CITY TRAIL. Wyniki z weekend 22-23 lutego
CITY TRAIL 2020. Wyniki z weekendu 22-23 lutego

polecane

CITY TRAIL 2020. Wyniki z weekendu 22-23 lutego

Jerzy Stawiński
Luty 24, 2020
Aktualności

Poznań, Bydgoszcz i Szczecin – to lokalizacje, w których startowali biegacze CITY TRAIL w weekend 22-23 lutego. Były to piąte biegi sezonu, a to oznacza kolejne rozstrzygnięcia w klasyfikacjach końcowych edycji 2019/2020, która kończy się w marcu.

CITY TRAIL. Wyniki z weekend 22-23 lutego

Poznańskie wietrzne bieganie. Trasy poprowadzone ścieżkami nad jeziorami mają ogromny atut w postaci widoków, ale są też bardziej niż te typowo leśne odsłonięte, co podczas wietrznych dni oznacza dla biegaczy walkę nie tylko ze zmęczeniem, ale także z podmuchami wiatru. Tak właśnie było w sobotę nad poznańską Rusałką. Bieg przyniósł zwycięstwo Łukasza Nowaka i Malwiny Misjan. Tym samym oboje przypieczętowali wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 765 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 264 młodych sportowców.

Łukasz Nowak wygrał po raz trzeci w sezonie (poza tymi zwycięstwami dwa razy był drugi). Jego wynik na mecie to 15:26. Łukasz biega w trwającej edycji bardzo równo – różnica między jego najwolniejszym i najszybszym biegiem to zaledwie 7 sekund!

Drugie miejsce wywalczył Sebastian Nowicki (15:32), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz (15:36). Najszybsza z kobiet – Malwina Misjan ma na koncie cztery wygrane biegi edycji 2019/2020, a także dwa zwycięstwa w klasyfikacji końcowej CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu (w sezonach 2017/2018 i 2018/2019). Jej sobotni czas – 17:19 – jest najlepszym wynikiem uzyskanym w trwającej edycji przez kobietę (w Poznaniu). Drugie miejsce wywalczyła Oliwia Wawrzyniak (również znakomity wynik – 17:33). Jako trzecia na metę wbiegła Martyna Iwanejko (czas 19:19).

Biegi CITY TRAIL Poznań są poprowadzone na pętli nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i Restauracji Rusałka. Szósty – ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 28 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 15 kwietnia.

CITY TRAIL. Wyniki z weekend 22-23 lutego

Damian Rudnik najlepszy w Bydgoszczy! Niedzielne zawody w bydgoskim Myślęcinku przyniosły rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej mężczyzn – zwycięzcą został najszybszy w tym biegu – Damian Rudnik. Wśród kobiet wygrała tym razem Zuzanna Latańska. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 456 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 212 młodych sportowców.

Damian Rudnik wygrał w niedzielę po raz trzeci. Jego wynik to 15:09. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Gosiewski (czas 15:10), a trzeci był Bartosz Kotłowski (wynik 15:26).

Rywalizacja kobiet jest w trwającej edycji w Bydgoszczy zdecydowanie bardziej zacięta. Zwyciężczyni niedzielnego biegu – Zuzanna Latańska (z czasem 18:10) dotychczas nie wygrywała na trasie w Myślęcinku, ale nadal ma szanse na końcowy sukces – chociaż aktualnie liderką jest trzecia w niedzielę na mecie – Daria Maik (jej wynik to 18:29). Drugie miejsce wywalczyła w niedzielnym biegu Marta Szenk (wynik 18:15), która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w generalce, ale jest trzecią pretendentką do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Wszystko rozstrzygnie się w marcu.

Biegi CITY TRAIL Bydgoszcz są poprowadzone ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Różopole. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 29 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 14 kwietnia.

Rekordowo szybki bieg w Szczecinie! Piąty bieg w Szczecinie, który odbył się w niedzielę był popisem Michała Oliwy i Joanny Woźniak. Zwycięzcy zawodów poprawili rekordy 5-kilometrowej trasy w Puszczy Bukowej – Michał zameldował się na mecie z wynikiem 16:27, a Joanna – 18:52. Linię mety biegu głównego minęło 594 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 200 młodych sportowców.

Michał Oliwa to znakomity triathlonista, aktualny mistrz Polski na dystansie sprinterskim. 23-latek debiutował w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden przed miesiącem, zajmując drugie miejsce – za plecami Bartosza Nowickiego – poprzedniego rekordzisty trasy. W niedzielę to Michał okazał się być lepszym.

Drugi na mecie niedzielnego biegu – Bartosz Nowicki zapewnił sobie tym startem wygraną w klasyfikacji generalnej. Jego wynik to tym razem 16:53. Medalista halowych mistrzostw Europy w Paryżu na 1500 m z 2011 roku podkreślił po zawodach, że cieszy się z wygranej Michała Oliwy, bo sam czuje się już bardziej trenerem niż zawodnikiem i bawi się sportem, ale… nie składa broni i jeśli tylko będzie miał możliwość wystartować w marcowych zawodach, postara się powalczyć o poprawienie swojego najlepszego wyniku, a być może także rekordu trasy.

Trzecie miejsce w męskiej rywalizacji zajął Konrad Ulajdziński (17:23). Wśród kobiet najszybszą była wspomniana już Joanna Woźniak, która tym samym została zwyciężczynią końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce wywalczyła Ewelina Kowalik (wynik 19:56). Jako trzecia na metę wbiegła Paulina Grzegórzek (czas 20:36).

Biegi CITY TRAIL Szczecin są poprowadzone na pętli nad Jeziorem Szmaragdowym. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Widok. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 30 marca. Biegi CITY TRAIL w Szczecinie są współfinansowane przez Miasto Szczecin.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma formułę ogólnopolską. Poza Poznaniem, Bydgoszczą i Szczecinem zawody są organizowane w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji. Kolejne biegi są zaplanowane na 29 lutego w Olsztynie oraz 1 marca w Trójmieście (Gdańsku).

Źródło: informacja prasowa; fot. Tomasz Szwajkowski, Filip Kowalkowski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Salomon Sense Escape Nocturne. Jak zauroczyć się w biegach terenowych?

Uzyskanie recepty na to, by być szczęśliwą biegaczką wcale nie jest łatwe. Niekiedy jej skład jest nieoczywisty. Błoto, kałuże, zalegające liście, wystające korzenie, silny wiatr potęgujący odczucie chłodu, deszcz, zaś na drugim biegunie natura w najpiękniejszej jesiennej odsłonie – czy takie składowe mogą dawać radość? I dlaczego ten materiał dotyczy butów do biegania marki Salomon - Sense Escape Nocturne? (więcej…)