoich obiektach, m.in. Hotel Boutique Hotel’s (hotel i hostel) oraz Hotel Tobaco. Zawodnicy mogą również liczyć na darmowy nocleg w sali gimnastycznej jednej z łódzkich szkół.

DOZ Maraton Łódź wszystkie dystanse na 2019 rok

W ramach DOZ Maraton Łódź 2019 odbędzie się bieg główny na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów, bieg 10K Run, Sztafety Ekiden oraz Kids Run. Zapisy online na wszystkie dystanse cały czas trwają za pośrednictwem strony organizatora. Każdy zawodnik, rejestrując się na bieg, ma możliwość dobrowolnego wsparcia charytatywnej akcji „Biegam-Pomagam”. W tym roku wszystkie ofiarowane przez biegaczy charytatywne wpłaty posłużą na ufundowanie budowy i wyposażenie strefy ćwiczeń przed Centrum Aktywnego i Zdrowego Seniora przy ul. Szpitalnej 6 w Łodzi. Akcji, jak co roku, patronuje DOZ Fundacja dbam o zdrowie, której misją jest pomoc seniorom w zachowaniu dobrego zdrowia.

DOZ Maraton Łódź 2019 pozyskał partnera technicznego w postaci marki Saucony. Gwarantuje to, że pakiet tegorocznej imprezy będzie bardzo dobrej jakości. Uczestnicy biegu maratońskiego otrzymają w podstawowym pakiecie koszulkę, plecako-worek i bufkę wielofunkcyjną. Uczestnicy nie muszą dodatkowo dopłacać za każdy element pakietu. Dodatkowo zawodnicy biegu na 10 km i sztafet Ekiden również otrzymają wysokiej jakości koszulkę marki Saucony.

Rusza kolejna edycja konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na Maraton”. Wzorem poprzednich lat organizatorzy zapraszają wszystkie chętne szkoły i firmy do wystawiania własnych stref kibicowania wzdłuż trasy DOZ Maraton Łódź 2019. Zgłoszenia do konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na Maraton” będą przyjmowane od 10 stycznia do 10 lutego br. na adres e-mail: karolina.maraton@interia.pl. Spośród zgłoszonych szkół organizatorzy wybiorą piętnaście, które zaprezentują najciekawsze pomysły. Każda szkoła z finałowej piętnastki otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 tys. zł na stworzenie własnego punktu kibicowania. Powalczy również o nagrody za najlepiej zorganizowaną strefę kibicowania. Łączna pula nagród w konkursie „Mistrz Kibicowania” wynosi ponad 10 tys. zł. Wygrane posłużą na zakup sprzętu sportowego. Wręczenie nagród dla najlepszych szkół kibicujących odbędzie się w Urzędzie Miasta Łodzi. Konkurs „Firmy na Maraton” to doskonała szansa dla wszystkich firm, które rozwijają w swojej polityce wolontariat pracowniczy i jednocześnie chcą pokazać swoje zaangażowanie w życie Łodzi. Zwycięzca konkursu „Firmy na Maraton” otrzyma nagrodę w postaci kampanii spotowej w radiu Eska Łódź.

Maraton, to nie tylko bieg, ale także okazja dla firm, aby zaprezentować ofertę dedykowaną biegaczom. Nieodłącznym elementem DOZ Maratonu Łódź 2019 będą targi Expo w Atlas Arenie. – Wystawcy będą mogli zgłaszać chęć uczestnictwa już w przyszłym tygodniu. Na naszej stronie pojawi się wkrótce formularz zgłoszeniowy. Zapisy będą przyjmowane do 15 marca. Stoiska targowe usytuowane będą na koronie Atlas Areny. Wstęp będzie bezpłatny – zaznacza Robert Blesiński, odpowiedzialny za promocję wydarzenia.

Sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź od pierwszej edycji imprezy jest spółka DOZ S.A. Zaś Partnerem strategicznym jest Miasto Łódź. – Impreza doskonale wpisuje się w realizowaną przez DOZ S.A misję troski o zdrowie. Poprzez DOZ Maraton promujemy zdrowie oraz zachęcamy do aktywnego, a tym samym zdrowego trybu życia. Cieszymy się, że coraz więcej osób jest świadomych korzyści płynących z uprawiania sportu. Jesteśmy dumni, że jako DOZ S.A. rokrocznie przyczyniamy się do powiększenia tej grupy. Mamy nadzieję, że w tym roku po raz kolejny udowodnimy, że warto biegać w Łodzi, zaś dzięki zmianom, jakie zaproponujemy biegaczom, na starcie padnie kolejny rekord frekwencji – podkreśla Maciej Słomiński, Dyrektor Marketingu DOZ S.A.

Pozostałe informacje o maratonie w Łodzi publikujemy w specjalnej sekcji. Warto jeszcze zerknąć na trasę, bowiem ta jest już znana.

Źródło: na podstawie; fot. DOZ Maraton Łódź 2019

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Masz pytania dotyczące biegania?

Każdy biegacz ma jakieś pytania dotyczące treningu, na które chciałby znaleźć odpowiedzi. Przygotowaliśmy miejsce, gdzie będziemy publikować rozwiązania na najciekawsze pytania o bieganie. W miarę możliwości, całą listę pytań, będziemy na bieżąco uzupełniać. Polecamy zaglądać tutaj, co jakiś czas. (więcej…)