Bieganie z 5.PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem

polecane

Bieganie z 5.PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem

Kamil Nowak
7 czerwca, 2017
Biegi

W nocy z 17 na 18 czerwca 2017 już po raz kolejny zawodnicy będą mieli okazję przemierzenia najpiękniejszych zakątków Wrocławia w nocnej aurze podczas półmaratonu. Motywem przewodnim 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie film i muzyka filmowa. Ponadto znów będzie możliwość sprawienia dobrego uczynku poprzez udział w akcji charytatywnej na rzecz 15-letniej Zuzi, która porusza się na wózku.

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje już za dwa tygodnie, czyli 17 czerwca 2017 o godz. 22.00 z al. Paderewskiego. Meta znajduje się na terenie Stadionu Olimpijskiego. Bieg w stolicy Dolnego Śląska ma jedną pętlę prowadzącą przez najatrakcyjniejsze części miasta, m.in. słynne wrocławskie mosty. W tym roku motywem przewodnim będzie film i muzyka filmowa. Wzdłuż trasy odtwarzane będą znane z kinowych ekranów kompozycje, a dla widzów i zawodników przygotowane zostanie kino plenerowe. Imprezie będzie towarzyszył PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego.

W pakietach 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu uczestnicy otrzymają kartę pierwszej pomocy. Znajduje się na niej prosty schemat udzielania pierwszej pomocy, a na odwrocie miejsce na dane biegacza, niezbędne w sytuacji zagrożenia jego życia. Na półmaratonie zawodnikom będą towarzyszyli ambasadorowie „PKO Biegajmy razem”: Karolina Gorczyca i Paweł Januszewski.

Jak co roku, w trakcie imprezy organizowana jest pomoc charytatywna przez sponsora PKO Bank Polski pod hasłem „Biegnę dla…” Tym razem pokonując półmaraton będzie można pomóc 15-letniej Zuzi. Dziewczynka urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym i porusza się na wózku. Szansą dla niej na lepsze funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się jest operacja rizotomii grzbietowej, na którą zbierane są środki. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”. Dziewczynka planuje wziąć udział w biegu. Od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych – jest pchana na wózku i na koniec wstaje sama, aby przekroczyć linię mety. Prowadzi również profil na Facebooku „Biegam By Móc Biegać”.Zaangażowanie uczestników zawodów, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Stadion Olimpijski, Hala Wielofunkcyjna AWF Wrocław przy al. I. J. Paderewskiego 35): w piątek 16 czerwca w godz. 14.00-22.00 oraz w sobotę 17 czerwca w godz. 9.00-21.00.

Konkurs kibica
PKO Bank Polski zachęca do udziału w konkursie biegowym dla dzieci, który potrwa do 14 czerwca. Wystarczy zaprojektować koszulkę kibica. Najciekawsze prace zostaną wydrukowane na koszulkach i nagrodzone aparatami fotograficznymi. Szczegóły konkursu znajdują się pod tym adresem.

Informacja prasowa /opracowanie red. /  PKO Bank Polski

Chcesz przygotować się do półmaratonu? Skorzystaj z porad doświadczonych biegaczy:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Softflask do biegania. Taki mały, a potrafi ugasić pragnienie [BIEGANIE W UPALNE DNI]

Softflask, czyli miękki bidon pozwala nawadniać organizm podczas aktywności fizycznej. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja ułatwia przyjmowanie płynów, zapobiega ich rozlewaniu oraz dopasowuje się do większości kieszeni plecaka czy kamizelki. Softflask jest idealny dla osób, które cenią proste, aczkolwiek funkcjonalne rozwiązania. (więcej…)