Bieganie przełajów w City Trail. Weekend 3-4 luty

polecane

Bieganie przełajów w City Trail. Weekend 3-4 luty

Kamil Nowak
Luty 6, 2018
Aktualności

W weekend 3-4 lutego odbyły się 3 biegi w ramach przełajowego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden – w sobotę we Wrocławiu oraz w niedzielę w Katowicach i Szczecinie. Jak się okazało, bieganie w pierwszy weekend lutego było pogodową ruletką. Śnieg, deszcz i błoto.

fot.  Tomasz Pawlicki

Wrocławscy biegacze przyzwyczaili się już do błotnistej nawierzchni na trasie. Natura okazała się łaskawa i w sobotę, 3 lutego warunki były zdecydowanie lepsze niż podczas poprzednich zawodów. W rywalizacji najszybszym okazał się zwycięzca dwóch edycji – Dariusz Boratyński, który 5-kilometrową trasę pokonał tym razem w czasie 15:10. Drugie miejsce wywalczył Kamil Karbowiak (15:19), a trzeci był Rafał Mrowiński (15:36). W klasyfikacji generalnej cyklu pewny zwycięstwa jest Kamil Karbowiak, który w poprzednich biegach trzy razy linię mety mijał jako pierwszy. Wśród kobiet trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Małgorzata Zieleń (18:16), która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek (18:34), a trzecie – Anna Przyjazna (18:38). Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 3 marca.

Powrót zimy w Katowicach – w nocy z soboty na niedzielę śnieg stworzył malowniczy klimat nad stawami Janina i Barbara. W rywalizacji najszybszym okazał się rekordzista katowickiej trasy – Dawid Malina, który 5 km nad stawami Janina i Barbara pokonał tym razem w czasie 16:43. Drugie miejsce wywalczył Damian Drożdż (16:44), a trzeci był Kamil Czapla (16:53). W klasyfikacji generalnej cyklu najbliższy zwycięstwa jest Dawid Malina, który ma na koncie trzy wygrane biegi. Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:32). Drugie miejsce zajęła Michalina Mendecka (19:33), a trzecie – Kelly Smith (20:10). W klasyfikacji generalnej pewna wygranej jest wspomniana Sylwia Ślęzak, która w niedzielę nie startowała. Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 4 marca.

fot. Jarosław Dulny

Niedzielne bieganie w Szczecinie (podobnie jak w Katowicach) odbyło się w zimowej aurze. Najszybszym zawodnikiem okazał się Wojciech Piwowarczyk, który uzyskał czas 19:09. Drugie miejsce wywalczył Jakub Pankratow (19:49), a trzeci był Arkadiusz Minko (19:56). W klasyfikacji generalnej cyklu na prowadzeniu jest aktualnie Arkadiusz Minko, ale na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba zaczekać do marcowego biegu. Wśród kobiet czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Monika Jackiewicz (21:31) i tym samym zapewniła sobie trzecią wygraną w „generalce”. Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (23:00), a trzecie – Jolanta Szwarnóg (23:30). Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 4 marca.

Informacje o biegach City Trail publikujemy w tym miejscu – link.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcia organizatora, otwieracz: fot. Tomasz Pawlicki

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek inkWATCH TRIA Plus – recenzja

Zegarek inkWATCH TRIA Plus to sportowy model, który z założenia ma być przystępny cenowo, ale oferować bogaty wachlarz funkcji i służyć nam podczas najcięższych treningów. Sprawdzimy to podczas tego, co lubimy robić najbardziej, czyli rozkładania produktów na czynniki pierwsze. inkWATCH TRIA Plus potrafi naprawdę sporo, ale czy wszystko działa jak należy? (więcej…)