Cracovia Maraton: biegacze chcą walczyć o rekord trasy

polecane

Cracovia Maraton: biegacze chcą walczyć o rekord trasy

Kamil Nowak
20 kwietnia, 2018
Aktualności

Marzenia są po to, by je ścigać. Hasło perfekcyjnie pokrywa się z planami organizatorów Cracovia Maraton 2018. Gospodarze wydarzenia sportowego mają chrapkę na rekord frekwencji. Tym bardziej, że 8 tysięcy osób wyraziło chęć wystartowania w tym królewskim biegu.

Bardzo ambitne cele wyznaczyli sobie uczestnicy i organizatorzy 17. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia. Biegacze chcą poprawić najlepszy wynik krakowskiej imprezy, a gospodarzom wydarzenia marzy się kolejny rekord frekwencji. Nie bez znaczenia jest powrót po pięciu latach koncepcji biegu na trasie jednej pętli. Biegacze znów dotrą do Nowej Huty. Ukształtowanie trasy ma sprzyjać poprawieniu rekordu (2:11.26) należącego od 2009 roku do Kenijczyka Juliusa Kipkorira Kilimo.

Czy jest jeszcze szansa na dopisanie się do listy startowej Cracovia Maraton 2018?

Tak. W biurze zawodów, znajdującym się pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, czynnym w czwartek i w piątek w godz. 15:00-20:00, a w sobotę w godz. 10:00-20:00 można się jeszcze zgłosić do 17. PZU Cracovia Maraton i Mini Cracovia Maraton, natomiast w niedzielę na Rynku Głównym do biegów w szpilkach i krawacie. Organizatorzy Cracovia Maraton 2018 podjęli starania o przyznanie brązowej odznaki Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej – IAAF Road Race Bronze Label. Do Krakowa przyjedzie więc z Londynu delegat IAAF, Pani Hilary Walker.

Wszystkich zachęcamy do kibicowania uczestnikom biegów. Zainteresowanym polecamy również transmisję internetową. Przygotowaliśmy dla Was również aktualną prognozę pogody na biegowe weekend.

Źródło: na podstawie; Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek inkWATCH TRIA Plus – recenzja

Zegarek inkWATCH TRIA Plus to sportowy model, który z założenia ma być przystępny cenowo, ale oferować bogaty wachlarz funkcji i służyć nam podczas najcięższych treningów. Sprawdzimy to podczas tego, co lubimy robić najbardziej, czyli rozkładania produktów na czynniki pierwsze. inkWATCH TRIA Plus potrafi naprawdę sporo, ale czy wszystko działa jak należy? (więcej…)