David Mzee wstanie z wózka inwalidzkiego i przekroczy linię startu Wings for Life 2019
David Mzee wstanie z wózka inwalidzkiego i przekroczy linię startu Wings for Life 2019!

polecane

David Mzee wstanie z wózka inwalidzkiego i przekroczy linię startu Wings for Life 2019!

Tomasz Wołoćko
3 maja, 2019
Aktualności

5 maja tysiące osób na całym świecie weźmie udział w Wings for Life 2019. Tegoroczna 6. edycja będzie wyjątkowa. David Mzee, który został sparaliżowany w 2010 r. na skutek wypadku gimnastycznego, stanie na nogi i o własnych siłach przekroczy linię startu biegu. A to wszystko dzięki przełomowemu badaniu klinicznemu finansowanemu przez fundację Wings for Life. To wszystko dzięki uczestnikom Światowego Biegu!

David Mzee na Wings for Life 2019

fot. EPFL Jamani Caillet

Zaledwie kilka miesięcy temu uwagę świata przykuły zdjęcia, na których David wstaje z wózka inwalidzkiego i stawia pierwsze drżące, ale samodzielne kroki. Po wypadku powiedziano mu, że już nigdy nie będzie chodził; teraz nie tylko stoi i chodzi, lecz co najważniejsze, robi to bez żadnej pomocy. Uśmiech na jego twarzy mówi sam za siebie.

Fundacja Wings for Life identyfikuje i wspiera najbardziej obiecujące badania nad rdzeniem kręgowym z całego świata i już od dawna pomaga szwajcarskiemu zespołowi naukowemu, którym kierują profesorowie Grégoire Courtine i Jocelyne Bloch, autorzy przełomowego badania o nazwie STIMO (STImulation Movement Overground). Jego podstawę stanowi metoda leczenia polegająca na stymulacji mięśni nóg za pośrednictwem impulsów elektrycznych wysyłanych przez wszczepiony implant.

Wings for Life 2019

fot. Marcin Kin

David był jednym z trzech mężczyzn na co dzień zmagających się z paraliżem, którzy w wyniku wciąż trwającego badania byli w stanie chodzić przy pomocy stymulacji. A co jeszcze bardziej ekscytujące, David i jeszcze jeden pacjent są w stanie postawić kilka kroków nawet bez stymulacji, czego nie spodziewali się nawet sami badacze. To fenomenalny postęp, który już teraz poprawia jakość życia badanych osób, a w związku z tym kolejne etapy będą mieć jeszcze bardziej decydujące znaczenie. Właśnie dlatego David dołącza do tysięcy uczestników Wings for Life World Run 2019 z całego świata i wystartuje w szwajcarskim Zug.

Moment, w którym David postawi pierwsze kroki na starcie Wings for Life World Run będzie prawdziwym kamieniem milowym: zwycięstwem odniesionym nie tylko przez niego samego, lecz także przez wszystkich uczestników globalnego ruchu dążącego do odnalezienia metody leczenia. Jego uczestnictwo zapewni nową nadzieję milionom osób zmagających się z urazami rdzenia kręgowego na całym świecie.

Osoby, które dołączą 5 maja 2019 r. do Davida Mzee na starcie Wings for Life World Run – niezależnie czy w jednej z lokalizacji imprezy, w ramach Grupowego Biegu z Aplikacją, czy w pojedynkę z aplikacją Wings for Life World Run – staną się częścią historycznego wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa / for. otwieracz EPFL Jamani Caillet

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Żele energetyczne Isostar – recenzja

Żele energetyczne Isostar, to niska cena, ciekawe opakowanie, interesujące smaki. Jak sprawdzają się w trakcie biegania - odpowiedzi w materiale.  (więcej…)