CITY TRAIL. Wyniki z weekend 22-23 lutego
CITY TRAIL 2020. Wyniki z weekendu 22-23 lutego

polecane

CITY TRAIL 2020. Wyniki z weekendu 22-23 lutego

Jerzy Stawiński
24 lutego, 2020
Aktualności

Poznań, Bydgoszcz i Szczecin – to lokalizacje, w których startowali biegacze CITY TRAIL w weekend 22-23 lutego. Były to piąte biegi sezonu, a to oznacza kolejne rozstrzygnięcia w klasyfikacjach końcowych edycji 2019/2020, która kończy się w marcu.

CITY TRAIL. Wyniki z weekend 22-23 lutego

Poznańskie wietrzne bieganie. Trasy poprowadzone ścieżkami nad jeziorami mają ogromny atut w postaci widoków, ale są też bardziej niż te typowo leśne odsłonięte, co podczas wietrznych dni oznacza dla biegaczy walkę nie tylko ze zmęczeniem, ale także z podmuchami wiatru. Tak właśnie było w sobotę nad poznańską Rusałką. Bieg przyniósł zwycięstwo Łukasza Nowaka i Malwiny Misjan. Tym samym oboje przypieczętowali wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 765 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 264 młodych sportowców.

Łukasz Nowak wygrał po raz trzeci w sezonie (poza tymi zwycięstwami dwa razy był drugi). Jego wynik na mecie to 15:26. Łukasz biega w trwającej edycji bardzo równo – różnica między jego najwolniejszym i najszybszym biegiem to zaledwie 7 sekund!

Drugie miejsce wywalczył Sebastian Nowicki (15:32), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz (15:36). Najszybsza z kobiet – Malwina Misjan ma na koncie cztery wygrane biegi edycji 2019/2020, a także dwa zwycięstwa w klasyfikacji końcowej CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu (w sezonach 2017/2018 i 2018/2019). Jej sobotni czas – 17:19 – jest najlepszym wynikiem uzyskanym w trwającej edycji przez kobietę (w Poznaniu). Drugie miejsce wywalczyła Oliwia Wawrzyniak (również znakomity wynik – 17:33). Jako trzecia na metę wbiegła Martyna Iwanejko (czas 19:19).

Biegi CITY TRAIL Poznań są poprowadzone na pętli nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i Restauracji Rusałka. Szósty – ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 28 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 15 kwietnia.

CITY TRAIL. Wyniki z weekend 22-23 lutego

Damian Rudnik najlepszy w Bydgoszczy! Niedzielne zawody w bydgoskim Myślęcinku przyniosły rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej mężczyzn – zwycięzcą został najszybszy w tym biegu – Damian Rudnik. Wśród kobiet wygrała tym razem Zuzanna Latańska. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 456 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 212 młodych sportowców.

Damian Rudnik wygrał w niedzielę po raz trzeci. Jego wynik to 15:09. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Gosiewski (czas 15:10), a trzeci był Bartosz Kotłowski (wynik 15:26).

Rywalizacja kobiet jest w trwającej edycji w Bydgoszczy zdecydowanie bardziej zacięta. Zwyciężczyni niedzielnego biegu – Zuzanna Latańska (z czasem 18:10) dotychczas nie wygrywała na trasie w Myślęcinku, ale nadal ma szanse na końcowy sukces – chociaż aktualnie liderką jest trzecia w niedzielę na mecie – Daria Maik (jej wynik to 18:29). Drugie miejsce wywalczyła w niedzielnym biegu Marta Szenk (wynik 18:15), która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w generalce, ale jest trzecią pretendentką do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Wszystko rozstrzygnie się w marcu.

Biegi CITY TRAIL Bydgoszcz są poprowadzone ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Różopole. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 29 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 14 kwietnia.

Rekordowo szybki bieg w Szczecinie! Piąty bieg w Szczecinie, który odbył się w niedzielę był popisem Michała Oliwy i Joanny Woźniak. Zwycięzcy zawodów poprawili rekordy 5-kilometrowej trasy w Puszczy Bukowej – Michał zameldował się na mecie z wynikiem 16:27, a Joanna – 18:52. Linię mety biegu głównego minęło 594 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 200 młodych sportowców.

Michał Oliwa to znakomity triathlonista, aktualny mistrz Polski na dystansie sprinterskim. 23-latek debiutował w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden przed miesiącem, zajmując drugie miejsce – za plecami Bartosza Nowickiego – poprzedniego rekordzisty trasy. W niedzielę to Michał okazał się być lepszym.

Drugi na mecie niedzielnego biegu – Bartosz Nowicki zapewnił sobie tym startem wygraną w klasyfikacji generalnej. Jego wynik to tym razem 16:53. Medalista halowych mistrzostw Europy w Paryżu na 1500 m z 2011 roku podkreślił po zawodach, że cieszy się z wygranej Michała Oliwy, bo sam czuje się już bardziej trenerem niż zawodnikiem i bawi się sportem, ale… nie składa broni i jeśli tylko będzie miał możliwość wystartować w marcowych zawodach, postara się powalczyć o poprawienie swojego najlepszego wyniku, a być może także rekordu trasy.

Trzecie miejsce w męskiej rywalizacji zajął Konrad Ulajdziński (17:23). Wśród kobiet najszybszą była wspomniana już Joanna Woźniak, która tym samym została zwyciężczynią końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce wywalczyła Ewelina Kowalik (wynik 19:56). Jako trzecia na metę wbiegła Paulina Grzegórzek (czas 20:36).

Biegi CITY TRAIL Szczecin są poprowadzone na pętli nad Jeziorem Szmaragdowym. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Widok. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 30 marca. Biegi CITY TRAIL w Szczecinie są współfinansowane przez Miasto Szczecin.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma formułę ogólnopolską. Poza Poznaniem, Bydgoszczą i Szczecinem zawody są organizowane w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji. Kolejne biegi są zaplanowane na 29 lutego w Olsztynie oraz 1 marca w Trójmieście (Gdańsku).

Źródło: informacja prasowa; fot. Tomasz Szwajkowski, Filip Kowalkowski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Żele energetyczne Isostar – recenzja

Żele energetyczne Isostar, to niska cena, ciekawe opakowanie, interesujące smaki. Jak sprawdzają się w trakcie biegania - odpowiedzi w materiale.  (więcej…)