bieganieuskrzydla.pl

Bieganie z 5.PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem

Czerwiec 7, 2017

W nocy z 17 na 18 czerwca 2017 już po raz kolejny zawodnicy będą mieli okazję przemierzenia najpiękniejszych zakątków Wrocławia w nocnej aurze podczas półmaratonu. Motywem przewodnim 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie film i muzyka filmowa. Ponadto znów będzie możliwość sprawienia dobrego uczynku poprzez udział w akcji charytatywnej na rzecz 15-letniej Zuzi, która porusza się na wózku.

 

 

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje już za dwa tygodnie, czyli 17 czerwca 2017 o godz. 22.00 z al. Paderewskiego. Meta znajduje się na terenie Stadionu Olimpijskiego. Bieg w stolicy Dolnego Śląska ma jedną pętlę prowadzącą przez najatrakcyjniejsze części miasta, m.in. słynne wrocławskie mosty. W tym roku motywem przewodnim będzie film i muzyka filmowa. Wzdłuż trasy odtwarzane będą znane z kinowych ekranów kompozycje, a dla widzów i zawodników przygotowane zostanie kino plenerowe. Imprezie będzie towarzyszył PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego.

 

W pakietach 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu uczestnicy otrzymają kartę pierwszej pomocy. Znajduje się na niej prosty schemat udzielania pierwszej pomocy, a na odwrocie miejsce na dane biegacza, niezbędne w sytuacji zagrożenia jego życia. Na półmaratonie zawodnikom będą towarzyszyli ambasadorowie „PKO Biegajmy razem”: Karolina Gorczyca i Paweł Januszewski.

 

Jak co roku, w trakcie imprezy organizowana jest pomoc charytatywna przez sponsora PKO Bank Polski pod hasłem „Biegnę dla…” Tym razem pokonując półmaraton będzie można pomóc 15-letniej Zuzi. Dziewczynka urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym i porusza się na wózku. Szansą dla niej na lepsze funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się jest operacja rizotomii grzbietowej, na którą zbierane są środki. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”. Dziewczynka planuje wziąć udział w biegu. Od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych – jest pchana na wózku i na koniec wstaje sama, aby przekroczyć linię mety. Prowadzi również profil na Facebooku „Biegam By Móc Biegać”.Zaangażowanie uczestników zawodów, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Stadion Olimpijski, Hala Wielofunkcyjna AWF Wrocław przy al. I. J. Paderewskiego 35): w piątek 16 czerwca w godz. 14.00-22.00 oraz w sobotę 17 czerwca w godz. 9.00-21.00.

 

 

Konkurs kibica
PKO Bank Polski zachęca do udziału w konkursie biegowym dla dzieci, który potrwa do 14 czerwca. Wystarczy zaprojektować koszulkę kibica. Najciekawsze prace zostaną wydrukowane na koszulkach i nagrodzone aparatami fotograficznymi. Szczegóły konkursu znajdują się pod tym adresem.

 

 

Informacja prasowa /opracowanie red. /  PKO Bank Polski

 

Chcesz przygotować się do półmaratonu? Skorzystaj z porad doświadczonych biegaczy:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Pielęgnacja skóry a bieganie. „Tydzień z kosmetologiem”

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak właściwie zadbać o skórę, masz problemy z którymi nie możesz sobie poradzić, zastanawiasz się jak chronić ją w czasie jesiennych treningów w trudnych warunkach atmosferycznych lub nie wiesz jak dobrać do swoich potrzeb kosmetyki, to na wszystkie Twoje pytania związane z pielęgnacją skóry osób aktywnych fizycznie odpowiedzą eksperci z BeBrave. (więcej…)