bieganieuskrzydla.pl

Cracovia Maraton: biegacze chcą walczyć o rekord trasy

Kwiecień 20, 2018

Marzenia są po to, by je ścigać. Hasło perfekcyjnie pokrywa się z planami organizatorów Cracovia Maraton 2018. Gospodarze wydarzenia sportowego mają chrapkę na rekord frekwencji. Tym bardziej, że 8 tysięcy osób wyraziło chęć wystartowania w tym królewskim biegu.

 

 

Bardzo ambitne cele wyznaczyli sobie uczestnicy i organizatorzy 17. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia. Biegacze chcą poprawić najlepszy wynik krakowskiej imprezy, a gospodarzom wydarzenia marzy się kolejny rekord frekwencji. Nie bez znaczenia jest powrót po pięciu latach koncepcji biegu na trasie jednej pętli. Biegacze znów dotrą do Nowej Huty. Ukształtowanie trasy ma sprzyjać poprawieniu rekordu (2:11.26) należącego od 2009 roku do Kenijczyka Juliusa Kipkorira Kilimo.

Czy jest jeszcze szansa na dopisanie się do listy startowej Cracovia Maraton 2018?

Tak. W biurze zawodów, znajdującym się pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, czynnym w czwartek i w piątek w godz. 15:00-20:00, a w sobotę w godz. 10:00-20:00 można się jeszcze zgłosić do 17. PZU Cracovia Maraton i Mini Cracovia Maraton, natomiast w niedzielę na Rynku Głównym do biegów w szpilkach i krawacie. Organizatorzy Cracovia Maraton 2018 podjęli starania o przyznanie brązowej odznaki Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej – IAAF Road Race Bronze Label. Do Krakowa przyjedzie więc z Londynu delegat IAAF, Pani Hilary Walker.

 

Wszystkich zachęcamy do kibicowania uczestnikom biegów. Zainteresowanym polecamy również transmisję internetową. Przygotowaliśmy dla Was również aktualną prognozę pogody na biegowe weekend.

 

Źródło: na podstawie; Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Moving Comfort czyli staniki sportowe do biegania – recenzja

Specjalnie dla Pań przetestowaliśmy staniki sportowe firmy Moving Comfort, a konkretnie modele Urban X-Over, Uplift Crossback i Rebound Racer. Wszystkie trzy staniki sportowe rozłożyliśmy na czynniki pierwsze. Zobacz, co z tego wynikło.  (więcej…)