Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020
Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020 [ZAPISY]

polecane

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020 [ZAPISY]

Przemek Ząbecki
6 listopada, 2019
Biegi

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju ruszył z zapisami! W przyszłym roku będzie to już 8. edycja festiwalu, który swoim klimatem, fantastycznymi trasami, a także atmosferą, przyciąga biegaczy z całego kraju. Podczas edycji na rok 2020 biegacze będą rywalizować na 7 dystansach.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020 zapisy

Zawody jak zwykle rozpoczną się rywalizacją na trasie Biegu 7 Szczytów (240 km), a zakończą niedzielnym biegiem charytatywnym Trojak Trail z którego dochód przeznaczany jest dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Piszkowicach. Organizatorzy zapowiadają, że edycja 2020 będzie wyjątkowa, ale szczegóły projektu nad którym trwają intensywne prace poznamy z końcem listopada.

Pomysł DFBG jest wypadkową działania dwóch ludzi: Piotra Hercoga, jednego z najlepszych polskich ultramaratończyków oraz Maćka Sokołowskiego, organizatora między innymi Festiwalu Górskiego imienia Andrzeja Zawady. Pierwsza edycja DFBG powstała w 2013 roku, kiedy to do Lądka Zdroju przyjechało ponad 600 zawodników. W ostatniej edycji festiwalu wystartowało już ponad 3000 tysiące zawodników czyniąc to wydarzenie jednym z największych w Polsce w środowisku biegów górskich.

Dzisiaj Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich to niemal całoroczna praca kilku osób skupionych wokół Fundacji Maratony Górskie, na której czele stoi Piotrek Hercog. Miesiąc przed zawodami ekipa tworząca wydarzeniu rozrasta się do 20 osób, a okres samych zawodów to dodatkowa praca 130 wolontariuszy i około 40 wsparcia technicznego (służby medyczne, GOPR). Warto nadmienić, że samych tras do oznakowania jest prawie 300 km. Podczas ostatniej edycji biegacze reprezentowali 15 krajów, najliczniejsi byli oczywiście Polacy, a następnie Czesi i Brytyjczycy.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020 zapisy

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich to również olbrzymie wydarzenie logistyczne. Najdłuższa trasa Biegu 7 Szczytów licząca 240 km powoduje, że festiwal obejmuje górskie szlaki niemal całej Kotliny Kłodzkiej. Z ciekawostek możemy nadmienić, że na 15 punktach odżywczych biegacze wypili i zjedli w zeszłym roku między innymi: 8000 litrów wody, 6500 litrów izotonika, 3000 litrów coli, 2 tony arbuzów, 50 kg żelków i 35 kg orzeszków ziemnych.

Dla wielu biegaczy magnesem przyciągającym do Lądka-Zdroju jest świetna organizacja całości zawodów oraz bogaty program imprez towarzyszących. Festiwalowi w kolejnych edycjach towarzyszą pokazy filmów, koncerty, spotkania z wybitnymi biegaczami jak choćby: Gediminasem Griniusem, Henrykiem Szostem, Markiem Plawgo, zawodnikami Salomon Suunto Team. Niebagatelną rolę podczas Festiwalu odgrywa Załoga Górska – zgrany zespół wolontariuszy, od lat współorganizujący wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych w Kotlinie Kłodzkiej, która swoim zaangażowaniem bardzo mocno buduje klimat i renomę imprezy.

Poniżej kilka najważniejszych informacji o imprezie i poszczególnych trasach:

Termin Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2020: 16-19 lipca

Miejsce: Festiwal odbywać się będzie na terenie Ziemi Kłodzkiej. Na całość zawodów będzie się składać z sześciu biegów górskich, które będą odbywać się w różnych rejonach Ziemi Kłodzkiej. Baza zawodów będzie zlokalizowana w Lądku-Zdroju.

Trasy: Bieg 7 Szczytów – 240 km; Super Trail – 130 km; K-B-L – 110 km; Ultra 68; Złoty Maraton – 45 km; Złoty Półmaraton – 21 km; Trojak Trail – 10 km i bieg dla dzieci

Foto: Łukasz Buszka

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty New Balance Fresh Foam Zante v3 – recenzja

New Balance Fresh Foam Zante v3 to buty przeznaczone do biegania na twardych nawierzchniach, dla osób ze stopą neutralną. To już trzecia generacja butów Zante - modelu zapewniającego optymalną amortyzację, a z drugiej strony dynamikę i lekkość konstrukcji. Jak się biega w najnowszej odsłonie Zante od New Balance?  (więcej…)