Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2018 już za 2 tygodnie! [REKORD FREKWENCJI]

polecane

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2018 już za 2 tygodnie! [REKORD FREKWENCJI]

Kamil Nowak
5 lipca, 2018
Aktualności

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2018 ruszy 19 lipca i potrwa do 22 lipca. W tym czasie Lądek-Zdrój stanie się areną zmagań miłośników biegów górskich. Zawody wyjątkowe i klimatyczne, przyciągające sportowców z całego kraju. Wiadomo już, że padnie rekord frekwencji. Na listach startowych zapisanych jest ponad 3000 zawodników!

Tradycyjnie już w przedostatni lipcowy weekend do niewielkiego, acz urokliwego Lądka-Zdroju ściągają miłośnicy biegów z całej Polski. Chętnych do udziału w zawodach organizowanych w Lądku-Zdrój każdego roku przybywa. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (skrót: DFBG) z każdą swoją edycją rośnie notując stale dwucyfrowy wzrost frekwencji, co w przypadku dużych imprez i dużej konkurencji w środowisku organizatorów biegów górskich jest imponującym osiągnięciem.

Góry Stołowe czy Kotlina Kłodzka to najbardziej klimatyczne miejsca w Polsce. Dla wielu biegaczy magnesem przyciągającym do Lądka – Zdroju jest także świetna organizacja zawodów oraz bogaty program imprez towarzyszących. Festiwalowi w poprzednich edycjach towarzyszyły pokazy filmów, koncerty, spotkania z wybitnymi biegaczami jak choćby: Gediminasem Griniusem, Tofolem Castanyerem, Henrykiem Szostem, zawodnikami Salomon Suunto Team. Niebagatelną rolę podczas Festiwalu odgrywa Załoga Górska – zgrany zespół wolontariuszy, od lat współorganizujący wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych w Kotlinie Kłodzkiej, która swoim zaangażowaniem bardzo mocno buduje klimat i renomę imprezy.

Największym zainteresowaniem podczas Festiwalu cieszy się Bieg 7 Szczytów rozgrywany na dystansie 240 kilometrów. Jest to jeden z najdłuższych biegów w Polsce – trasa dla prawdziwych koneserów ultra – przyciągająca na start około 200 zawodników. Bieg 7 Szczytów jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych wyzwań w polskim środowisku ultra. Na pokonanie 240 km zawodnicy mają regulaminowe 52 godziny, zmagając się z reguły z upałem oraz oczywistymi niedogodnościami podczas takiego biegu jak: brak snu, urazy, zmęczenie. Rekordzistą trasy jest Łukasz Sagan, który w zeszłym roku pokonał Bieg 7 Szczytów w czasie 30 godzin i 20 minut.

Z innych dystansów ultra zawodnicy mają do wyboru również Super Trail (130 km), K-B-L – 110 km oraz Ultra Trail ze swoimi „skromnymi” 68 kilometrami, który w tym roku cieszy się rekordową frekwencją. Festiwal ma również kilka propozycji dla osób, które dopiero wchodzą w świat biegów górskich. Bardzo popularny jest Złoty Maraton (45 km), a rekordy frekwencji zawsze biją: Złoty Półmaraton oraz Trojak Trail – bieg o charakterze charytatywnym, rozgrywany w niedzielę na zakończenie Festiwalu. Nie może oczywiście zabraknąć biegów dla najmłodszych, dzieciaki mają swoje zawody w niedzielę, tuż przed podsumowaniem imprezy.

W ramach Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2018 dzieje się naprawdę wiele. Wspomniane koncerty, spotkania z biegaczami, atrakcje dla dzieciaków – to tylko jedna – sportowa strona Festiwalu. Warto nadmienić, że bardzo mocno w imprezę włącza się cały region. Lądek-Zdrój, Kudowa-Zdrój bardzo aktywnie promują imprezę oraz przygotowują specjalne oferty turystyczne dla uczestników DFBG i ich rodzin. W poprzednich latach mogliśmy między innymi zwiedzić Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku i Kopalnię Złota, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju czy Twierdzę Kłodzko. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej imponująco. Rekordowa będzie nie tylko frekwencja, ale też Expo, które od kilku lat towarzyszy zawodom. Do Lądka-Zdroju ściągają nie tylko firmy outdoorowe czy branżowe, strefa Expo to także wyroby regionalne, rękodzieło oraz możliwość prezentacji oferty turystycznej regionu.

Termin: 19-22 lipca 2018 r.
Miejsce: Festiwal odbywać się będzie na terenie Ziemi Kłodzkiej. Na całość zawodów będzie się składać z sześciu biegów górskich, które będą odbywać się w różnych rejonach Ziemi Kłodzkiej. Baza zawodów będzie zlokalizowana w Lądku-Zdroju.
Trasy: Bieg 7 Szczytów – 240 km; Super Trail – 130 km; K-B-L – 110 km; Ultra 68; Złoty Maraton – 45 km; Złoty Półmaraton – 21 km; Trojak Trail – 10 km i bieg dla dzieci

Link do strony organizatora.

Autor: Przemysław Ząbecki, informacja prasowa, zdjęcia autora tekstu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. wola.pl pisze:

    Bardzo dobrze, że ludzie mają pasje, które pozwalają dbać o kondycję i ciało 🙂

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Po jakim czasie schudnę biegając? 6 pytań do eksperta

Po jakim czasie schudnę biegając regularnie? Jak efektywnie spalę tłuszcz? Czy systematyczność jest ważna w walce z otyłością? - to jedne z najczęstszych pytań początkujących biegaczy. Przygotowaliśmy 6 najpopularniejszych tematów związanych z bieganiem i odchudzaniem.  Odpowiedzi przygotował Jakub Piotrowski - dietetyk i trener personalny.  (więcej…)