adidas Faster Than Marcin Lewandowski
Czym jest szybkość według Marcina Lewandowskiego? adidas Faster Than

polecane

Czym jest szybkość według Marcina Lewandowskiego? adidas Faster Than

Edward Królikowski
28 lutego, 2020
Aktualności

Czy wiesz, że tylko 19% biegaczy uważa, że biega szybko? Trenując zapominamy, że szybkość to indywidualne uczucie, w którym nie zawsze chodzi o pobijanie światowych rekordów. Już po raz drugi w tym roku, adidas zaprasza do refleksji nad stereotypami dotyczącymi sportu.

adidas Faster Than Marcin Lewandowski

W najnowszej kampanii biegowej o nazwie Faster Than_, marka zachęca do zmiany znaczenia pojęcia szybkości. Sztuka biegania nie polega już na byciu najszybszym. “Why We Run” to badanie przeprowadzone przez adidas, które udowadnia, że dzisiejsi biegacze są bardziej skoncentrowani na innych korzyściach, jakie przynosi bieganie, niż tylko dążenie do osiągania lepszych wyników. 6000 biegaczy z sześciu różnych dużych miast*, odpowiedziało na pytania dotyczące powodów dla których biegają. Dla wielu z nich sport polega na osobistym samodoskonaleniu.

Faster Than the Noise – 60% badanych zgodziło się, że regularny trening daje niesamowite korzyści zdrowotne. 47% z nich uważa, że bieganie pozwala wyłączyć stresujące myśli w głowie i zrelaksować się podczas długiego wybiegania. To czas rozmyślań, moment na odłożenie telefonu i ucieczkę od social media.

Faster Than Excuses – 18% badanych czuje się bardziej zainspirowanym, a 32% przyznaje, że po biegu czuje się bardziej pewnym siebie.

Faster Than Alone – zaskakujące są także społeczne aspekty uprawiania tego sportu, 34% badanych przyznaje, że nawiązała nowe znajomości podczas biegania, a aż 20% spotkała swojego nowego partnera.

Faster Than Expected – Pozytywne działanie biegania to także znane w środowisku “runner’s high”, które według 34% motywuje do realizacji zadań odłożonych na później i wpływa na powstawanie świetnych pomysłów (30%). 17% badanych przyznaje, że dało im również odwagę do zaproszenia kogoś na randkę.

W nawiązaniu do idei kampanii, adidas zaprosił do współpracy biegaczy, którzy swoją historią mogą inspirować innych. Osi Ugonoh, biegająca dla przyjemności i zdrowotności oraz Marcin Lewandowski, brązowy medalista mistrzostw świata na dystansie 1500 m, który udowadnia, że nawet dla najszybszych, “szybkość” to uczucie indywidualne.

adidas Faster Than Marcin Lewandowski

W ramach kampanii, adidas opracował szereg nowych butów, które pomogą biegaczom osiągać ich cele biegowe. Od nowej, lekkiej konstrukcji adidas SL20, z najnowocześniejszą podeszwą środkową Lightstrike, która wspiera śródstopie i zapewnia komfort na najwyższym poziomie, po kultowy Ultraboost 20, który zapewnia maksymalny zwrot energii na każdym kroku.

Marcin Lewandowski w kontekście Faster Than_ powiedział: “Szybkość dla mnie to przekraczanie swoich własnych granic i możliwości, ale w bieganiu w ogóle nie o to chodzi. Nigdy nie będziesz szybki, jeśli po prostu nie wyjdziesz i nie zaczniesz biegać. Ja wiem, że to boli, mnie też to bolało, ale w końcu przyjdą efekty i nie trzeba będzie na nie długo czekać. W końcu bieganie amatorskie zacznie być przyjemne i może się stać najlepszą częścią Twojego dnia. Chciałbym zachęcić jeszcze więcej osób do biegania, do poszukiwania swojego własnego celu i motywacji. Skupcie się na pozytywnych aspektach uprawiania sportu, a z czasem nie będziecie mogli wyobrazić sobie bez niego życia.”

*Ankieta przeprowadzona przez One Poll, w której wzięło udział 6000 respondentów, którzy biegają przynajmniej raz w miesiącu z miast: Los Angeles, Nowy Jork, Londyn, Szanghaj, Tokio, Paryż.

Źródło: tekst i zdjęcia adidas; informacja prasowa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Trening uzupełniający – zestaw ćwiczeń plank (foto)

Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia plank? Jak różne wersje plank mogą wzmocnić mięśnie brzucha, korpus i uczynić z nas lepszych biegaczy? Przedstawiamy Wam trening uzupełniający bieganie, bo ono samo nie wystarczy, aby stać się lepszym zawodnikiem. (więcej…)