bieganieuskrzydla.pl

Buty Nike Free, to nowy wymiar technologii Nike

Marzec 20, 2016

Buty Nike Free zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić stopom bardziej swobodny i naturalny zakres ruchów niż w przypadku tradycyjnego obuwia sportowego. Nike Free zapewniają naturalność ruchów, dostosowują się do podłoża, gwarantują odpowiednią amortyzację. Co jeszcze powoduje, że te buty są innowacyjne?

 

buty Nike Free

 

Zespół Nike Free przez osiem lat badał biomechanikę stopy podczas biegu. Efektem tych badań jest technologia wykorzystywana w butach sportowych, która zapewnia naturalność ruchów.

 

buty Nike Free

 

Technologia Nike Free poprzez zminimalizowanie grubości podeszwy pozwala stopie poruszać się w sposób naturalny. Natomiast pięty butów Nike Free naśladują kształt stopy, dostosowując się do podłoża, aby ułatwić naturalną pracę stóp.

 

buty Nike Free

 

Buty różnią się swoją budową, więc w miarę częstszych ćwiczeń czasami odczuwalna jest bolesność niektórych mięśni – tak jak przy treningu innych partii ciała. To znak, że noszenie butów Nike Free przynosi rezultaty. Natomiast, każdy reaguje inaczej, dlatego postępy kilku osób ćwiczących w obuwiu Nike mogą różnić się od siebie.

 

buty Nike Free

 

Aktualna cena katalogowa dostępna na stronie producenta wynosi powyżej 500 zł brutto. Cena jest zmienna, w zależności od kolorystyki butów, jak również wersji damskiej i męskiej. Świetna kampania reklamowa sprawia, że na pewno buty zwrócą uwagę biegaczy i model stanie się mocno rozpoznawalny w środowisku. Buty kuszą niestandardowym wyglądem, ciekawymi rozwiązaniami technicznymi i materiałowymi. Nad tym modelem koncern Nike pracował aż 12 lat. Taki wkład pracy gwarantuje ich wyjątkowość.

 

Informacja prasowa / zdjęcia są własnością firmy Nike.

 

Ostatnio również Nike zaprezentował:

Buty Nike Zoom Superfly Flyknit, to nowa jakość sprintu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Czy maska antysmogowa chroni biegacza? Test półmaski 3M Aura 9322+

Jakość powietrza to dziś jeden z najbardziej palących problemów cywilizacyjnych, a wszelkie zabiegi mające na celu walkę z zanieczyszczeniami stanowią wyzwanie dla współczesnego świata. Sportowcy niezaprzestający treningów w okresie grzewczym mogą chronić zdrowie stosując maski antysmogowe. Jednym z takich produktów jest półmaska filtrująca 3M Aura 9322+. Czy jest to sprzęt komfortowy w noszeniu i sprawdza się podczas aktywności fizycznej? O wszystkich zaletach jak i wadach opowiemy podczas poniższego testu. (więcej…)