bieganieuskrzydla.pl

Bieganie przełajów w City Trail. Weekend 3-4 luty

Luty 6, 2018

W weekend 3-4 lutego odbyły się 3 biegi w ramach przełajowego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden – w sobotę we Wrocławiu oraz w niedzielę w Katowicach i Szczecinie. Jak się okazało, bieganie w pierwszy weekend lutego było pogodową ruletką. Śnieg, deszcz i błoto.

 

fot.  Tomasz Pawlicki

 

Wrocławscy biegacze przyzwyczaili się już do błotnistej nawierzchni na trasie. Natura okazała się łaskawa i w sobotę, 3 lutego warunki były zdecydowanie lepsze niż podczas poprzednich zawodów. W rywalizacji najszybszym okazał się zwycięzca dwóch edycji – Dariusz Boratyński, który 5-kilometrową trasę pokonał tym razem w czasie 15:10. Drugie miejsce wywalczył Kamil Karbowiak (15:19), a trzeci był Rafał Mrowiński (15:36). W klasyfikacji generalnej cyklu pewny zwycięstwa jest Kamil Karbowiak, który w poprzednich biegach trzy razy linię mety mijał jako pierwszy. Wśród kobiet trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Małgorzata Zieleń (18:16), która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek (18:34), a trzecie – Anna Przyjazna (18:38). Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 3 marca.

 

 

Powrót zimy w Katowicach – w nocy z soboty na niedzielę śnieg stworzył malowniczy klimat nad stawami Janina i Barbara. W rywalizacji najszybszym okazał się rekordzista katowickiej trasy – Dawid Malina, który 5 km nad stawami Janina i Barbara pokonał tym razem w czasie 16:43. Drugie miejsce wywalczył Damian Drożdż (16:44), a trzeci był Kamil Czapla (16:53). W klasyfikacji generalnej cyklu najbliższy zwycięstwa jest Dawid Malina, który ma na koncie trzy wygrane biegi. Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:32). Drugie miejsce zajęła Michalina Mendecka (19:33), a trzecie – Kelly Smith (20:10). W klasyfikacji generalnej pewna wygranej jest wspomniana Sylwia Ślęzak, która w niedzielę nie startowała. Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 4 marca.

 

fot. Jarosław Dulny

 

Niedzielne bieganie w Szczecinie (podobnie jak w Katowicach) odbyło się w zimowej aurze. Najszybszym zawodnikiem okazał się Wojciech Piwowarczyk, który uzyskał czas 19:09. Drugie miejsce wywalczył Jakub Pankratow (19:49), a trzeci był Arkadiusz Minko (19:56). W klasyfikacji generalnej cyklu na prowadzeniu jest aktualnie Arkadiusz Minko, ale na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba zaczekać do marcowego biegu. Wśród kobiet czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Monika Jackiewicz (21:31) i tym samym zapewniła sobie trzecią wygraną w „generalce”. Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (23:00), a trzecie – Jolanta Szwarnóg (23:30). Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 4 marca.

 

Informacje o biegach City Trail publikujemy w tym miejscu – link.

 

Źródło: informacja prasowa / zdjęcia organizatora, otwieracz: fot. Tomasz Pawlicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Plecak do biegania Kalenji – niska cena i wysoka jakość?

Okres wakacyjny to przede wszystkim urlopowe podróże i czas organizacji wielu biegów górskich. Przez większość czasu temperatura nie jest sprzyjająca, a trasy długie i męczące. Niezależnie od tego czy będziemy chcieli pobiegać podczas urlopu czy wziąć udział w zawodach na dystansie ultramaratonu, potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt. Na pierwszy plan wysuwa się plecak do biegania, w którym będziemy mogli pomieścić niezbędny ekwipunek. Przejrzeliśmy ofertę sieci Decathlon i wybraliśmy 2 interesujące modele do testów. Czy i jaki warto kupić plecak do biegania Kalenji? (więcej…)