Buty Nike Free, to nowy wymiar technologii Nike

polecane

Buty Nike Free, to nowy wymiar technologii Nike

Kamil Nowak
marzec 20, 2016
Aktualności

Buty Nike Free zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić stopom bardziej swobodny i naturalny zakres ruchów niż w przypadku tradycyjnego obuwia sportowego. Nike Free zapewniają naturalność ruchów, dostosowują się do podłoża, gwarantują odpowiednią amortyzację. Co jeszcze powoduje, że te buty są innowacyjne?

buty Nike Free

Zespół Nike Free przez osiem lat badał biomechanikę stopy podczas biegu. Efektem tych badań jest technologia wykorzystywana w butach sportowych, która zapewnia naturalność ruchów.

buty Nike Free

Technologia Nike Free poprzez zminimalizowanie grubości podeszwy pozwala stopie poruszać się w sposób naturalny. Natomiast pięty butów Nike Free naśladują kształt stopy, dostosowując się do podłoża, aby ułatwić naturalną pracę stóp.

buty Nike Free

Buty różnią się swoją budową, więc w miarę częstszych ćwiczeń czasami odczuwalna jest bolesność niektórych mięśni – tak jak przy treningu innych partii ciała. To znak, że noszenie butów Nike Free przynosi rezultaty. Natomiast, każdy reaguje inaczej, dlatego postępy kilku osób ćwiczących w obuwiu Nike mogą różnić się od siebie.

buty Nike Free

Aktualna cena katalogowa dostępna na stronie producenta wynosi powyżej 500 zł brutto. Cena jest zmienna, w zależności od kolorystyki butów, jak również wersji damskiej i męskiej. Świetna kampania reklamowa sprawia, że na pewno buty zwrócą uwagę biegaczy i model stanie się mocno rozpoznawalny w środowisku. Buty kuszą niestandardowym wyglądem, ciekawymi rozwiązaniami technicznymi i materiałowymi. Nad tym modelem koncern Nike pracował aż 12 lat. Taki wkład pracy gwarantuje ich wyjątkowość.

Informacja prasowa / zdjęcia są własnością firmy Nike.

Ostatnio również Nike zaprezentował:

Buty Nike Zoom Superfly Flyknit, to nowa jakość sprintu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jaka kamera sportowa będzie odpowiednia dla biegacza?

Dobra kamera sportowa powinna być zaprojektowana tak, aby cieszyła osobę użytkującą ze świetnej jakości zdjęć, wideo w wysokiej rozdzielczości i mobilności. Chęć uwieczniania dokonań sportowych jest na tyle silna, że producenci już dawno zauważyli w tym biznes i prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Jak nie zginąć w gąszczu kamer sportowych i wybrać dobry dla siebie produkt?  (więcej…)