Cracovia Maraton: biegacze chcą walczyć o rekord trasy

polecane

Cracovia Maraton: biegacze chcą walczyć o rekord trasy

Kamil Nowak
kwiecień 20, 2018
Aktualności

Marzenia są po to, by je ścigać. Hasło perfekcyjnie pokrywa się z planami organizatorów Cracovia Maraton 2018. Gospodarze wydarzenia sportowego mają chrapkę na rekord frekwencji. Tym bardziej, że 8 tysięcy osób wyraziło chęć wystartowania w tym królewskim biegu.

Bardzo ambitne cele wyznaczyli sobie uczestnicy i organizatorzy 17. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia. Biegacze chcą poprawić najlepszy wynik krakowskiej imprezy, a gospodarzom wydarzenia marzy się kolejny rekord frekwencji. Nie bez znaczenia jest powrót po pięciu latach koncepcji biegu na trasie jednej pętli. Biegacze znów dotrą do Nowej Huty. Ukształtowanie trasy ma sprzyjać poprawieniu rekordu (2:11.26) należącego od 2009 roku do Kenijczyka Juliusa Kipkorira Kilimo.

Czy jest jeszcze szansa na dopisanie się do listy startowej Cracovia Maraton 2018?

Tak. W biurze zawodów, znajdującym się pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, czynnym w czwartek i w piątek w godz. 15:00-20:00, a w sobotę w godz. 10:00-20:00 można się jeszcze zgłosić do 17. PZU Cracovia Maraton i Mini Cracovia Maraton, natomiast w niedzielę na Rynku Głównym do biegów w szpilkach i krawacie. Organizatorzy Cracovia Maraton 2018 podjęli starania o przyznanie brązowej odznaki Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej – IAAF Road Race Bronze Label. Do Krakowa przyjedzie więc z Londynu delegat IAAF, Pani Hilary Walker.

Wszystkich zachęcamy do kibicowania uczestnikom biegów. Zainteresowanym polecamy również transmisję internetową. Przygotowaliśmy dla Was również aktualną prognozę pogody na biegowe weekend.

Źródło: na podstawie; Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Danuta Urbanik i jej plan treningowy

Jaki plan treningowy stosuje znana biegaczka Danuta Urbanik? W materiale prezentujemy trzytygodniowy autentyczny trening biegowy realizowany w 2015 roku. Zobacz, jak wyglądały poszczególne akcenty treningowe.  (więcej…)